محتوای همیشه سبز چیست؟ | evergreen-content

سئو

..محتوای همیشه سبز چیست؟ | evergreen-content..
سئو

محتوای همیشه سبز چیست؟ | evergreen-content

آیا محتوایی که تولید می کنید تاریخ انقضا دارد؟ یا همیشه جذاب بوده و مخاطب خود را دارد؟

محتوای همیشه سبز چیستاگر تابحال در سئو، بازاریابی محتوایی و یا هر مدل بازاریابی اینترنتی دست داشته اید، احتمالاً اصطلاح “محتوای سبز” را شنیده اید و به شما پیشنهاد شده است که از آن برای وب سایت خود استفاده کنید. اما محتوای سبز یا محتوای همیشه سبز چیست و چرا برای سئوی وب سایت اهمیت دارد؟ در این مقاله به شما آموزش می دهیم که مقاله ی سبز چیست و چگونه می توان آن را نوشت و همچنین با هم می بینیم که به چه علت داشتن پست های سبز در بلاگ شما برای پیاده سازی یک استراتژی بازاریابی محتوای قدرتمند حیاتی هستند.

محتوای سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز یک محتوای سئو است که مرتبط بوده و همیشه برای خوانندگان تازگی دارد. محتوای همیشه سبز در مورد محتواهایی به کار می‌رود که به سرعت قدیمی نمی‌شوند و برای مدت طولانی، معنا و مفهوم خود را حفظ می‌کنند، در واقع تاریخ انقضا ندارند. اما نام این مدل محتوا از کجا آمده است؟ محتوای همیشه سبز (Evergreen) حتی برای کسانی که در حوزه مارکتینگ فعالیت نمی کنند نیز نام آشناست چرا که درخت های Evergreen معمولاً برای تزئین خانه ها در کریسمس استفاده می شوند. درخت Evergreen یک نماد از زندگی ابدی است چرا که آن ها حیات خود را در طول فصول احیا می کنند و درست همانند این درخت ها، محتوای همیشه سبز نیز دائمی و ابدی است و از بین نمی رود.

شاید این مورد به فکر شما نیز خطور کرده باشد که همه ی محتواهای حاضر در اینترنت ابدی هستند؛ مقالات و پست های بلاگ هیچوقت ناپدید نمی شوند. هنگامی که ما درباره یک محتوای سبز صحبت می کنیم، منظور محتوایی است که حتی مدت ها بعد از منتشر شدن نیز همچنان مرتبط و به روز بماند و رشد ترافیک جذب شده داشته باشد. برای این که بیشتر در مورد این که کدام محتواها سبز محسوب می شوند شفاف سازی کنیم، می توانیم به شما بگوییم که کدام مدل های محتوایی به طور قطع سبز نیستند.

محتواهای غیر سبز

 • مقالات خبری
 • آمارها و گزارشات عددی که در طول زمان تغییر می کنند و تاریخ آنها منقضی می شود.
 • محتواهای مربوط به فصل یا تعطیلات خاص
 • مقالات متمرکز شده برروی ترندهای حال حاضر دنیا
 • آخرین ترندهای دنیای مد و فشن

محتوای سبز اینترنتی تاریخ انقضا ندارد و در طول زمان ارزش خود را دائماً احیا می کند. هرچیزی که در مورد انتخابات ریاست جمهوری امسال نوشته شده است، محتوای سبز نیست چرا که 6 ماه دیگر بی استفاده می شود و تمامی کیووردهای مربوط به آن نیز در قبرستان گوگل دفن می شوند و دیگر جستجو نخواهند شد.

مدل های محتوای همیشه سبز رایج

آموزش ها، دایرت المعارف ها محتوای همیشه سبز هستند
آموزش ها، دایرت المعارف ها محتوای همیشه سبز هستند

در اینجا چند مدل محتوای سبز رایج را به شما نشان می دهیم تا بتوانید برای ساخت محتوای سبز چندین ایده بگیرید.

 • لیست ها
 • ترفندهای خوب
 • آموزش های مربوط به چگونه کار کردن با محصولات
 • مقالات دایره المعارف مانند
 • نقد و بررسی محصولات
 • ویدیوها

نوشتن محتوا با این فرمت ها، محتوای شما را به صورت خودکار سبز نمی کند، اما ساختار آن ها با محتوای سبز سازگاری بسیار زیادی دارند. ویدیوها هنگامی که بخواهید نحوه انجام کاری را آموزش دهید بسیار کارآمد هستند، اما اگر فعلاً نمی توانید از ویدیوها استفاده کنید، استفاده از یک سری عکس برای آموزش را در نظر بگیرید.

ایده های مقالات سبز

بعضی از موضوعات هیچوقت قدیمی نمی شوند! در فهرست پایین چند ایده همیشه جذاب برای نوشتن مقالات و محتوای سبز را برای شما لیست کرده ایم.

