معروف ترین شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

سئو

..معروف ترین شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰..
سئو

معروف ترین شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

شبکه های اجتماعی منبع اصلی تجارت های بزرگ و کوچکی هستند که برنامه دیجیتال مارکتینگ منظم و استراتژیکی دارند.

استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار آسان است و بعضی از آن ها گزینه هایی برای تبلیغ تجارت های مختلف دارند. نیاز به تبلیغ برندتان در دیجیتال مارکتینگ نباید باعث شود تا در هر رسانه ی اجتماعی حضور داشته باشید. برای ارزیابی قدرت رسانه های اجتماعی باید معروفترین شبکه های اجتماعی را بشناسید و در آخر بهترین گزینه را برای کسب و کارتان انتخاب کنید.

امروزه با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و استقبال بی حد و اندازه افراد از آن ها، این شبکه ها به جزیی جدایی ناپذیر از روتین زندگی انسان ها تبدیل شده اند. اما چرا برخی شبکه های اجتماعی از برخی دیگر محبوب ترند؟ آیا کاربری تمام آن ها یکی است؟ قطعا خیر. در این مقاله ما محبوب ترین شبکه های اجتماعی بر اساس نوع استفاده آن ها را در سال جدید بررسی می کنیم.

لیست ۲۲ تا از معروف ترین شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

۱-اسنپ چت(Snappchat)

اسنپ چت اپلیکیشن پیام رسانی با عکس (MMS) است که توسط دانشجویان دانشگاه استنفورد به نام های راگی برون (Reggie Brown) ، اوان اسپیگل (Evan Speigel) و بابی مورفی (Bobby Murphy) ساخته شد. اپلیکیشن در سپتامبر 2011 رسما به بازار عرضه شد و در زمان کوتاه، رشد زیادی کرد و در مه 2015، 100 میلیون کاربر فعال روزانه داشت. بیش از 18 درصد از کاربران رسانه های اجتماعی از اسنپ چت استفاده می کنند.

اسنپ چت یک اپلیکیشن تبادل تصاویر، ویدیو و چت است

در واقع اسنپ چت یک اپلیکیشن تبادل تصاویر، ویدیو و چت است که در آن می توانید از فیلترهای متنوع استفاده کنید، استیکرهای مختلف به آن اضافه کنید و عکس ها را برای دوستانتان بفرستید. این تصاویر و ویدیوها اصطلاحا اسنپ نامیده می شوند و کاربران می توانند یک محدوده زمانی خاص را مشخص کنند که بعد از آن عکس ها از دید دریافت کننده ناپدید شوند که این زمان بین 1 تا 10 ثانیه می باشد. دانلود اسنپ چت ساده است اگر از سیستم عامل ios استفاده می کنید در اپ استور و اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید دانلود اسنپ چت از گوگل پلی امکان پذیر می باشد. البته برای اندرویدی ها دانلود اسنپ چت از بازار (نسخه رسمی) امکان پذیر نیست اما برنامه های تکمیلی بسیاری برای آن در کافه بازار یافت می شود.

۲- اینستاگرام (Instagram)

 اینستاگرام پلت فرم بصری رسانه ی اجتماعی است. این سایت در 6 اکتبر  2010 به بازار عرضه شد و بیش از 400 کاربر فعال دارد و صاحب فعلی آن فیسبوک است. بیشتر کاربران اینستاگرام پست هایی راجع به مسافرت،فشن، غذا، هنر و موضوعات مشابه می گذارند. اینستاگرام فیلترهای خاصی برای ادیت عکس و ویدئو دارد. تقریبا 95 درصد کاربران اینستاگرام از فیسبوک استفاده می کنند.

اینستاگرام از ترکیب دو واژه telegram و Instant camera تشکیل شده است که به معنی رساندن پیام فوری از طریق تصویر است. این شبکه اجتماعی محبوب در سال 2010 توسط کوین سیستروم و مایک کریگر راه اندازی شد. تنها دو ماه بعد از تاسیس این شبکه اجتماعی بود که کاربرانش از مرز یک میلیون عبور کردند و این شبکه به یکی از قدرتمندترین شبکه ها تا کنون تبدیل شد. این شبکه اکنون به 1 میلیارد کاربر دست پیدا کرده است و روزانه حدود 400 میلیون استوری در آن پست می شود.

