معرفی انواع روش ها در بازاریابی دیجیتال

سئو

..معرفی انواع روش ها در بازاریابی دیجیتال..
سئو

معرفی انواع روش ها در بازاریابی دیجیتال

 معرفی بهترین روش ها و انواع بازاریابی دیجیتال 

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital marketing) نوعی رویکرد بازاریابی است که در مرحله اول می بایست به اینترنت متصل شود تا از طریق کانال ها و سیستم عامل های مختلف رسانه های دیجیتال با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کند.

در این مقاله به معرفی بهترین روش ها برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال خواهم پرداخت.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتالی یک اصطلاح فراگیر است که از شاخه های دیجیتالی مانند بازاریابی محتوا،سئو،بازاریابی ایمیلی،بازاریابی در شبکه های اجتماعی،بازاریابی از طریق تلفن همراه و …تشکیل شده است تا از طریق آنها بتواند تکنیک های مفصلی را برای برقراری ارتباط با مشتریان ایجاد کند.

بطور معمول یک کاربرازطریق تلویزیون، کامپیوتر، موبایل، تبلت، رادیو یا سایر رسانه های سنتی محتوا را دریافت می کند. این تماس دائم با انواع مختلف محتوا بار اطلاعاتی را زیاد و مسیر خرید را بیشتر از گذشته پیچیده می کند. بازاریابی دیجیتالی به کسب و کارهای انلاین این امکان را داده است تا با نشان دادن خود از طریق کانال ها و نقاط تماس مختلف، با مشتریان در تماس باشند.

امروزه،در کنار روش های سنتی بازاریابی(تلویزیون،رادیو،بیلبورد و..) بازاریابان از طریق این کانال های دیجیتالی می توانند چشم انداز کسب و کارشان را هدایت کنند و با مشتریان فعلی خود در ارتباط باشند.

 خلاصه ای از همین مقاله در ویدیو ..

 

چند روش عالی برای بازاریابی دیجیتال 

در این قسمت، بهترین روش ها برای موفقیت در بازاریابی دیجیتالی یا همان دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ را بررسی می کنیم:

از بازاریابی Omnichannel استفاده کنید.

این روش،پیچیده‌ترین روش بازاریابی است. در این شیوه، کسب‌وکارها سعی می‌کنند با یک هویت ثابت و یکپارچه در تمام کانال‌های بازاریابی (وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل، خرید حضوری، بیلبورد، کیوسک و …) حضور داشته باشند و پیام خود را به صورت یکسان و یکپارچه به مخاطبان منتقل کنند؛ به طوری که برند آنها به راحتی توسط مردم شناخته شود.

تمرکز بازاریابی omnichannel فقط بر روی معاملات انجام شده توسط مشتریان نیست؛ بلکه با گردآوری داده‌های رفتاری کاربران در کانال‌های مختلف و تحلیل همزمان آنها، نیازهای مشتریان، تعاملات آنها با هر یک از کانال‌ها و محصولات و برند را هم بررسی می‌کنند. به همین دلیل، انتقال پیام‌ها و پیشنهادها به صورت یکسان و یکپارچه در تمامی کانال‌ها، اعم از وب‌سایت، کمپین‌های ایمیلی، شبکه‌های اجتماعی و فروشگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجا که برای فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب و هوشمندسازی و مدیریت ارتباط با مشتریان هزینه زیادی صرف می شود، این نوع بازاریابی نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری است.

 

از هوش مصنوعی(AI) استفاده کنید.

هنگامی که از دستگاه‌های کامپیوتری مدرن، به طور انحصاری برای تقلید از آن چه که عقل انسان می گوید استفاده می شود، AI معنی می شود. در بازاریابی دیجیتالی از هوش مصنوعی برای تهیه و گرفتن دستورالعمل و الگو از رفتار کاربران و اصلاح خودکار داده ها استفاده می شود.

به عبارت دیگر،هوش مصنوعی داده‌هایی را در اختیارمان قرار می‌دهند که با تجزیه و تحلیل ودرک آنها، می‌توان استراتژی مناسبی برای بازاریابی آنلاین خود انتخاب و تعریف کنیم. با پیشرفت این موضوع، استراتژی‌های بازاریابی آنلاین برای مشتریان با ارزش شرکت‌ها بهبود خواهد یافت.

مزیت های استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی آنلاین عبارتند از:

تجربه کاربری بهتر: هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های مفیدی از رفتار گذشته کاربران جمع‌آوری کند و با این کار یک نام تجاری مخصوص به آنان بسازد.

تکنولوژی جستجوی صوتی امروزه یک فرصت عالی به کمک AI در بازاریابی اینترنتی است که می‌تواند نتایج سریعتری را دریافت کند. شرکت‌ها هم اکنون می‌توانند سایت خود را به همراه همکاران مجازی مانند الکسا، Google Home و SIRI طراحی کنند. اگر این کار را به درستی انجام دهید، می توانید نام تجاری خود را به عنوان اولین نتیجه در جستجوی صوتی در مرورگرها برجسته کنید.

 

پیش بینی رفتار مشتریهوش مصنوعی می‌تواند از رفتار کاربران جدید هم باخبر شود و آن را پیش‌بینی کند.این اطلاعات را می توان از پروفایل های شخصی کاربران تحت اختیارتان بدست آورد.

