مراحل کارآفرینی به صورت کاملا حرفه ای

طراحی سایت

..مراحل کارآفرینی به صورت کاملا حرفه ای..
طراحی سایت

مراحل کارآفرینی به صورت کاملا حرفه ای

۲- بیشتر وقت می گذارند

اصل دوم برای کارآفرینان این است، پروژه را تا اتمام نهایی رها نکن. کارآفرینان معمولا آخرین نفراتی هستند که محیط کار را ترک می کنند و گاهی زمان هم از دستشان خارج می شود چرا که در انجام آن کار غرق در تفکر و تلاش هستند.

۳- زیاد سؤال می پرسند

کنجکاوی و پرسش های مداوم یکی دیگر از خصوصیات کارآفرینان است. کارآفرین ها در ابتدا سعی می کنند هر آنچه که ممکن است را در حیطه کاری خود بدانند، بپرسند و یاد بگیرند. از سوال پرسیدن هراس نداشته باشید و از این مسیر لذت ببرید.

۴- سرشان شلوغ است

کارآفرینان موفق زمان زیادی برای تلف کردن ندارند. همیشه کاری برای انجام دادن دارند و از این شیوه زندگی خود نیز خرسند هستند. آنها به صورت ذاتی چند کار را به صورت همزمان پیش می برند و به همین دلیل بیش از یک فرصت کاری را با تفکر عمیق به پیش می برند تا در صورت شکست در یکی جایگزین مناسبی برای آن داشته باشند.

۵- دنیا را متفاوت می بینند

کارآفرینان این را به واقع درک می کنند که دنیا، دنیای کوچکی است. امروزه، همه ی ما در صحنه ی دهکده ی جهانی زندگی می کنیم؛ دنیایی که در آن کسب و کار مرزی نمی شناسد. کارآفرینان نیز به همین ترتیب مرزی نمی شناسند. کارآفرینان بالفطره، ذاتاً کنجکاو هستند؛ دوست دارند مسافرت بروند و دنیا را ببینند.

تفاوت در نگاه می تواند بسیار بنیادین تر هم باشد، گاهی آنقدر متفاوت که در سطح پیامبران امروز ما شناخته می شوند و سخنانشان الهام بخش بسیاری از افراد در حیطه کاریشان می شود. نگاه متفاوت می تواند دریچه های خلاقیت را برای همه کارمندان باز کند و آنها از این موضوع به صورت آگاهانه در سخنانشان استفاده می کنند.

۶- خوش بین هستند

این مورد یکی از مهم ترین وجوه تمایز یک کارآفرین حقیقی از باقی افراد جامعه است. این قسمت از موضوعات مورد علاقه من هم هست. خوش بین بودن با احمق بودن متفاوت است. شما همه چیز را نگاه می کنید، مشاوره می گیرید، درک می کنید و با تفکر منطقی اقدام به عمل می کنید اما در نهایت برای آن قسمت از کارها که در حیطه کنترل ما نیست باید خوش بین باشیم و با رویکردی مثبت به امور به راهمان ادامه دهیم. در فرهنگ ما به این بخش می گویند توکل کنید به خدا.

مراحل کار آفرینی

تفاوت اساسی میان کارمند و مدیر با کارآفرین در عدم قطعیت است؛ ترویج کارآفرینی به عنوان یکی از اجزای توسعه اقتصادی کشورها شناخته می شود و کارآفرین فردی است که برای تحقق رویاهای خود دست به کار شده و متعهد می شود مخاطرات یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی و تقبل کند. اگر با توجه به ویژگی های ذکر شده در بالا شما هم یک کارآفرینی جوان در خودتان کشف کرده اید پیشنهاد می کنم مسیر کارآفرینی خودتان را شروع کنید.

شروع با کشف یک فرصت

شروع یک کسب و کار به چیزی بیش از یک ایده نیاز دارد. فرآیند کارآفرینی نه با طرح و ایده اولیه و نه با سرمایه اولیه، بلکه با کشف یک فرصت آغاز می شود. بسیاری از کارآفرینان بزرگ معتقدند «هر «ای کاش» که می شنوید یک فرصت برای کارآفرینی است».