ابتدا شبکه اجتماعی اینستاگرام فقط محلی برای نمایش عکس ها و ویدیو بود اما با رونق آن کسب و کارها و اینفلوئنسر مارکتنیگ در آن شکل پیدا کرد به طوری که اینستاگرام نوعی خاص از حساب کاربری را مخصوص بیزینس ها ایجاد کرد تا از طریق آن شکل تجاری تری به پلتفرمش بدهد. ویدیو های روی اینستاگرام ابتدا فقط با مدت زمان 1 دقیقه موجود بود که بعد از مدتی با ظهور IG TV و امکان آپلود تصاویر و ویدیوها به صورت آلبوم نیز این محدودیت هم از بین رفت و حالا یکی از قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی سال 2020 است.

۳– واتس آپ (Whatsapp)

مسنجر واتس آپ برای پیام رسانی در گوشی های هوشمند، کامپیوترهای شخصی و تبلت استفاده می شود. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید عکس، متن، مدارک، پیام های صوتی و ویدئو را برای دیگر کاربران بفرستید. واتس آپ در ژانویه 2010 به بازار عرضه شد.

این مسنجر در 19 فوریه 2004 توسط شرکت فیسبوک با قیمت 19.3 بیلیون دلار خریداری شد. امروزه بیش از 1 بیلیون نفر از این سرویس برای ارتباط با دوستان و حتی مشتریان شان استفاده می کنند.

۴- فیسبوک (Facebook)

فیسبوک بزرگترین شبکه ی رسانه اجتماعی در اینترنت است و کلی کاربر دارد. فیسبوک در 4 فوریه 2004 تاسیس شد. فیسبوک در مدت 12 سال توانست ماهانه بیش از 1.59 بیلیون کاربر فعال داشته باشد و بهترین شبکه برای برقراری ارتباط با افراد در سرتاسر دنیا باشد. بیش از 1 میلیون برند از فیسبوک در برنامه دیجیتال مارکتینگ خود استفاده می کنند.

فیس بوک بهترین شبکه برای برقراری ارتباط با افراد در سرتاسر دنیا می باشد

فیسبوک در سال 2004 توسط یک دانشجوی برنامه نویسی به نام مارک زاکربرگ خلق شد که در ابتدا عضویت آن فقط مخصوص افراد چند دانشگاه و مدرسه خاص بود اما کم کم با محبوبیتی که پیدا کرد به تدریج در دسترس عموم قرار گرفت. فیسبوک را می توان جزو اولین شبکه های اجتماعی به حساب اورد که بسیار همه گیر و محبوب شد و به زبان دیگر باعث انقلابی عظیم در صنعت شبکه های اجتماعی به وجود آورد. تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در سال 2012 از مرز یک میلیارد گذشت که رکورد زبانزدی در عرصه شبکه های اجتماعی بود. این وب سایت در حال حاضر با بیش از دو میلیارد کاربر فعالیتش را ادامه می دهد.

البته بعد از ظهور شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت در شبکه اجتماعی فیسبوک تا حدی کاهش یافت اما هنوز هم امروزه فیسبوک قدرتمند در حال حرکت به جلو است و افراد بسیاری در آن فعالیت می کنند.

۵- توییتر (Tweeter)

شاید فکر کنید که محدود کردن پست ها به 140 کاراکتر، مانع تبلیغ کسب و کارتان در دنیای دیجیتال می شود ولی این پلت فرم رسانه اجتماعی توانست بیش از 320 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته باشد که برای تبادل اطلاعات از 140 کاراکتر استفاده می کنند. از توئیتر می توان برای ارتباط با مشتریان هدفمند، سوال و جواب، پست آخرین خبرها و ارائه ی تبلیغات هدفمند به مخاطبان خاص استفاده کرد. توئیتر در 21 مارچ 2006 تاسیس شد و اداره ی مرکزی آن در سن فرانسیسکوی کالیفرنیا قرار دارد.