به این ترتیب از نقاط قوت خود مطلع و بر روی استراتژی بازاریابی آنلاین خود مسلط تر می شوید.در نهایت این موضوع به پیش‌بینی فروش و نرخ بازگشت سرمایه تبلیغات اینترنتی شما کمک می‌کند.

 

پشتیبانی انلاین مشتریانبا استفاده از chatbots های هوش مصنوعی که یک ابزار خودکار هستند می‌توانید مکالمات شنیداری یا نوشتاری خود را هدایت کنید. چت بات‌ها می‌توانند از اصطلاحات استفاده کنند و گاهی شبیه یک انسان رفتار کنند. به سوالات پاسخ می‌دهند، سفارشات را پیگیری می‌کنند و برای حل برخی از مسائل ساده به شما کمک می‌کنند. این ربات‌ها می‌توانند در طول شبانه روز فعال باشند و سریعتر به نیازمشتریان پاسخ دهند.

 

 

ایمیل مارکتینگ را فراموش نکنید

ایمیل مارکتینگ هنوز هم یکی از شاخه های قدرتمند بازاریابی دیجیتال است.اگر پایگاه اشتراک گیری قابل توجهی دارید،می توانید با صرف هزینه اندک و ارسال یک پیام با مشتریان تان ارتباط برقرار کنید.

همچنین از طریق ایمیل مارکتینگ می توانید برای تبلیغ محتوای جدید،ارائه تخفیفات و پیشنهادات منحصربه فرد، درخواست بازخورد از طریق نظرسنجی ها، برگزاری کمپین های بازاریابی قطره ای، استفاده از کاربران یا مشتریان جدید استفاده کنید.

برای اینکه در سال ۲۰۲۰،ابتکارات موفقیت آمیزی در زمینه ایمیل مارکتینگ داشته باشید، از محتوای تولید شده توسط کاربر برای ایجاد تعامل،حفظ ایمیل های خود برای تلفن همراه و ایجاد یک انجمن ایمیل منحصربفرد استفاده کنید .این می تواند برای شما مانند یک جامعه هدفمند عمل کند.

 

روی بازاریابی ویدئویی تمرکز کنید

تقریبا ۸۰% کسب و کارها از ویدئو به عنوان ابزاری برای بازاریابی استفاده می کنند.مردم تماشای ویدئو را ترجیح می دهند زیرا درک آنها راحتتر است.علاوه بر این، ویدئو ها یک رسانه تاثیرگذار برای داستان گویی هستند.پس همین الان ساخت تیزر تبلیغاتی را شروع کنید و تاثیر آن را ببینید .

شما می توانید ابتکارات بازاریابی خود را با ویدئو نشان دهید و به این ترتیب تعامل خود با مشتریانتان را تقویت کنید.برای این منظور می توانید فیلم ها را در قالب های متنوع تولید کنید.خوشبختانه بیشتر پلتفرم های سوشال مدیا به شما امکان ساخت محتوای ویدئویی کوتاه را می دهد.بنابراین یک محتوای ویدئویی کوتاه اما استاندارد تولید و نمایش دهید.سپس عوامل افزایش یا کاهش جذابیت آن را بررسی کنید.

محتوای منسجم تولید کنید

جدا از اجرای مداوم کمپین های تبلیغاتی آنلاین و فعالیت های دیگر، تولید محتوای منسجم نیز می تواند به شما کمک کند تا برند خود را بهتر معرفی کنید.منظور از تولید محتوای منسجم، ایجاد تنوع در بازاریابی محتوا است.برای این منظور تا جاییکه می توانید محتوا را در قالب های مختلف (متن،پادکست،اینفوگراف،ویدئو و..) تولید کنید.

هر قطعه محتوایی که تولید می کنید باید محتواهای دیگر را پشتیبانی کند.در اینصورت است که هدف گذری مجدد به تصویر کشیده می شود.

با پشتیبانی از تکنیک توزیع هوشمند می توانید استراتژی محتوا را بهینه سازی کنید.اگر یک پست وبلاگ ۲۰۰۰ کلمه ای دارید، ان را به اینفوگراف ، پادکست یا ویدئو تبدیل کنید.بدین ترتیب به حضورخود در پلتفرم های مختلف تنوع می بخشید و محتوایی برای کاربر تولید می کنید که بیشتر با ان احساس راحتی می کند.

 

بازاریابی دیجیتال یک رشته بسیار گسترده است.بنابراین شما باید بخش های بازاریابی دیجیتالی را کم کم به استراتژی خود اضافه کنید.اگر بودجه تان محدود است، می توانید از تولید محتوای ارگانیک و سئو شروع کنید.

یا اگر به دنبال نتایج سریع هستید و تمایل دارید مبلغ زیادی هزینه کنید، تبلیغات دیجیتالی می تواند اصلی ترین شاخه شما باشد. اگر قبلا بازاریابی دیجیتالی را پیاده سازی کرده اید، بر روی شناسایی و درک روش های بهبود وضعیت فعلی تان تمرکز کنید.همه این موارد ، به میزان منابع و بودجه شما بستگی دارد.

منبع : seorooz  |  
401
2020-09-09 05:09:38
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23129
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9020
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

7717
27 آذر 1398