 • موضوعات عاشقانه و رومانتیک
 • غذا
 • موضوعات مالی/ ذخیره سازی پول
 • موضوعات در مورد والدین
 • کاهش وزن
 • شغل و حرفه
 • نگهداری از حیوانات خانگی

البته که مهم است از موضوعاتی برای ایجاد محتوای سبز استفاده کنید که به بیزینس شما مرتبط باشند. اگر شما محصولات اداری می فروشید، موضوعات مرتبط برای محتوای سبز می توانند ” نحوه سازماندهی میز کار ” و یا ” مدل های مختلف خودکارها و زمان استفاده از هر مدل ” باشند.

 کیووردهای دم دراز در محتوای همیشه سبز
کیووردهای دم دراز در محتوای همیشه سبز

مشکل اصلی استفاده از ایده های خوب برای محتوای سبز این است که معمولاً افراد این احساس را دارند که بهترین موضوعات برای این کار قبلاً نوشته شده اند. در این موارد، کلید موفقیت اضافه کردن یک زاویه دید منحصر به فرد در مورد موضوع محبوب است. شما همیشه می توانید عمیق تر شده و در مورد جزییات بیشتری صحبت کنید. به دنبال کیووردهای دم درازی باشید که محبوبیت دارند اما در عین حال سطح رقابتی خیلی بالایی برای آنها وجود ندارد. اگر جامعه مخاطبان به خصوصی دارید، ممکن است با کمبود محتوای مورد نظر خود در اینترنت نسبت به موضوعات رایج تر مواجه شوید، در این صورت محتوای سبز شما ارزش چند برابری خواهد داشت.

مثال هایی از محتوای همیشه سبز

 • چطور یک خانه برای سگ خانگی بسازیم – آموزش های ساده و مشخص با عکس های جذاب باعث بوجود آمدن یک محتوای سبز بی نظیر می شوند.
 • ۱۰ شیوه لذت بردن از بیکن – آیا می توانید آینده ای را متصور شوید که در آن مردم از بیکن لذت نمی برند؟ من که نمی توانم!
 • ۱۰ ترفند برای آرام کردن کودکانی که گریه می کنند – جمعیت والدین همیشه وجود دارد و از تعداد آن کم نمی شود، و آن دسته از والدینی که دارای فرزندان پر سر و صدا هستند همیشه به دنبال ترفندهایی برای آرام کردن آنها می باشند، یک مقاله در مورد ترفندهای برتر این کار برای سال ها ارزشمند خواهد بود و والدین جدید می توانند از آن استفاده کنند.

این مدل های محتوایی مدل هایی هستند که می توانند به عنوان محتوای سبز محسوب شوند چرا که موضوعات آن ها در آینده نیز همچنان مرتبط خواهند ماند.

بزرگترین تولیدکنندگان محتوای همیشه سبز

وب سایت هایی که در لیست زیر نشان داده شده اند به عنوان بزرگترین وب سایت های تولید کننده محتوای سبز محسوب می شوند.

 • about.com
 • wikipedia.com
 • answers.com
 • imdb.com
 • ehow.com

وبسایت های بالا تعداد بسیار زیادی از محتوای سبز را در مورد موضوعات بسیار متنوعی منتشر می کنند. به عنوان مثال ویکی پدیا، تقریباً برای نصف تمام جستجوهای گوگل در رتبه اول صفحه نتایج است! اگرچه، بعضی از این وب سایت ها برای تکه تکه کردن محتوا و افزایش تعداد آنها، بعضی اوقات محتواهای بی کیفیتی تولید می کنند. نه تنها سر زدن به این وبسایت ها برای دیدن مدل های محتوای سبز ارزشمند است، بلکه می توانید ببینید که این وب سایت ها در کدام بخش ها دچار ضعف هستند که شما می توانید بهتر و با کیفیت تر از آنها بنویسید.

سئوی سبز: ترکیب کردن محتوای دائمی با کیووردهای محبوب

همانطور که گفته شد محتوای همیشه سبز برای یک استراتژی بازاریابی محتوا در فضای وب اهمیت زیادی دارد. اگر محتوای سبز را با تکنیک های سئو ترکیب کنیم قدرت آن چندین برابر نیز می شود. سعی کنید محتوای سبز خود را در مورد کیووردهایی که می خواهید سایت شما برای آنها رتبه بگیرد پیاده سازی کنید. حتی قدیمی ترین و با کیفیت ترین محتوای سبز نیز در صورتی که مردم در مورد موضوع آن جستجو نکنند ارزشی ندارد، بنابراین تحقیقات کیوورد در این مورد امری بسیار حیاتی است.

اگر محتوای سبز را با تکنیک های سئو ترکیب کنیم قدرت آن چندین برابر می شود
اگر محتوای سبز را با تکنیک های سئو ترکیب کنیم قدرت آن چندین برابر می شود

مطمئن شوید که از تکنیک های پایه سئو مانند بهینه سازی کیووردهای درون صفحه ای، استفاده از متن عکس ها و اضافه کردن دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی پیروی می کنید. هرچقدر محتوای سبز شما جستجو محورتر باشد، بیشتر دیده می شود، به اشتراک گذاشته می شود و لایک می شود و در نتیجه، روزها، ماه ها و سال ها برای شما ترافیک می آورد.