توئیتر یکی دیگر از شبکه های اجتماعی است که در سال 2006 توسط جکی دورسی و همکارانش خلق شد و محبوبیت بسیار زیادی میان کاربران دارد. این شبکه اجتماعی اجازه نوشتن پیام متنی تا 280 کرکتر را به کاربر می دهد و می توان از آن با عنوان میکروبلاگینگ یاد کرد. توئیتر به غیر از زبان انگلیسی به چند زبان زنده دیگر دنیا نیز مجهز است. کاربرانی که در توئیتر عضویت دارند می توانند توئیت ها را به اشتراک بگذارند و یا لایک کنند و کامنت برای آن بگذارند در حالی که کاربرانی که ثبت نام نشده اند فقط قادر به دیدن توئیت هستند. این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از 350 میلیون کاربر فعال دارد.

این شبکه اجتماعی در سال های اخیر بیشتر به عنوان پلتفرمی اعتراضی به کار می رود. کاربران این شبکه وقتی که بخواهند صدایشان را به گوش کسی برسانند معمولا پیام هایشان را با هشتگ های خاص منتشر می کنند و در برخی مواقع این هشتگ ها می تواند به کمپینی بزرگ تبدیل شود که حتی منجر به تغییر قوانین شوند. کاربرد هشتگ در توئیتر نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر بسیار بیشتر است و مبتکر آن یکی از کارمندان همین شبکه بود که برای اولین بار استفاده اصولی از هشتگ در سطح شبکه های اجتماعی را جا انداخت.

البته نباید فراموش کنید که علاوه بر محدودیت 280 حرفی برای هر توئیت تنها می توانید 2000 نفر را دنبال کنید و در طول روز بیش از 1000 توئیت نمی توانید پست کنید.

۶- لینکدین(Linkedin)

لینکدین در 14 دسامبر  2002 تاسیس و در 5 مه 2003 به بازار عرضه شد. لینکداین معروفترین سایت رسانه اجتماعی برای روابط کاری حرفه ای است. لینکداین 24 زبان دارد. بالای 400 میلیون کاربر در این سایت ثبت نام کرده اند. لینکداین برای افرادی که حرفه ی مشترک دارند و همچنین برای نمایش اطلاعات و آمار مربوط به تجارت گزینه ی خوبیست. پیشنهاد می کنیم در برنامه دیجیتال مارکتینگ خود از این ابزار قدرتمند استفاده نمایید.

لینکدین معروفترین سایت رسانه اجتماعی برای روابط کاری حرفه ای است

می توان گفت شبکه اجتماعی لینکدین بیشتر مخصوص حرفه ای ها و در حوزه شغلی است. این شبکه اجتماعی محبوب نسخه اولش را در سال 2002 ارائه کرد و در سال 2003 به طور رسمی افتتاح شد. تعداد بازدید کنندگان این شبکه اجتماعی در سال 2006 از مرز 20 میلیون نفر گذشت و بنا به گزارش بخش تحقیقات بازار لینکدین، در ژوئن سال 2013 تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در بیشتر از 200 کشور جهان به مرز 259 میلیون نفر رسید و در نهایت در سال 2019 میلادی لینکدین 630 عضو ثبت نام شده از سراسر جهان داشت.

این شبکه اجتماعی به بیش از 20 زبان زنده دنیا در دسترس کاربران است و مالکیت کنونی آن بر عهده مایکروسافت است و مدیر عامل آن در حال حاضر داندولف است که قبلا مدیر اجرایی یاهو بوده است.

لینکدین در سال های اخیر به خصوص در میان کارفرما ها و کارجو ها محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و به طوری که صاحبان کسب و کار می توانند در آن پروفایل های افراد مختلف را بررسی کنند و در این میان اگر سوابق کارجویی را مناسب دیدند به آن ها پیشنهاد مصاحبه می دهند. البته این شبکه اجتماعی تنها برای جستجوی کار نیست و افراد از تجربیات شغلی شان نیز در آن می نویسند و محتوا تولید می کنند.

لینکدین (linkedin)

 آمار، 20 نکته کاربردی برای کاربران ایرانی

۷- گوگل پلاس

گوگل پلاس بعد از توئیتر، فیسبوک و لینکدین، یکی از سایت های معروف رسانه اجتماعی است. بهینه سازی موتورهای جستجوی آن رتبه ی بالایی در بین سایر رسانه های اجتماعی دارد. گوگل پلاس در 15 دسامبر  2011 به بازار عرضه شد. گوگل پلاس از تاریخ دسامبر 2015 بیش از 418 میلیون کاربر فعال دارد.

