مبانی کامپیوتر چیست؟

سئو

..مبانی کامپیوتر چیست؟..
سئو

مبانی کامپیوتر چیست؟

در این مطلب از سئو روز می خواهم به سوال مبانی کامپیوتر چیست پاسخ دهم و درباره آن با شما صحبت کنم. 

مبانی کامپیوتر چیست؟ آیا شما با مبانی کامپیوتر آشنایی دارید و به‌ عنوان کسی که در حوزه کامپیوتر درس‌ خوانده یا فعالیت می‌کند آیا با مفهوم اولیه مبانی کامپیوتر آشنا هستید؟

مبانی کامپیوتر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اگر شما در حوزه کامپیوتر فعالیت کرده باشید و یا دانش کامپیوتر را خوانده باشید. می‌ دانید که مبانی کامپیوتر چیست؟

مبانی کامپیوتر یکی از پیش‌ نیازها و اصلی‌ ترین دروس ارائه‌ شده در مراکز آموزشی و دانشگاه‌ ها است به این دلیل که شما را با مفاهیم اولیه کامپیوتر آشنا خواهد کرد و اطلاعات بسیار جامعی در زمینه کار با سیستم‌ ها و کامپیوترها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

این روزها کمتر کسی است که با مفاهیم اولیه کامپیوتر آشنایی نداشته باشد و یا درس مبانی کامپیوتر را نشناسد.

به همین علت است که در مراکز دانشگاهی از درس مبانی کامپیوتر استفاده می شود و یکی از لزوم پیشرفت در دروس دیگر گذراندن درس مبانی کامپیوتر است.

چرا باید درس مبانی کامپیوتر را فرا بگیریم؟

لزوم یادگیری مبانی کامپیوتر چیست و چرا باید آن را یاد بگیریم؟

در واقع مبانی کامپیوتر اطلاعات بسیار عمومی و در عین‌ حال کاملی را برای تمامی افراد به‌ همراه خواهد داشت.

اگر شما تا به‌ حال در حوزه کامپیوتر فعالیتی نکرده‌ اید و یا شیوه درست کار با کامپیوتر ها را نمی‌ دانید لازم است که درس مبانی کامپیوتر را گذرانده و از آن استفاده کنید.

این درس که شامل مبانی ICDL کامپیوتر، مبانی برنامه‌ نویسی کامپیوتر و ابتدایی‌ ترین درس‌ ها در زمینه مبانی کامپیوتر و برنامه‌ سازی را برای شما به‌ همراه خواهد داشت

و دید کلی را به شما برای یادگیری علوم کامپیوتری ارائه خواهد کرد که این‌ موضوع سبب می‌ شود تا شما راحت‌ تر بتوانید با کامپیوترها فعالیت خود را شروع کرده و از آنان بهره‌ مند شوید.

یادگیری این درس به حدی دارای اهمیت است که اگر شما درک درستی از آن را نداشته باشید ممکن است با مشکلات بسیار گسترده در زمینه کامپیوتر رو به رو شوید.

شما به عنوان یک شخص کارآزموده در زمینه کامپیوتری باید اطلاعات دقیقی از کار سیستم ها و مبانی کامپیوتر ها داشته باشید.

سرفصل‌ های مبانی کامپیوتر چیست؟

اما باید در این قسمت اشاره‌ ای داشته‌ باشیم به سرفصل‌ های اصلی درس مبانی کامپیوتر و اینکه مبانی کامپیوتر چیست؟

شما در این درس اطلاعات جامعی درباره کامپیوترها ، سیستم‌ عامل ها و مفاهیم اولیه و بسیار ابتدایی شبکه، آشنایی با انواع توپولوژی ها، کاربرد نرم‌ افزارهای مایکروسافت و مبانی ICDL کامپیوتر ،تعریف کاملی از پروتکل‌ ها، مبانی کامپیوتر و برنامه سازی، اطلاعات جامعی در زمینه امنیت شبکه، مبانی برنامه نویسی کامپیوتر را دریافت خواهید کرد.

این اطلاعات همان‌ طور که می‌ بینید بسیار گسترده‌ است و بسیاری از مباحث اولیه کامپیوتر را شامل می‌ شود.

تا شما دید کلی از فرآیند کار با کامپیوتر و نرم‌ افزارها و سخت‌ افزارها را بدست بیاورید.

شاید بتوان این طور تعریف کرد که مبانی کامپیوتر در واقع شناخت اصلی و اساسی کامپیوتر ها را برای شما در پی خواهد داشت.