ترفندهای نوشتن محتوای همیشه سبز

برای متخصصان ننویسید – بعضی وقت ها ممکن است حس کنید نیاز دارید که یک مقاله کاملاً تخصصی و حرفه ای را در مورد یکی از حوزه های کاری خود بنویسید، اما بدانید که این کار ممکن است یک اشتباه بزرگ باشد. متخصصان معمولاً به دنبال جستجو برای کمک نیستند، مخاطبان شما عمدتاً تازه کار هستند و شما باید محتوای هدفگذاری شده برروی آنها را تولید کنید.

از زبان فنی دوری کنید – از آن جایی که بیشتر محتوای شما برای تازه کارهاست، زبان پیچیده و فنی ممکن است آن ها را بترساند، بنابراین بهتر است که به زبان ساده تر و قابل فهم تری صحبت کنید.

بهتر است که به زبان ساده و قابل فهم بنویسید
بهتر است که به زبان ساده و قابل فهم بنویسید

موضوعات خود را باریک تر کنید – اگر در مورد یک موضوع خیلی گسترده صحبت کنید، محتوای شما طبعاً طولانی تر خواهد شد، و بنابراین ممکن است باعث سر رفتن حوصله مخاطبان شود. موضوعات گسترده معمولاً دارای کیووردهای کوتاه تر و رقابت بیشتری هستند. نوشتن یک محتوای گسترده نیز برای خود نویسنده کار بسیار سخت تری است. موضوعات مشخص و ساده ای مانند ” چگونه یک آپرکات بزنیم ” یا ” راهنمای زدن یک هوک چپ قدرتمند ” بیشتر می توانند توجه مخاطبان را به خود جلب کنند.

پست ها را به همدیگر لینک کنید – اگر در حال نوشتن یک راهنمای جامع برروی موضوعی مانند ” راهنمای نگهداری از دوچرخه ” هستید، این موضوع گسترده را به قسمت های کوچکتر و تخصصی تر مانند ” چگونه ترمزهای دوچرخه خود را روغن کاری کنیم ” و یا ” چگونه چرخ های دوچرخه را تعویض کنیم ”  تقسیم کنید و سپس این دو مقاله را به هم لینک کنید. این کار برای سئو فوق العاده است، و همچنین به خوانندگان این اجازه را می دهد تا یک نیاز بخصوص خود را برطرف کنند در حالی که مقاله های مرتبط دیگری را نیز به آنها نشان می دهد.

هدف بهترین محتوای خود را عوض کنید – هنگامی که یک محتوای سبز قدرتمند تولید می کنید، به دنبال راه هایی برای چرخش و دوباره هدفگذاری آن از طریق تغییر فرمت محتوا باشید.

تماماً به محتوای سبز تکیه نکنید

محتوای سبز در دنیای وب بسیار ارزشمند است، اما این بدین معنی نیست که تمام محتوای سئو شما باید سبز باشد. موضوعات زمان دار نیز به اندازه خود ارزشمند هستند.

بالاتر اشاره کردیم که چطور محتوایی که در مورد انتخابات ریاست جمهوری است نمی تواند سبز باشد چرا که ۶ ماه بعد به کلی از یادها خواهد رفت. اما با وجود این که این محتوا سبز نمی تواند باشد، اما در زمان خود بسیار جستجو شده و در مورد آن بحث می شود. یک محتوای زمان دار در این مورد ترافیک فوق العاده زیادی را به وبسایت شما روانه کند که تا چندین ماه دوام داشته باشد. همین موضوع در مورد داده های آماری که امروز منتشر می شوند و به شدت در مورد آن ها تحقیق می شود نیز صدق می کند. محتواهای این چنین همچنان نیز بسیار ارزشمند بوده و مهم هستند، اما همیشه اینطور نخواهند بود.

7 راه ساده برای کسب ترافیک بیشتر از محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز یکی از ارکان سئوی خوب است. یک پست یا راهنمایی که یک کیوورد با حجم مناسب را هدفگیری می کند، شامل نکاتی است که در طول زمان مرتبط باقی می مانند و همچنین دارای عکس هایی است که می توانند ترافیک بیشتری را سال به سال به سایت شما روانه کنند. این هدیه ای است که دائماً تکرار می شود!

اگرچه که حتی همیشه سبزترین محتواها هم سنی دارند و زمانی می رسد که آن ها کم کم به تاریخ انقضای خود خواهند رسید. با در نظر گرفتن این موضوع، می خواهیم به شما نشان دهیم که چطور محتوای خود را تازه کنید تا سئوی خود را قوی نگه داشته و مورد لطف گوگل و همین طور چشمان مخاطبان خود قرار بگیرید.