۸- یوتیوب (Youtube)

یوتیوب بزرگترین و معروفترین وب سایت رسانه اجتماعی است که روزانه ویدئوهای زیادی در آن به اشتراک گذاشته می شود. یوتیوب در 14 فوریه 2005 توسط سه کارمند تاسیس شد. یوتیوب در نوامبر 2006 توسط شرکت گوگل و با قیمت 1.65 بیلیون دلار خریداری شد. این اپلیکیشن ماهانه بالای 1 بیلیون بازدیدکننده دارد و دومین موتور جستجوی معروف بعد از گوگل است.

یوتیوب وب‏ سایت یا سرویسی رایگان برای به اشتراک گذاری ویدیوها و تماشای آنلاین است. یوتیوب در 2005 پا به عرصه‏ گذاشت و اکنون یکی از پربازدیدترین سایت‏ ها با شش میلیارد ساعت ویدیو در هر ماه است. به عبارت دیگر، یوتیوب مکانی جدید برای کشف و یادگیری و سرگرمی است. اکنون، در یوتیوب یک میلیارد کاربر عضوند و فیلم‏هایی با موضوعاتی نظیر فیلم ‏های هالیوود و موسیقیِ فیلم‏، تبلیغات، فیلم‏های آماتور، فیلم ‏های مستند و آموزشی،… در آن بارگذاری می ‏شود.

یوتیوب وب‏ سایت یا سرویسی رایگان برای به اشتراک گذاری ویدیوها و تماشای آنلاین است

در این سرویس امکان لایک‏، بارگذاری، پیام‏گذاری، همرسانی و تماشا کردن ویدیوها، دنبال‏کردن دیگر کانال‏ها و کاربران، امکان ساخت فهرستی برای دسته‏بندی ویدیوها فراهم شده است.  یوتیوب یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی به خصوص در میان اینفلوئنسر ها است و از زمانی که تبلیغات پیش درآمدی قبل از ویدیو های پر بازدید در این شبکه اجتماعی جا افتاد بسیاری از افراد وارد این شبکه اجتماعی شدند تا به عنوان کسب درآمد از این پلتفرم استفاده کنند. البته هجوم بیزینس ها به این پلتفرم نیز تا به امروز بسیار گسترده بوده است چرا که به راحتی با پرداخت هر نوع بودجه ای می توانند محصولشان را به مخاطب ارائه کنند که این رابطه ای برد برد برای همه است. هم برای گوگل هم برای اینفلوئنسر و هم برای بیزینس.

۹- پینترست (Pinterest)

پینترست در مارچ 2010 به بازار عرضه شد. پینترست در بین رسانه های اجتماعی دیگر، نسبتا تازه وارد است. پینترست تابلو اعلانات دیجیتال دارد و بازاریابان می توانند محتوایشان را در آن تبلیغ کنند. پینترست در سپتامبر 2015 متوجه شد که 100 میلیون کاربر دارد. تجارت های کوچکی که مخاطب هدفمندشان را زنان تشکیل می دهند باید در پینترست سرمایه گذاری کنند، چون بیشتر از نصف بازدیدکنندگان آن، زنها هستند.

پینترست یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی تصویری بصری است که در آن می توانید عکس، ویدیو، اینفوگرافیک و در کل هر نوع محتوایی که بصری باشد را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این جالب است بدانید که این شبکه اجتماعی بسیار محبوب دانشجو ها و دانش آموزان است چرا که می توانند برای کارهای پروژه ایشان از این شبکه اجتماعی ایده بگیرند و در پاورپوینت هایشان از آن استفاده کنند.

پینترست یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی تصویری بصری است

در پینترست عکس هایتان را می توانید اصطلاحا Pin کنید (عکس هایی که در صفحه تان منتشر می کنید) و یا ببینید دیگر کاربران چه تصاویری Pin کرده اند. در کل هدف پینترست این است که افراد با ایده های مختلف همدیگر را از سرتاسر جهان پیدا کنند.

