نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

طراحی سایت

..نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !..
طراحی سایت

نحوه تغییر نام دامنه وب سایت !

اگر مایل به ایجاد یک وب سایت برای تجارت یا وبلاگ خود هستید .ابتدا باید نام دامنه را ثبت کنید.انتخاب نام دامنه مناسب به سایت شما یک هویت متمایز می دهد .که آن را از میلیون ها وب سایت دیگر که در حال حاضر فعال هستند متمایز می کند .زیرا هیچ دو نفر نمی توانند تحت همین نام دامنه دقیق ثبت نام کنند.اما چگونه نام دامنه خود را ثبت کنیم که نیاز به تغییر نام نداشته باشد ؟

تغییر نام دامنه چگونه است ؟ چگونه دامنه ثبت کنیم ؟

امروز میتوان گفت بسیاری از افراد خودشان دامنه ثبت کرده انداما این دامنه کاملا درست نیست و آنها باید آنرا درست کنند و از این بابت ناراحت میشوند
در این موارد مشتریان ناراضی هستند و گزینه انتقال یا تغییر نام دامنه خود را در پیش روی خود دارند

دامنه

گفته می شود ، قبل از شروع جستجوی نام دامنه خود ، یا تغییر نام دامنه فعلی بسیار مهم است .که ابتدا بفهمید که چگونه دامنه ها و نام های دامنه کار می کنند.
داشتن درک در فضای باز و بیرونی از نام دامنه به شما در تلاش برای یافتن درست کمک می کند.
چیزی که نیازی به تغییر ندارد پس از آن ، ما در مورد دلیل داشتن نام دامنه قوی صحبت خواهیم کرد

تعریف وب سایت

کسانیکه تا اکنون وب سایت نداشته اند فقط ممکن است فرض کنند که نام دامنه و یک وب سایت را میتوان به راحتی تعویض کرد یا کاملا شبیه به هم در نظر بگیرندآنها کاملاً متفاوت هستند ، به همین دلیل است که ، خرید نام دامنه به این معنی نیست که شما یک وب سایت نیز دارید.
تفاوت های بسیاری را میتوان بین وب سایت و نام دامنه عنوان کرد

یک وب سایت یک فروشگاه اینترنتی است ، شبیه به یک فروشگاه آجری و ملات فیزیکی.
پس از جستجوی نام شما در یک مرورگر وب ، خریداران احتمالی وارد وب سایت می شوند :
ابتدا صفحه را اغفال می کنند ، با ویژگی های مختلف ارتباط برقرار می کنند و سپس احتمالاً خرید را انجام می دهند یا در یک سرویس مشترک می شوند.

یک وب سایت از پرونده های مختلف ، صفحات وب ، تصاویر ، فیلم ، صدا ، موسیقی و سایر داده ها تشکیل شده است.
دقیقاً همانطور که برای یافتن یک فروشگاه فیزیکی به یک آدرس نیاز دارید ، یک وب سایت به یک آدرس وب مجازی نیز نیاز دارد تا بتواند آن را از میلیون ها مکان محلی دیگر متمایز کند.

توضیحی کوتاه راجع به نام دامنه

زمانی بود که دانشمندان درگیر ایجا شبکه جهانی نوپا بودند و در آن زمان اولین کامپیوتر ها از آدرس پوتکل اینترنت باهم ارتباط داشتند .
شماره های 32 بیتی یا 128 بیتی که وجود داشتند که آنها به عنوان آدرس مجازی آن رایانه عمل می کردند.
این اعداد در خدمت اهداف دوگانه بودند:
یعنی یافتن یک آدرس وب ، و تشخیص و شناسایی آدرسهای وب.
این سیستم IP IP درخشان در یک فضای کوچک بین تعداد انگشت شماری از رایانه نسبتاً خوب عمل کرده است .

اما حتی در این صورت

ردیابی این توالی های تصادفی از اعداد و نقاط کار ساده ای نبود ، به خصوص اگر می خواهید یک آدرس IP را به خاطر بسپارید. با افزودن آدرسهای IP اضافی به شبکه ، این به طور طبیعی پیچیده تر می شود.همانطور که اتفاق افتاد ، مقیاس گذاری یک الگوی ناپایدار بود ، که تا حدودی به دلیل محدودیت های حافظه انسان بود.

حتی ایجاد یک کتاب تلفنی IP غول پیکر ، به خودی خود یک راه حل کارآمد نخواهد بود.برای برطرف کردن این مسئله ، دانشمندان رایانه سیستم ثبت IP را ایجاد کردند .که در آن آدرس IP ثبت شده و به یک نام منحصر به فرد مرتبط شده است.