ما درباره چند ترفند و تاکتیک ساده برای کمک به جذب ترافیک رایگان بیشتر توسط محتوای همیشه سبز صحبت می کنیم، که شامل موارد زیر می شوند:

 • هدفگیری موضوعات جدید
 • اضافه کردن اطلاعات جدیدتر و بیشتر
 • آپدیت کردن لینک ها
 • تعویض عناوین و …

چرا محتوای همیشه سبز را تازه کنیم؟

دلیل واضح پشت تازه کردن محتوا این است که به هر حال شما باید هرچیزی که منقضی شده یا مدت طولانی ثابت می ماند را تازه کنید، اما در زمینه سئو و محتوای همیشه سبز، دلایل بیشتری نیز وجود دارند. اول از همه، نوشتن یک مقاله کامل جدید بر اساس همان کیوورد منطقی به نظر نمی رسد. چرا که این دو پست سپس شروع به رقابت با یکدیگر کرده و بر روی سئوی یکدیگر تاثیر می گذارند.

دوماً اگر قطعه محتوای مورد نظر ما واقعاً همیشه سبز باشد، در طول زمان ترافیک و بک لینک های با کیفیتی را جمع آوری کرده است. بهتر است که بر اساس چیزی که تابحال بدست آورده اید جلو بروید تا این که یک چیز جدید را از ابتدا شروع کنید. مورد آخر این که گوگل محتوای دقیق و تازه را ترجیح می دهد. این چیز جدیدی نیست، این موضوع از زمان آپدیت “تازگی” که گوگل در سال 2011 ارائه داد وجود داشته است.

7 راه برای تازه کردن و بهینه سازی دوباره محتوا برای سئوی بهتر

المان های زیادی در یک پست یا راهنمای همیشه سبز وجود دارند که می توانند برای کمک کردن به بهره وری محتوای شما کمک بهبود یابند. در این قسمت 7 مورد از آن ها را می بینید که می توانید امتحان نمایید.

1 – کیووردهای خود را بازبینی کنید

هدفگیری کیوورد در واقع عمل جمع آوری یک قطعه محتوا حول محور یک کلمه یا جمله بخصوص است که در اصل این موضوع چیزی است که مشتریان ایده آل شما زمان جستجوی محصولات و خدماتتان به دنبال آن می باشند. این کار به بیزینس شما اجازه می دهد تا جلوی چشمان آن ها باشید زمانی که قصد یادگیری، تعامل و خرید دارند.

اگر محتوای شما شامل اطلاعات با ارزش باشد اما برای یک کلمه یا جمله هدفگیری نشده باشد، تحقیقات کیوورد خود را انجام داده و کیووردی که می توانید هدفگیری کنید را پیدا کنید. ابزارهای تحقیقات کیوورد متعددی هستند که می توانند به شما در شناسایی موضوعات محبوب و مرتبط کمک کنند. پس از این که کیوورد مورد هدف خود را شناسایی کردید، آن را در یک عنوان، Subheading و تگ های عکس های پست خود قرار دهید تا به گوگل نشان دهید که سعی دارید برای چه چیزی رتبه بگیرید. اگر در حال حاضر کیوورد مورد هدف دارید، هنوز هم تنظیماتی وجود دارند که می توانید زمان تازه سازی محتوای خود انجام دهید مانند:

 • هدفگیری موضوعات مرتبط

کیووردی که محتوای شما در حال حاضر هدفگیری کرده است را جستجو کرده و ببینید آیا موضوعات مرتبط یا جدیدی در این باره هستند که بخواهید به محتوای خود اضافه کنید یا خیر. نتایج بخش “People Also Ask” نیز می تواند به شما درباره بخش های جدید و موضوعات مرتبطی که می توانید پوشش دهید کمک کند.

 • هدفگیری موقعیت مکانی

یکی دیگر از راه های هدفگیری موضوعات جدید مرتبط کردن محتوا با یک موقعیت مکانی است. به عنوان مثال، اگر شما یک برنامه ریز رویداد هستید و پستی درباره انتخاب محل برگزاری رویداد منتشر کرده اید، شاید بهتر باشد بخش جدیدی به محتوای خود اضافه کنید که مکان های برگزاری محبوب در یک ناحیه مشخص را لیست کرده است.

 • دقیق تر باشید

شیوه سوم قدرت بخشیدن به هدفگیری محتوای شما هدفگیری همان کیوورد با قالب های مختلف است. به عنوان مثال، اگر یک حسابدار هستید و پستی درباره نکات کلی مالیاتی منتشر کرده اید، می توانید بخش هایی را اضافه کنید که به صورت عمودی و پشت سر هم موضوعات مختلف مرتبط با موکلان شما در ستون های افقی را هدفگیری می کنند، مانند “نکات مالیاتی برای مشاوران املاک”، “نکات مالیاتی برای وکلا”، “نکات مالیاتی برای شهروندان” و موارد مشابه.

