منظور از طراحی فرم جستجو سایت چیست ؟ و چه نکاتی دارد؟

طراحی سایت

..منظور از طراحی فرم جستجو سایت چیست ؟ و چه نکاتی دارد؟..
طراحی سایت

منظور از طراحی فرم جستجو سایت چیست ؟ و چه نکاتی دارد؟

منظور از طراحی فرم جستجو سایت چیست ؟ و چه نکاتی دارد؟

امروزه بخاطر کم بودن جستجو ، اهمیت طراحی فرم جستجو سایت بیشتر احساس میشود که علاوه بر قابل استفاده بودن بسیار مفید هم واقع شوند منظور از این حرف این است که :با جدیت باید انتظارات کاربران را بر آورده کنیم -برای بهبود تجربه جستجو باید موارد غیر ضروری را هم بررسی کنید
بحث فرم جستجوی سایت به تازگی مطرح شده و ما دردهکده وب ، فکر کردیم که این نکات میتواند برایتان مفید باشد

بیایید طراحی فرم جستجو سایت را بشناسیم

در واقع سایت هایی که محتوای بیشتری دارنددر آنها طراحی فرم جستجو سایت معمولا متداولترین عنصر طراحی است.قابلیت استفاده فرم جستجو سایت پایین است به این معنی که ، کاربران هنگام جستجوی اطلاعات خاص در وب سایت از عملکرد جستجو بعنوان آخرین گزینه استفاده می کنند. اگر محتوای وب سایت به درستی سازماندهی نشده باشد ، یک موتور جستجوی کارآمد نه تنها برای پیمایش اولیه وب سایت ، مفید بلکه مهم است. در حقیقت ، جستجو حیاتی ترین کاربرد برای تسلط بر وب سایتهای پیچیده است.
در وب سایتهای مدرن عنصری که خیلی حائز اهمیت است جستجو است

سایت

در مورد سایتهای جداگانه نیز همین مسئله صادق است: هرچه محتوای وب سایت خاص بیشتر باشد ، اهمیت بیشتری می یابد که کاربران آن بتوانند مطالب مورد نیاز خود را سریع و آسان پیدا کنند. این به معنای قابلیت جستجوی عالی است.

تصویری از یک سایت بروشور با نسخه های زیاد یا یک سایت تجارت الکترونیکی با محصولات زیادی تصور کنید. چگونه کاربر با یک کلیک آنچه را که نیاز دارد با حداقل سر و صدا پیدا می کند؟ کاربران بسیار بی صبر هستند تا آن چیزی را که میخواهند سریع پیداکنند ، برای آنها مطابقت آنچه در ذهن دارند و میخواهند آن را پیدا کنند با مطالبی که پیدا میکنند بسیار مهم است – آنها انتظار دارند که این مطالب را با مطابقت کامل با نیازهایشان و به صورت ساده و به راحتی به دست اورند

در ادامه بحث بالا

اگر بخواهیم باهم صادق باشیم باید بگوییم که من و شما یا هر کس دیگربه عنوان کاربر اینترنتی وقتی میخواهیم موضوعی را پیدا کنیم این را به خوبی میدانیم که جستجو و پیداکردن یک مطلب کار بسیار دشوار است ، به همین میزان حجم بیهوده گویی ها بسیار بالست به طوری که کاربران با ورود به یک صفحه بعد از کمی گشتن مطلب مورد نظر خود را پیدا میکنند یا شاید اصلا آن را پیدا نکنند – این معیاری است که میزان سرعتی کاربران از سایت شما را ترسیم می کند. هر چه نرخ گزاف گویی شما بالاتر باشد ، نرخ تبدیل شما پایین تر است. به عبارت دیگر ، جستجو میفروشد.