نام Pinterest از ترکیب Pin به معنی سنجاق و Interest به معنی علاقه ایجاد شده است. به این معنا که کاربران تصاویری را که دوست دارند با سنجاق می توانند به صفحه کاربری شان بچسبانند.

۱۰- تلگرام (Telegram)

لینکدین در سال 2002 توسط مایکروسافت بنا نهاده شد و یک شبکه اجتماعی برای کسب و کار است که قدرتمندترین جمعیت آنلاین از متخصصین را دور هم جمع کرده است. این شبکه در واقع ابزاری است که می توانید در آن پروفایل مربوط به خودتان را بسازید و این پروفایل به منزله رزومه شما به حساب می آید یعنی افراد دیگر می توانند از رزومه شما بازدید کنند و اگر مطابق با خواسته شان بود با شما همکاری کنند. البته لینکدین فقط برای استخدام نیست و پلتفرمی است که در آن می توانید انواع مقالات از افراد مختلف را مطالعه کنید با آنها ارتباط ایجاد کنید و در حوزه های تخصصی یادگیری بیشتر به دست آوردید. هم چنین خودتان در مورد تجربیات تخصصی تان در آن مطلب منتشر کنید. یا اگر برند و بیزینسی دارید محصولتان را برای فروش در لینکدین معرفی کنید.

فرقی نمی کند چکاره هستید. مدیر عامل یک شرکت معروف هستید یا یک کارمند ساده هستید و یا حتی یک دانشجوی سال اولی هستید که دنبال اولین کارش می گردد. لینکدین برای همه افراد ساخته شده و به نوع خاصی از افراد تعلق ندارد. در واقع هر کسی که دنبال یادگیری بیشتر در حرفه تخصصی اش است یا دنبال نیروی کار است یا خود نیروی کار است می تواند از آن استفاده کند.

۱۱- تامبلر tumblr

تامبلر یکی از سخت ترین پلت فرم های ارتباطات اجتماعی است ولی یکی از جذابترین سایت ها محسوب می شود. تامبلر چندین فرمت متفاوت برای گذاشتن پست دارد که شامل پست های نقل و قول، پست های چت، ویدئو، پست های عکس دار و پست های صوتی می شود. تامبلر نوع محتوایی که می خواهید به اشتراک بگذارید را محدود نمی کند. تامبلر مانند توئیتر، ویژگی بلاگ دوباره (که بیشتر شبیه توئیت دوباره است) را دارد که بسیار آسان وسریع است. این وبسایت اجتماعی توسط دیوید کارپ (David Karp) در فوریه 2007 تاسیس شد و بیش از 200 میلیون وبلاگ دارد.

تامبلر یک پلتفرم میکروبلاگینگ و ارائه دهنده خدمات شبکه اجتماعی است که توسط شرکت تامبلر در سال 2007 خلق و راه اندازی شد. ویژگی اصلی تامبلر استفاده بسیار راحت و آسان آن است به طوری که کاربران در قالب پست های کوتاه، عکس یا ویدیو می توانند پیام های خود را منتشر کنند و این پست ها اصطلاحا تامبلاگ نامیده می شود. این شبکه اجتماعی در حال حاضر در اختیار شرکت بزرگ وردپرس قرار دارد و بیش از 642 میلیون کاربر ثبت شده دارد.

۱۲- تیک تاک (Tik Tok)

تیک تاک یکی از شبکه های اجتماعی محبوب به خصوص در میان نوجوانان است که بر پایه موزیک ویدیو کار می کند. در نیمه اول سال 2018 تعداد دانلود های این اپلیکیشن رکورد فیسبوک، اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی محبوب را شکست.

تیک تاک یکی از شبکه های اجتماعی محبوب است که بر پایه موزیک ویدیو کار می کند

کاربران در این شبکه اجتماعی می توانند ویدیوهایی تا 60 ثانیه رکورد کنند و آن ها را ادیت کنند و بعد هم افکت ها و موزیک های مختلف روی ویدیو ها اعمال کنند. اگرچه در سال های اولیه این شبکه اجتماعی بیشتر در آسیا رواج داشت بعد از مدتی محبوبیت آن به غرب رسید و تا کنون بیش از 500 میلیون کاربر فعال از آن استفاده می کنند.