این نام به عنوان یک جایگزین طبیعی و آسان آدرس عددی عمل می کرد. پس از تایپ ، این نام ها به طور خودکار به آن آدرس IP ترجمه می شوند.
امروز ، این میانبرهای مجازی همان چیزی است که از آنها به عنوان نام دامنه یاد می کنیم.

دامنه های سطح بالا

دامنه ای که سطح بالاست را میتوان به عنوان یک پیسوند نام دامنه شناخت برای مثال دامنه های google.com ، .comجز دامنه های سطح بالا هستند
این دامنه ابتدای طراحی برای اهداف خاص بوده اند .هفت TLD ایجاد شده است: .com ، .edu ، .gov ، .int ، .net ، .mil و .org.

دامنه

اگرچه برخی از این TLD ها عملکرد سفت و سخت خود را حفظ کردند .اما برخی دیگر ، مانند .org یا .com ، بسیار مورد استفاده قرار گرفتند.
این برنامه های افزودنی مجموعه گسترده ای از ترکیبات احتمالی را برای نام دامنه باز کردند .زیرا می توانید هم business.com یا business.org را ثبت کنید.

اگر زمان بیشتری سپری شود با این TLD ها که اصلی هستند تعداد نام دامنه ها میتوان کاهش داد
امروزه برای برطرف کردن این مشکل صدها افزونه دامنه جدید به نام های دامنه سطح بالا جدید (nTLDs) اضافه شده است.
این تعداد نامهای موجود را افزایش داده و به مشاغل فرصتی می دهد تا با انتهای دامنه مانند سایت موسیقی رسانه های اجتماعی ، music.ly ، خلاق یا تخیل باشند.

دلیل اینکه میخواهیم نام دامنه خود را تغییر بدهیم

قبل از اینکه درباره نحوه تغییر نام دامنه وب سایت شما صحبت کنیم ، عاقلانه است که شایستگی ها و دلایل چنین ذهنیتی را در نظر بگیریم.
شما تغییر نام دامنه را نمیتوانید با هوی و هوس انجام دهید
هنگامی که میخواهید نام دامنه خود را تغییر بدهید حتما باید زمان زیادی را برای اینکه چرا میخواهید این کار راانجام دهید صرف کنید
و باید تمام عوامل مثبت ومنفی را بسنجید سپس این تغییر نام را انجام دهید

دلایل زیر ممکن است اعمال شود اولین دلیلی که میتواند اعمال شود این است که :

شما نام دامنه قدیمی خود را دوست ندارید:

به این مثال توجه کنید :طعم های تغییر طنز و نام دامنه شما ممکن است به همین اندازه خنده دار به نظر برسد ولی قلا به نظر نمی رسید
مثلا در نظر بگیرید شما نام دامنه ای دارید که دیگر مرتبط با حیطه شما نیست مثال زیر را در نظر بگیرید بیایید فرض کنیم شما قبلا اتحادیه گوشت داشته اید ولی اکنون به کنسرو تغییر پیدا کرده است طبیعتا باید نام دامنه خود را متناسب با آن عوض کنید و ارتباط این دو را دوباره بر قرار کنید
اگر دیگر نام دامنه خود را نمی پسندید و می خواهید آن را تغییر دهید ، ابتدا از طریق آن فکر کنید.
تغییر می تواند به معنای از دست دادن ترافیک یا رتبه بندی جستجو باشد که قبلاً ساخته شده است.


نام دامنه به دست نمی آورد:

شاید دامنه شما بازخورد مثبتی از مشتریان شما به دست نیاورد باشد این آآنقدر هم که فکر میکنید بد نیست می توانید آن را تغییر دهید و ببینید آیا چیز دیگری در ذهن مشتریانتان جای می گیرد یا خیر.


نام کسب و کار شما تغییر کرده است:

اگر نام شرکت خود را تغییر داده اید ، صنایع را تغییر داده و یا تجارت را به گونه ای محور کرده اید که نام دیگر مرتبط یا کاربردی نباشد ، در نتیجه مجبور می شوید نام خود را تغییر دهید.
اگر می خواهید برند شما موفق شود ، باید یک پیام واضح و مداوم برای مشتریان ارسال کنید و اولین روش برای انجام این کار تغییر نام دامنه است.


شما می خواهید پسوند را تغییر دهید:


شاید شما یک دامنه با پسوند کمتر شناخته شده خریداری کرده باشید زیرا مورد دلخواه شما در دسترس نبود. شاید شما مایل به دریافت یک TLD اصلی تر باشید. در این صورت پسوند را تغییر میدهید

220
07 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398