مجله الکترونیکی چیست؟ + بررسی انواع مجلات دیجیتال

طراحی سایت

..مجله الکترونیکی چیست؟ + بررسی انواع مجلات دیجیتال..
طراحی سایت

مجله الکترونیکی چیست؟ + بررسی انواع مجلات دیجیتال

مجله دیجیتال چیست؟

مجله الکترونیکی یا دیجیتال دارای بسیاری از مشخصات یک مجله چاپی است، اما از فناوری نشر دیجیتال استفاده می‌کند، بنابراین می‌تواند در یک دستگاه الکترونیکی مانند رایانه ، رایانه لوحی یا تلفن همراه نمایش داده شود.

استفاده از مجله دیجیتال مزایای زیادی دارد. ازجمله این مزایا می‌توان صرفه‌جویی در هزینه‌های چاپ و سازگاری با محیط‌زیست را نام برد. مجلات دیجیتال بسته به فناوری استفاده شده می‌توانند از مزایای زیبایی و عملکردی خاصی نیز برخوردار باشند. به عنوان مثال، ممکن است حاوی انیمیشن، ویدئو و سایر محتواهای دیجیتال دیگر باشند.

جالب است بدانید که اولین مجلات دیجیتال در واقع در دهه 1980 تولید شده‌اند! دیسکین‌ها (یا دیسک های بزرگ) مجله‌هایی بودند که از طریق پست بر روی دیسک‌های فلاپی توزیع و از طریق کامپیوتر خوانده می‌شدند. PCLife از اولین کسانی بود که مجله‌هایی با این فرمت ایجاد کرد. این مجله یک برنامه اجرایی بود که شامل موسیقی، انیمیشن و اشکال مختلف چندرسانه‌ای بود.

مجله آنلاین چیست؟

مجلات آنلاین (یا مجلات الکترونیکی، مجلات دیجیتال، وب سایت‌ها) مجلات دیجیتالی هستند که به صورت آنلاین توزیع و خوانده می‌شوند. اگر چه آن‌ها برخی ویژگی‌های مشترک  با روزنامه‌ها و وبلاگ‌های آنلاین دارند، اما روش تحریریه آن‌ها بیشتر شبیه یک مجله سنتی است.

انواع مجلات دیجیتال

مجله الکترونیکی | Digital Magazine - شرکت شازین
مجله الکترونیکی | Digital Magazine – شرکت شازین

امروزه مجلات آنلاین را می‌توان در قالب‌های مختلفی یافت. آن‌ها می‌توانند نشریاتی مستقل در وب باشند یا می‌توانند در قالب نرم‌افزارهایی در گوشی موبایل طراحی شوند. در ادامه مقاله، ما در مورد انواع مختلف مجلات دیجیتال صحبت خواهیم کرد.

مجلات فلش |  Flash magazines

Flash یک فناوری بود که در ابتدا توسط Macromedia ایجاد شد و بعدا توسط Adobe خریداری شد. این قالب در اوایل دهه 2000 برای بسیاری از مجلات آنلاین محبوب بود.

مجلات پی دی اف | PDF Magazines

اکثر مجلات آنلاین PDF هستند. ارائه مجلات به‌صورت آنلاین هم آسان است و هم هزینه اندکی دارد. با PDF می‌توانید یک نسخه دقیق و مشابه از نسخه چاپی خود ایجاد کنید و تقریباً همه نرم‌افزارهای طراحی مجلات می‌توانند در قالب پی دی اف ارائه شوند.

مجلات Flipbook | Flipbook magazines

با گسترش مجلات آنلاین، برداشت جدیدی از PDF ها به نام PDF های قابل انعطاف (یا قابل مرور) ظاهر شد. این اسناد PDF به طور معمول در وب سایت‌ها تعبیه شده‌اند و می توانند ورق زدن صفحات را مانند نمونه چاپی شبیه‌سازی کنند. اساساً، آن‌ها به عنوان یک کپی دیجیتالی عمل می‌کنند.

مجلات با برنامه‌های بومی | Native app magazines

برخی از ناشران تصمیم می گیرند برنامه بومی خود را برای مجله ایجاد کنند. منظور از برنامه بومی برنامه‌ای است که می‌توانید آن را از فروشگاه برنامه Apple یا فروشگاه Google Play برای دستگاه iOS یا Android خود بخرید. این موارد را نمی‌توان در رایانه رومیزی یا لپ تاپ استفاده کرد.

برنامه‌های اشتراک مجله | Magazine subscription apps

فروشگاه مطبوعاتی Google Play و فروشگاه مطبوعاتی اپل به‌ترتیب متوقف شده اند و به ترتیب با Google News و Apple News جایگزین شده‌اند. با این حال، هنوز برخی از رقیبان اصلی در فضای اشتراک مجله ازجمله Amazon’s Kindle Newsstand ، Zinio ، Texture ، Magzter ، Readly و موارد دیگر نیز وجود دارند.

مجلات HTML5 | HTML5 magazines

مجلات دیجیتالی‌ای هستند که از وب سایت ها استفاده می‌کنند. آن‌ها در هر نوع مرورگری قابل استفاده می‌باشند. به همین دلیل برای کامپیوتر و دستگاه‌های تلفن همراه نیز مناسب هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

704
2020-10-19 04:18:13
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23403
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9520
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

8625
27 آذر 1398