مراحل کارآفرینی

۱- زمان ورود به بازار:

درواقع مهم ترین عاملی که یک استارت آپ باید در نظر بگیرد، زمان ورود به بازار هدف است. طرح های زیادی بوده اند که زودتر از زمان مناسب وارد بازار شده اما به دلیل عدم استقبال مخاطبان شکست خورده اند. همان طور که اگر دیرتر از موعد وارد بازار بشوند کار سخت تری را برای به دست آوردن مشتری خواهند داشت. یادتان باشد که اگر دیرتر از زمان مورد نظر یا زودتر از آن اقدام به ورود به بازار کنید عملا طرح و ایده خود را خفه کرده اید. بنابراین تحقیقات بازار در این مرحله به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

۲- تیم:

جمع آوری تیم مناسب یکی از عوامل کلیدی در موفقیت استارت آپ به شمار می رود. پژوهش های انجام شده در دانشگاه ام آی تی، نشان می دهد کسب و کارهایی که موسسان متعدد دارند از کسب و کارهای تک موسس موفق ترند. انتخاب افرادی که می خواهید با همکاری آنها شرکت را تاسیس کنید بی نهایت مهم است. تیم خبره می تواند بار بسیار زیادی از دوش شما کم کند تا با خیالی آسوده تر به باقی جوانب اجرای ایده استارت آپی خود بپردازید.

۳- ایده:

بدون ایده مناسب، تیم خوب به اثربخشی کافی نمی رسد. به گفته بسیاری از کارآفرینان تا زمانی که نیاز وجود دارد ایده هم وجود دارد. در بخش قبل تاکید کردم که تیم خوب می تواند ایده شما را پرورش دهد. یک ایده خوب باید در مراحل مختلف تست شود و در تست های بازار و تحقیقاتی که از قسمت های مختلف ورود به بازار هدف انجام می دهید باید ایده شما نیز رشد کند و زوایای پنهان آن بررسی شود.

۴- بیزینس مدل:

بیزینس مدل باعث می شود جنبه های مهم یک کسب و کار دیده شود و از طرفی مشخص می کند که ایده موجود عملیاتی است یا خیر. حالا نوبت به نگارش دقیق یک بیزینس پلن و مدل کسب و کارتان است. شما با همان تیم خبره و با توجه به تحقیقاتی که انجام داده اید باید یک سناریوی دقیق اقتصادی برای موفقیت ارائه کنید. جوری که روی کاغذ هیچ مشکلی برای موفقیت شما ایجاد نشده باشد و شما همه جوانب را در نظر گرفته باشید. نگارش این بیزینس پلن برای جذب سرمایه گذار بسیار مهم است.

۵- سرمایه:

راه های متفاوتی برای تامین سرمایه مورد نیاز در راه کارآفرینی وجود دارد. بسیاری از افراد با سرمایه های شخصی و خانوادگی، کسب و کار مورد نظرشان را راه اندازی می کنند، عده ای به دنبال جذب وام از بانک ها و موسسات مالی می روند، برخی از افراد نیز با در نظر گرفتن شرایط موجود به دنبال جذب سرمایه از سازمان های حمایتی می روند. همیشه برای طرح و ایده خوب که آینده روشنی دارد، سرمایه گذار هم پیدا می شود.

برای جذب سرمایه گذار شما می توانید مسیر های متفاوتی را طی کنید، یکی از این مسیر های دنیای جدید ما استفاده از شتاب دهنده هاست.

شتاب دهنده

شتاب دهنده ها نسبت به مراکز رشد پدیده ای نوظهور محسوب می شوند. این مراکز از طریق فراخوان و برگزاری رویدادها، تیم های مناسبی که آینده درخشانی دارند را جذب می کنند و با اجرای برنامه های شتاب دهی از آنها حمایت می کنند. عموم شتاب دهنده ها در صنعت فناوری اطلاعات فعالیت می کنند. در صورت ورود کارآفرینان به این مراکز به دلیل حمایت های زیرساختی، مالی، مربیگری و مشاوره ای، عموما مسیر ۲ تا ۳ ساله کارآفرینان در مدت زمان ۶ تا ۹ ماهه طی می شود. با این نگاه می توان متوجه شد که چرا به این نهاد، شتاب دهنده می گویند. شتاب دهی به کسب و کارهای نوپا موجب می شود در مدت زمان کوتاه تری کارآفرین دریابد که آیا مدل کسب و کار پیشنهادی موفق خواهد شد یا خیر. اگر مدل کسب و کاری موفق نباشد، در زمان کارآفرین صرفه جویی شده و با تجربه به دست آمده می تواند روی ایده دیگری برای تجاری سازی کار کند.

سخن پایانی

یکی از الزامات هر کسب و کار نوپا و هر ایده کار آفرینی ورود پر قدرت به دنیای اینترنت است. اگر تمایل دارید برای استارت آپ خود اقدام به طراحی سایت  کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت   طراحی سایت فروشگاهی  و  طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. همچنین صفحه خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

149
07 اسفند 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398