 • تمرکز را به سمت ترند انتقال دهید

یک شیوه دیگر برای هدفگیری این است که بخش جدیدی در پست خود ایجاد کنید که درباره ترندهای حال حاضر دنیا صحبت می کند. این ایده مسلماً بر اساس اتفاقات کنونی اجرا می شود. طی سال گذشته به دلیل پاندمی ویروس کرونا خیلی چیزها تغییر کرده است و نیازهای مصرف کنندگان نیز در حال تغییر هستند، بنابراین محتوای شما در صورتی که روی اولویت های جدید متمرکز باشد، احتمالاً ترافیک بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.

2 – اضافه کردن (یا حذف کردن) اطلاعات

اگر محتوای شما در حال حاضر به خوبی متمرکز است و نمی خواهید که هدفگیری را انتقال دهید، همیشه می توانید به سراغ اطلاعات قرار داده شده در بدنه پست بروید. خوشبختانه، اطلاعات در دنیای دیجیتال و متصل امروزی به وفور یافت می شود. در واقع، به صورت روزانه 2.5 کوانتیلیون بایت داده ایجاد می شود. بیایید به سراغ چند شیوه بهبود اطلاعات محتوای خود برویم.

منابع را دوباره چک کنید

برای پست های در مورد ابزارها و منابع، هر منبعی که معرفی کرده اید را دوباره چک کنید. بعضی از پلتفرم ها کم کار می شوند، نامشان را تغییر می دهند یا توسط رقبای خود از بین می روند. تحقیقات خود را انجام دهید و ببینید آیا می توانید منبع قدیمی را از لیست خود حذف کرده و با یک مورد جدید جایگزین کنید یا خیر.

استراتژی های جدید اضافه کنید

برای پست های درباره ترفندها و استراتژی ها، ببینید آیا می توانید یک یا دو استراتژی جدید اضافه کنید یا خیر. تکنولوژی دائماً در حال تحول یافتن است (هم فیزیکی و هم دیجیتالی) و پیشنهادات شما ممکن است تغییر کنند. به عنوان مثال، اگر یک بیزینس درباره سقف سازی دارید و پستی درباره ابزارهای مورد نیاز جهت تعمیر سقف دارید، بهتر است متریال های جدید یا شیوه های جدیدی که بلد هستید را اضافه کنید.

آمار ارائه کنید

تقریباً برای هر نوع پستی، همیشه می توانید برای حمایت از اطلاعاتی که ارائه می کنید از آمار و ارقام استفاده کنید. مطالعات جدید هر لحظه ارائه می شوند و لینک زدن به سایت هایی که اعتبار زیادی دارند می تواند برای سایت شما مزیت های زیادی داشته باشد.

نقل و قول های مشتریان را قرار دهید

شما همچنین می توانید داستان های حمایت کننده، رضایت مشتریان یا نقد و بررسی های آن ها را قرار دهید. اگر یک برنامه ریز مجالس هستید و در مورد بهترین تالارهای یک منطقه خاص نوشته اید، نقل و قول های موکلان خود را (با اجازه خودشان) که از این تالارها استفاده کرده اند اضافه کنید.

نتایج واقعی را اضافه کنید

شیوه ای که حتی بهتر از نقل و قول های حمایت کننده از شماست، داده های حمایت کننده هستند. صحبت کردن در مورد این که چطور استفاده از انرژی پاک باعث شده است که یکی از مشتریان شما چقدر در هزینه های الکتریکی خود صرفه جویی کند، خودش به خوبی کار را انجام خواهد داد.

آیتم های عملی ارائه کنید

آخرین نکته برای بهبود محتوا عملیاتی بودن است. اگر محتوای شما درباره مزایای یک استراتژی ی شیوه بخصوص صحبت می کند، در مورد شروع کردن این روش صحبت کنید. اگر شما مجموعه ای از محصولات را گردآوری کرده اید، لینک هایی برای پیدا کردن این محصولات قرار دهید.

بیایید به دو نکته دیگر در مورد تازه کردن اطلاعات محتوای خود توجه کنیم:

 • اگر متوجه شدید که رتبه یک محتوای بخصوص در حال کاهش است، به قطعه های برتر نگاه کرده و ببینید درباره چه چیزهایی صحبت می کنند تا مطمئن شوید که شما مفهوم مناسبی را پوشش می دهید.
 • برای پست های معرفی یا داده ها، بهتر است محتوا را همان طور که هست به صورت سوابق تاریخی حفظ کنید. اگر آپدیت ها و معرفی های جدیدی دارید، می توانید آن ها را به صورت پست های جدید منتشر کنید و سپس به معرفی های قبلی لینک کنید تا یک داستان جامع داشته باشید.

3 – المان های تصویری خود را چک کنید

بازاریابی تصویری فاکتور بزرگی در ایجاد تمایز میان شما و رقبایتان است. بنابراین نگاهی داشته باشیم به شیوه های تازه سازی محتوا در زمینه المان های تصویری.