۱۳– کورا (Quora)

کورا در ژوئن 2009 به بازار عرضه شد. این وبسایت توسط دو کارمند سابق فیسبوک به نام های چارلی چیور (Charlie Cheever) و آدم دی آنجلو (Adam D’Angelo) تاسیس شد. کورا ادعا می کند که در ماه بیش از 80 میلیون بازدیدکننده ی خاص دارد که نصف آنها آمریکایی هستند. این وبسایت 141 دلار سرمایه دارد.

این شبکه اجتماعی با وجود اینکه در میان ایرانیان زیاد شناخته شده و همه گیر نیست یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی برای یافتن پاسخ سوالات است. کاربران در این پلتفرم می توانند سوالات خود را مطرح و جواب هایشان را دریافت کنند. استفاده از شبکه Qoura کاملا رایگان است و می توانید با ایجاد یک حساب کاربری به راحتی سوالتان را ثبت کنید و منتظر پاسخ بقیه بمانید و یا حتی به دیگران سوال هایشان را پاسخ بدهید. البته این شبکه اجتماعی از طریق حساب کاربری فیسبوک یا گوگل هم قابل دسترسی است.

۱۴- فلیکر Flickr

فلیکر سایت آپلود عکس و ویدئوی آنلاین است که توسط شرکت لودی کرپ (Ludicorp) در 10 فوریه 2004 ساخته شد و در سال 2005 شرکت یاهو آن را خرید.

روزانه میلیون ها عکس در فلیکر به اشتراک گذاشته می شود

در فلیکر، کاربران می توانند عکسهایشان را به اشتراک بگذارند. در اکتبر سال گذشته، فلیکر بیش از 112 میلیون کاربر داشت و در بیشتر از 63 کشور دنیا شناخته شده بود. روزانه میلیون ها عکس در فلیکر به اشتراک گذاشته می شود.

۱۵- ردیت Reddit

ردیت وبسایتی برای سرگرمی و به اشتراک گذاشتن اخبار اجتماعی است و کاربران می توانند محتواهایشان را در قالب لینک های مستقیم و پست های متن دار به اشتراک بگذارند. کاربران قادر به سازماندهی و مشخص کردن جایگاهشان در صفحات سایت هستند. مطالبی که افراد بیشتری به آنها رای داده باشند، در بالای صفحه ی اصلی قرار داده می شوند. ردیت توسط دانشجویان دانشگاه ویرجینیا به نام های الکسیس اهانیان (Alexis Ohanian) و استیو هافمن (Steve Huffman) در 23 ژوئن  2005 تاسیس شد. یک دهه بعد، ردیت گفت که بیش از 36 میلیون اکانت در این سایت ثبت نام کرده اند و ماهانه 231 میلیون بازدیدکننده دارد.

۱۶– واین(Vine)

واین بیش از 40 میلیون کاربر دارد و اپلیکیشنی است که در آن ویدئوی 6 ثانیه ای به اشتراک گذاشته می شود. این زمان برای اشتراک ویدئو بسیار کم است ولی نتایج خوبی به همراه داشته است. واین در ژوئن 2012 تاسیس شد و قبل از عرضه ی رسمی آن به بازار، در اکتبر 2012 توسط شرکت توئیتر خریداری شد.

۱۷– پریسکوپ (PRiscope)

 پریسکوپ قابلیت به اشتراک گذاشتن ویدئوی زنده را دارد. پریسکوپ توسط جو برنتسیتین (Joe Bernstein) و کیون بیکپور (Kayvon Beykpour) توسعه یافت. این دو نفر شرکت پریسکوپ را در فوریه  2014 تاسیس کردند و در مارچ 2015 آن را به قیمت 100 میلیون دلار به شرکت توئیتر فروختند. 4 ماه بعد از عرضه ی دوباره ی پریسکوپ، بیش از 10 میلیون اکانت در پریسکوپ ساخته شد و در دسامبر همان سال شرکت اپل فهمید که پریسکوپ، اپلیکیشن سال است.

پریسکوپ قابلیت به اشتراک گذاشتن ویدئوی زنده را دارد.