بهتر است در درک این درس نهایت سعی و تلاش خود را داشته باشید زیرا با توجه به گستردگی علوم کامپیوتری ممکن است شما در آینده دچار مشکلاتی شوید که نیازمند رجوع به درس کامپیوتر و مبانی آن را داشته باشید.

تاریخچه مبانی کامپیوتر چیست؟

اما در این قسمت باید به تاریخچه کامپیوتر و مبانی کامپیوتر چیست بپردازیم.

کامپیوترها به دلیل محدودیت استفاده از ظرفیت مغز انسان و سرعت کمی که در محاسبات و ذخیره‌ سازی اطلاعات دارد، پدید آمده اند.

کامپیوترها را شاید بتوان نوع پیچیده‌ ای از مغز انسان دانست که توانایی ذخیره‌ سازی و محاسبات بسیار گسترده و بالایی دارند.

البته از نظر ساختاری هیچ چیز شبیه مغز انسان نیست اما باید این واقعیت را قبول کنیم که گاهی مغز انسان دچار خطا می‌ شود و کامپیوترها با هدف افزایش سرعت در محاسبات و احتمال خطای بسیار کم ساخته شده‌ اند.

کامپیوترها دارای ساختارهای بسیار گسترده‌ ای هستند و نمی‌ توان پیشرفت تکنولوژی را در ظرفیت ساخت آنها در نظر نگرفت.

زیرا همان‌ طور که تکنولوژی پیشرفت کرده است. سرعت پردازش و عملیات محاسبات کامپیوترها بسیار افزایش‌ یافته و گسترده شده‌ است.

ضرورت یادگیری درس مبانی کامپیوتر به این دلیل است که شما را با این سیستم‌ های پیچیده محاسباتی آشنا می‌ کنند و برای هدف‌ گذاری و نحوه کار بهتر با سیستم‌ های کامپیوتری لازم است که شما درس مبانی کامپیوتر را پشت سر بگذارید.

تعریف سخت‌ افزارها در درس مبانی کامپیوتر

سخت‌ افزارها قطعات فیزیکی کامپیوتری هستند که قابل لمس و در عین‌ حال در معرض دید قرار می‌ گیرند.

تعریف سخت‌ افزارها در مبانی کامپیوتر این است که شما می‌ توانید از آنها استفاده کرده و آنها را به کامپیوترها متصل کنید و یا آنان را جدا کنید.

اهمیت سخت‌ افزارها در مبانی کامپیوتر چیست؟ یکی از مهم‌ ترین بخش های یک سیستم کامپیوتری سخت افزارها هستند که هدف شناخت بیشتر شما با دستگاه‌ های ورودی و خروجی می باشد و می‌ توانید از قطعات سخت‌ افزاری استفاده بهتری را داشته باشید.

شناخت قطعات سخت‌ افزاری نیمی از شناخت درس مبانی کامپیوتر است که به شما کمک می‌ کند آگاهی بهتری را برای استفاده از سیستم‌ های کامپیوتری کسب کنید.

سخت افزارها ارتباطی موثر بین انسان و سیستم های کامپیوتری برقرار می کنند.

از مهم ترین سخت افزارهای یک سیستم کامپیوتری می توان به مادربردها، سی پی یو، موس، کیبورد، مانیتور، و دیگر قسمت های فیزیکی یک دستگاه کامپیوتری اشاره کرد.

البته بعضی از قطعات سخت افزاری را میتوان به آن اضافه کرد مانند اسکنر، پرینتر، مودم های شبکه های اینترنتی و … این ها نیز از دیگر قطعات سخت افزار هستند.

تعریف نرم‌ افزار در مبانی کامپیوتر

تعریف نرم‌ افزار در مبانی کامپیوتر چیست؟

همان‌ طور که گفتیم در مقابل تعریف سخت‌ افزارها قرار دارند و به هر آنچه که بر روی یک سیستم کامپیوتری نصب می‌ شود، نرم‌ افزار گفته می‌ شود.

نمونه‌ ای از نرم‌افزارهای مشابهی که بر روی سیستم‌ های کامپیوتری وجود دارد، نرم‌ افزارهای مایکروسافت، نرم‌ افزار فتوشاپ و حتی سیستم عامل‌ هایی مانند ویندوز نیز نوعی از نرم‌ افزارها به شمار می‌روند.

که دارای کاربردهای بسیار گسترده تری از سخت افزارها خواهند بود و سبب ایجاد بسیاری از محاسبات در یک کامپیوتر نیز می شوند.

منبع : seorooz  |  
887
2021-03-19 22:47:59
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24029
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10268
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9549
27 آذر 1398