 • عکس اضافه کنید

اول از همه، اگر محتوای شما شامل عکس نیست، عکس اضافه کنید! این کار یکی از بهترین راه های زنده کردن دوباره محتوای قدیمی است. در کنار داشتن عکس، شاید بهتر باشد که به فکر اضافه کردن یک ویدیو یا اینفوگرافیک برای جامع تر کردن پست یا بخشی از آن باشید. شما سپس می توانید عنوان خود را به اضافه اینفوگرافیک یا ویدیوی توضیح دهنده آپدیت کنید تا محتوای فوق العاده ای داشته باشید.

 • به دنبال خرابی ها باشید

قدم بعدی برای شما این است که ببینید آیا عکس هایی که دارید بهینه سازی شده اند یا خیر. آیا آن ها در به شکل و اندازه مناسب به نمایش درمی آیند؟ سیستم های مدیریت محتوا به نسخه های بهتر بهبود می یابند و بعضی اوقات عکس ها در این پروسه گم می شوند. عکس های بزرگ می توانند سرعت بارگزاری صفحه را کاهش داده و به رتبه شما آسیب برسانند. همچنین هیچ شیوه بهتری برای خراب کردن یک قطعه محتوا نسبت به عکس های خرابی که به صورت یک آیکن نمایش داده می شوند وجود ندارد.

همچنین اگر یک پست را با عجله قرار داده اید یا آن را قبل از این که بدانید چه کیووردهایی را باید در نام فایل یا Alt Tagها قرار دهید منتشر کرده اید، الان زمان خوبی است که برگردید و این اشتباه را جبران نمایید.

 • اسکرین شات ها را آپدیت کنید

آپدیت کردن اسکرین شات ها مخصوصاً برای پست هایی که راهنمای کار با یک نرم افزار یا پلتفرم آنلاین هستند اهمیت دارد چرا که رابط های کاربری آن ها دائماً تغییر پیدا می کنند. زمانی که مصرف کننده ای می خواهد بداند چطور کاری را انجام دهد، تصاویر معمولاً اولین چیزی هستند که آن ها به دنبالش می روند و اگر متوجه شوند که اسکرین شات های شما قدیمی هستند، از پست خارج شده و به دنبال پستی می گردند که دارای عکس هایی باشد که با چیزی که می خواهند تطابق داشته باشد.

البته شما نمی توانید این کار را برای همه پست ها انجام دهید. به عنوان مثال در WordStream، آن ها راهنماهای متعددی در مورد گوگل ادز، تبلیغات فیس بوک، اینستاگرام و … دارند که همگی پلتفرم هایی هستند که دائماً در حال تغییر می باشند. در این مورد، آن ها آپدیت کردن عکس های بهترین محتواهای خود از لحاظ عملکرد را در اولویت قرار داده اند.

 • عکس های Stock را جایگزین کنید

راه دیگر تازه سازی عکس ها جایگزین کردن عکس های استوک با عکس های واقعی است. فرقی نمی کند که یک برنامه ریز مجالس باشید، پرستار کودکان باشید یا متخصص نصب راه پله، شروع به عکس گرفتن از کار واقعی که انجام می دهید کنید، عکس های قبل و بعد و مشتریان خوشحال و آن ها را در محتوای خود قرار دهید.

اگر عکس های واقعی در دسترس ندارید، جستجوی هشتگ در شبکه های اجتماعی را امتحان کنید. شما می توانید عکس جدید و مرتبط با تقریباً هرچیزی را در این پلتفرم ها پیدا نمایید. یک ایده دیگر استفاده از اسکرین شات های ویدیوهای آموزشی شماست. در حالی که ویدیو نوع محتوای ترجیح داده شده توسط کاربران است، همچنان کوئری ها و موضوعاتی هستند که کاربران می خواهند سریعاً از میان آن ها Scroll کرده و بدانند که باید چه کاری انجام دهند. به یک سری نکات دیگر در مورد ایجاد عکس های بهتر بازاریابی محتوایی توجه کنید.

 • ویدیوها و اینفوگرافیک ها را اضافه کنید (یا اسکرین شات هایی از آن ها)
 • اندازه، نام فایل، Alt Tagها
 • آپدیت کردن اسکرین شات های رابط های کاربری قدیمی
 • جایگزینی عکس های استوک با عکس های واقعی
 • اولویت بندی جایگزینی عکس ها برای بهترین محتواها از نظر عملکرد

4 – به فرمت خود تنوع ببخشید

بهترین مدل محتوا برای سئو محتوای طولانی است. (1200 کلمه و بیشتر) داشتن محتواهایی با تعداد کلمات مناسب فرصت های بیشتری به شما برای این که به گوگل نشان دهید مقاله تان پاسخ سوالاتی که کاربران زمان جستجو کردن کیوورد مورد نظر شما را دارند در خود دارد را می دهد. اگرچه که گوگل تنها به این که شما چقدر اطلاعات ارائه می کنید علاقه مند نیست. بلکه گوگل همچنین می بیند که کاربران برای چه مدتی روی صفحه شما باقی می مانند.