با این برنامه می توانید به راحتی تمام ویدیو هایی که در همان زمان به صورت لایو و زنده در حال پخش هستند را مشاهده کنید. این برنامه که هنوز هم در مالکیت و اختیار توئیتر به سر می برد برای استریم آنلاین ویدیو به کار می رود و کاربران می توانند به صورت هم زمان در همان ویدیوی لایو به چت و گفتگو بپردازند. البته با توجه به گسترش ویدیو های زنده در انواع شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام قابلیت کاربردی این برنامه کمی نسبت به قبل کمتر شده است.

۱۸– بیزشوگر(Bizsugar)

بیزشوگر رسانه اجتماعی مفیدی برای صاحبان تجارت کوچک، موسسان شرکت و مدیران است. بیزشوگر در سال 2007 توسط شرکت DBH ساخته شد و در سال 2009 توسط شرکت های کوچک LLC خریداری شد. این پلت فرم به کاربران اجازه می دهد تا ویدئوها، مقالات، پست های وبلاگ، پادکست (صدا یا ویدئوی ضبط شده) محتواهای دیگر را به اشتراک بگذارند وهمچنین به کاربران اجازه ی دیدن و دادن رای به پست های کاربران دیگر را می دهد.

۱۹– استامبل آپن (StumbleUpon)

استامبل آپن محتواهای متفاوتی را به کاربران معرفی می کند. بیش از 25 میلیون نفر از استامبل آپن برای سرگرمی و به دست آوردن اطلاعات استفاده می کنند. علاوه بر آن، بیش از 80000 ناشر، برند و بازاریاب از استامبل آپن برای ارتقای تجارتشان استفاده می کنند. استامبل آپن از مه 2007 تا آپریل 2009 توسط شرکت eBay خریداری شد و بعد گارت کمپ (Garret Camp) جیاف اسمیت (Geoff Smith) و چند سرمایه گذار دیگر آن را دوباره خریدند. اکنون استامبل آپن، استارتاپ مستقلی است.

۲۰– دلیشز (Delicious)

دلیشز یک سرویس بوکمارک (Bookmark) اجتماعی است که بوکمارک های وب را کشف، ذخیره وبه اشتراک می گذارد. این سایت توسط پیتر گارجوکو (Peter Gadjokov) و جوشوآ اسکاچتر (Joshua Schachter) در سال 2003 تاسیس شد و در سال 2008  توسط شرکت یاهو خریداری شد.

دلیشز یک سرویس بوکمارک (Bookmark) اجتماعی است که بوکمارک های وب را کشف، ذخیره وبه اشتراک می گذارد

در آخر سال 2008 دلیشس ادعا کرد که 180 میلیون آدرس اینترنتی را بوکمارک کرده است و بیش از 5.3 میلیون کاربر دارد. این سرویس در آپریل 2011 به سیستم های AVOS فروخته شد و بعد از آن به شرکت علم (Science) فروخته شد.

۲۱– دیگ (Digg)

دیگ بیش از یک دهه پیش (در نوامبر 2004) تاسیس شد. دیگ رسانه ی اخبار اجتماعی است که مطالبی مخصوص مخاطبان اینترنت را به اشتراک می گذارد. تاپیک های دیگ بسیار متفاوت است از مسائل سیاسی تا ویروسی شدن کامپیوتر. دیگ از اشتراک گذاشتن محتوا در رسانه های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک و توئیتر حمایت می کند. در سال 2015 این شرکت ادعا کرد که ماهانه حدود 11 میلیون کاربر فعال دارد.

۲۲– وایبر(Viber)

وایبر اپلیکیشن تماس و پیام رسانی است. وایبر در 2 دسامبر 2010 به بازار عرضه شد. این اپلیکیشن امکان تبادل صوتی، ویدئو و تصیری را بین کاربران فراهم می کند. وایبر در آپریل 2014 بالای  600 میلیون کاربر و 230 کاربر فعال ماهانه داشت.

جمع بندی

در این مقاله در مورد معروف ترین شبکه های اجتماعی در دنیا صحبت کردیم و لیست 22 تا از معروف ترین آن ها را ذکر نمودیم. آن چیزی که در ان میان واضح است این شبکه ها در حال بزرگ شده هستند و طرفداران آن ها در حال افزایش روزافزون است.

لطفا امتیاز دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

79
06 بهمن 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18902
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

4007
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3989
08 اردیبهشت 1399