روش های عالی برای طراحی فرم جستجو

سایت

نوار جستجو را به طور برجسته قرار دهید

قرار دادن نوار جستجو در جایی که مردم انتظار آن را داشته باشند اولین قدم برای ایجاد یک تجربه کاربری خوب است. ابیشتر افراد دوست دارند نوار جستجو دربالای صفحه و سمت راست باشد تا بتوانند ز آن به خوبی استفاده کنند. اکثر سایت ها میبتوانند این کار را انجام دهند و انجام دادن این کار برای آنها کار سختی نخواهد بود ، اما برای سایت هایی که محور اطلاعات و منابع هستند ، ممکن است مکان های برجسته تری بهتر باشد. کاربران خود را درک کنید ، و سپس نیازهای آنها را برآورده کنید.

از نمادهای آشنا استفاده کنید

به قول معروف چرخ را دوباره اختراع نکنید ! نیاز نیست شما دوباره کاری کنید با این کار شما هم خود را در اذیت قرار میدهید و هم نمیتوانید به خوبی از عهده آن بر آیید. برای اینکار باید از نماد های اشنا استفاده کنید مردم هنگام جستجوی چیزها از نماد ذره بین به خوبی آگاه هستند ، بنابراین آن را به عنوان مورد نظر خود تصدیق کنید. اضافه کردن یک متن از متن به نوار جستجو می تواند به افراد در مورد مکان و چگونگی جستجو در وب سایت شما کمک کند.

جستجو روی “کلیک کنید و Enter” را کلیک کنید

چگونه فرایند جستجو فعال می شود؟ دوباره از مکانیسمی استفاده کنید که بصری باشد اما محدود کننده نیست. این کار خوب است که با کلیک کردن روی “جستجو” یا با فشار دادن “ENTER” ، محرک جستجو را فعال کنید.

سایت

در حالی که اکثر ما فقط پس از تایپ کردن ، مطبوعات را وارد می کنیم ، ممکن است بعضی از ما با کلیک روی یک دکمه استفاده کنیم. هر دو گزینه را پیشنهاد دهید.

در صفحه نتایج خود نوار جستجوی خود قرار دهید

گاهی اوقات ، کسی که میخواهد مطلبی را جستجو کند دفعه اول که به شکست میخوررد دست از تلاش بر نمیدارد و دفعات بیشتری تلاش میکند پس جستجو بعد از دفعه اول متوقف نمیشود پالایش نتایج شما بخشی از فرایند جستجو است – از این گذشته ، نتایج نشان داده شده ممکن است چیزی باشد که کاربر در وهله اول به دنبال آن نیست ، یا آنها می خواهند چیز دیگری را جستجو کنند. افزودن یک نوار جستجو به صفحه نتایج ، راحت تر شدن دانه را می دهد.

Slugs را نگه دارید

“مثل حلزون” هویت الفبایی است که به یک صفحه معین در معماری سایت شما اختصاص داده شده است – به عنوان مثال ، درباره ما یا خدمات ما. نمایش “گول زدن” در نتایج جستجو به کاربران کمک می کند تا ساختار سایت شما را بهتر درک کنند و از همه مهمتر به آنها کمک می کند تا در مورد تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نتایج برای نیازهایشان مناسب ترین هستند تصمیم بگیرند. اگر راه حل جستجوی شما به صورت پیش فرض این کار را انجام نمی دهد ، فکر کنید که روشن کردن آن به کاربر خود کمک می کند تا محتوا را پیدا کنند.

و این چنین است: عملکرد جستجو را اضافه کنید ، و آن را به گونه ای طراحی کنید که دسترسی به آن آسان باشد و حتی استفاده از آن نیز ساده تر باشد. بازدید کنندگان سایت شما به شما پاداش می دهند.

امید واریم از مطالب گفته شده دراین بخش به خوبی ستفاده کنید و آنها را در هنگام طرتاحی سایت خود مورد استفاده قرار دهید .
همچنین شما میتوانید از مطالب دیگر ما در دهکده وب دیدن نمایید و نظرات خود را در پایین صفحه برای ما قرار دهید .

75
09 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398