خوانندگان معمولاً دوست دارند سریعاً صفحه را از بالا تا پایین برانداز کنند تا تصمیم بگیرند که ارزش ماندن دارد یا خیر و اگر مقاله شما تنها پاراگراف های دنباله دار متنی باشد، نمی توانند این کار را سریع انجام دهند. اگر پست شما ترافیک یا تعامل زیادی دریافت نمی کند، برگردید و محتوا را به بخش های جداگانه با تیترهای واضح تفکیک کنید. همچنین، هر بخش را با لیست های گلوله ای، لیست های معمولی، نکات اصلی و مثال ها برای نشان دادن منظور خود بهبود بخشید. نه تنها این کار به خواننده شما می گوید که در جای درستی حضور دارد، همچنین تعامل آن ها را برای مدت بیشتری تمدید می کند. علاوه بر این، این مدل فرمت دهی شانس این که محتوای شما به یک Snippet یا دیگر نتایج در صفحه نتایج جستجوی گوگل تبدیل شود را افزایش می دهد.

تنها اضافه کردن یک المان نکته اصلی به هر بخش که شامل نسخه کوتاه یا خلاصه ای از اطلاعات ارائه شده در پاراگراف است می تواند در این بخش به شما کمک کند.

سئو تصاویر

بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو (16 نکته طلایی)

اکنون بخوانید

5 – عناوین خود را عوض کنید

چند دلیل برای این که عنوان پست شما نیاز به کار داشته باشد وجود دارد. اولین دلیل این است که اگر در حال اضافه کردن نکات جدید هستید یا می خواهید نکات غیرمرتبط را حذف کنید، باید عدد قرار داده شده در عنوان را نیز تغییر دهید. این کار ساده ای است، اما آیا عنوان پست بلاگ شما روی یک عکس نیز قرار داده شده است؟ این چیزی است که باید تغییر یابد. آیا عنوان در URL قرار دارد؟ شما نباید URL را تغییر دهید، چرا که شما می خواهید داده های ترافیکی را نظارت کنید و تاثیر بهبود بخشی های خود را بسنجید، اما کاری که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید عدد قبلی از URL حذف شده است. بدین صورت می توانید از عدم تطابق میان عنوان در صفحه نتایج جستجو و URL جلوگیری کنید.

تغییر دیگری که می توانید در قبال عنوان انجام دهید این است که اگر تغییرات قابل توجهی در اطلاعات محتوا ایجاد کرده اید، بهتر است که عنوان خود را به ماه یا سال کنونی در یک براکت یا به صورت “آپدیت شده برای ]سال کنونی[” تغییر دهید. زمانی که جستجو کنندگان آنلاین یک تاریخ در عنوان می بینند، احتمال کلیک کردنشان بیشتر می شود. کلیک های بیشتر می توانند منجر به بالا رفتن رتبه شما نسبت به رقبایی که محتوای خود را تازه سازی نکرده اند می شود.

از همه مهم تر، آیا عنوان شما می تواند از متن جذاب تری استفاده کند؟ نوشتن عناوین جذاب به خودی خود یک هنر محسوب می شود. بیایید به یک سری نکته در مورد تازه سازی بهتر عناوین برای سئوی بهتر نگاهی داشته باشیم:

 • عنوان را عملیاتی کنید

عنوان را عملیاتی کنید تا به خوانندگان این اطمینان را بدهید که چیز با ارزشی را از این محتوا دریافت می کنند. به عنوان مثال، “8 مزیت چای سبز” می تواند به “8 دلیل برای این که چای سبز را همین الان امتحان کنید” تبدیل شود. با کمی عمل و ایجاد حس اضطرار، می توانید به همان رضایت آنی که همه دوست داریم برسید. یک استراتژی ساده تر در این زمینه این است که جملاتی مانند “+نحوه انجام این کار” یا “به علاوه نکاتی از سوی متخصصین” به عنوان اضافه کنید.

 • از اعداد استفاده کنید

هر زمان که امکانش وجود دارد، سعی کنید محتوای خود را به چیز کمی تبدیل کنید. به عنوان مثال:

 • 10 نکته برای نوشتن یک رزومه موفق
 • نحوه تبدیل شدن به یک فریلنسر در 5 مرحله
 • راهنمای 5 دقیقه ای برای سئوی بهتر

خوانندگان دوست دارند کمی از حس پیشبینی خود برای محتوایی که مصرف می کنند استفاده کنند و هنگام خواندن محتوا حس دستاورد کسب کردن را داشته باشند.

 • صفت های خود را تغییر دهید

از صفت های جدید برای القا کردن ارزش منحصر به فرد خود استفاده کنید. آیا از “موثر”، “خلاقانه” یا “کاربردی” خیلی استفاده می کنید؟ سعی کنید آن ها را با “غیرمعمول”، “فوق العاده” یا “فکرش را هم نمی کردید” جایگزین کنید.

دیگر کلماتی که می توانید در عنوان استفاده کنید عبارت اند از:

 • بهترین
 • به طرز شگفت آوری ساده
 • برترین
 • تایید شده توسط متخصصین
 • مرموز

در صفحه نتایج جستجوی پایین، تیتر شامل اعداد، تاریخ و کلمات توصیف کننده برای جلب توجه خواننده می باشد.

در نهایت، مبانی اصلی را چک کنید. آیا کیووردی که می خواهید هدفگیری کنید در عنوان وجود دارد یا کمی با کیوورد اصلی متفاوت است؟ آیا این کلمه در ابتدای عنوان است یا آخر آن؟ صفحه نتایج جستجو تنها 70 کاراکتر اول تیتر را نشان می دهد، بنابراین این موضوع را در ذهن خود داشته باشید. ابزارهای تست کننده عنوان در صفحه نتایج جستجو به وفور در اینترنت پیدا می شوند که یکی از آن ها ابزار مربوط به وب سایت Moz است.

6 – Meta Description خود را تغییر دهید

Meta Description توضیح کوچکی از صفحه شماست که در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود. این بخش شامل خلاصه ای از این است که مقاله در مورد چیست که با توجه به متن محتوا می تواند یا جستجوکنندگان را ترغیب به کلیک کردن کند و یا باعث شود که به سراغ نتیجه بعدی بروند. اگر مراحل بالا را دنبال کرده و محتوای خود را آپدیت کرده اید، احتمالاً Meta Description شما نیز به تازه سازی نیاز دارد.

 • آیا پست خود را عملیاتی تر کرده اید؟ در مورد این که خواننده می تواند چه چیزی از مقاله بدست آورد صحبت کنید.
 • آیا کیووردهای مرتبط را اضافه کرده اید؟ آن ها را به توضیحات خود اضافه کنید. این موضوع بسیار مهم است چرا که گوگل کیووردهای جستجو شده در Meta Description را Bold می کند.
 • آیا توضیح شما بیش از حد کوتاه است؟ چند نکته اساسی مقاله را لیست کنید تا پیش نمایشی از چیزهایی که پوشش می دهید را به نمایش بگذارید.

7 – لینک های خود را ویرایش کنید

چند روش برای استفاده از لینک ها برای تازه سازی محتوا وجود دارد.

 • لینک های جدید اضافه کنید

اول از همه، اگر به صورت مستمر در حال تولید کردن پست های بلاگ و راهنماها هستید، لینک ها را به محتواهای جدیدتر خود اضافه کنید. لینک های داخلی به شما کمک می کنند که خوانندگان را بیشتر در سایت نگه دارید و همچنین مسیرهای بیشتری برای Crawl شدن سایت شما توسط ربات های گوگل ایجاد می کنند. هرچقدر گوگل راحت تر بتواند سایت شما را اسکن کند و ارتباط صفحات با یکدیگر را درک کند، سئوی بهتری خواهید داشت.

 • لینک های جدید برای صفحه از محتوای جدید ایجاد کنید

در مرحله دوم به سراغ محتواهای جدیدتر خود که عملکرد خوبی دارند بروید و به پستی که در حال تازه سازی محتوای آن هستید لینک بزنید.

 • لینک های خراب را تعمیر کنید

این لحظه زمان خوبی است که لینک هایی که در حال حاضر در محتوای شما وجود دارند را چک کنید که خراب نشده باشند. گوگل از بن بست خوشش نمی آید!

محتوای خود را با این 7 ترفند تازه کنید

همان طور که حالا می توانید ببینید، حتی محتوای همیشه سبز نیز در طول زمان منقضی می شود اما شما می توانید ظاهری جدید به آن ببخشید تا ارزشی که به خوانندگان ارائه می کند و ترافیکی که به سوی سایت روانه می کند را حفظ کنید. بیایید یادآوری درباره استراتژی های پوشش داده شده در این پست داشته باشیم.

 1. کیووردهای خود را بازبینی کنید
 2. اطلاعات اضافه یا حذف کنید
 3. تصاویر خود را چک کنید
 4. فرمت خود را بازبینی کنید
 5. عناوین خود را تغییر دهید
 6. Meta Description خود را ویرایش کنید
 7. لینک های جدید اضافه کنید

زمانی که محتوای خود را تازه سازی کردید، مطمئن شوید که آن را در شبکه های اجتماعی و خبرنامه ایمیلی خود به اشتراک بگذارید تا ترافیک بیشتری کسب کنید.

منبع: https://www.wordstream.com/blog/ws/2021/03/03/get-more-traffic-from-evergreen-content

جمع بندی

ارزش یک محتوای همیشه سبز این است که پتانسیل این را دارد که بتواند برای ماه ها ترافیک بیشتر و بیشتری را روانه سایت شما کند. به یاد داشته باشید که بهترین استراتژی برای بازاریابی محتوایی بر ترکیبی از محتوای فصلی و زمان دار و محتوای سبز تکیه می کند.

181
2021-03-13 08:24:30
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398