نصب گوگل آنالیتیکس به همه روش ها | آموزش تصویری

سئو

..نصب گوگل آنالیتیکس به همه روش ها | آموزش تصویری..
سئو

نصب گوگل آنالیتیکس به همه روش ها | آموزش تصویری

آیا برای نصب گوگل آنالیتیکس دچار مشکل هستید؟ در این مقاله به بیان مراحل گام به گام ۳ روش نصب گوگل آنالیتیکس می‌پردازیم.

همه روش های نصب گوگل آنالیتیکس

همه روش های نصب گوگل آنالیتیکسهمانطور که می دانید رفتار کاربران و مخاطبان شما نقش بسیار مهمی در رشد وب سایت شما و به دنبال آن رشد کسب وکار شما ایفا می کند. شما باید بتوانید نحوه رفتار کاربران خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما در راستای هدفی که برای آن تعیین کردید حرکت می کند. بنابراین وجود یک ابزار در جهت بررسی داده های وب سایت یک امر ضروری محسوب می گردد.

به دنبال این ضرورت، گوگل یک سرویس رایگان تحت عنوان گوگل آنالیتیکس را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید از این سرویس، برای تجزیه و تحلیل داده های وب سایت خود استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم چندین روش نصب گوگل آنالیتیکس را بررسی کنیم. کافی است تا یکی از این روش ها را انتخاب کنید و تجزیه و تحلیل داده های وب سایت خود را هر چه سریعتر شروع کنید.

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) چیست؟

گوگل آنالیتیکس یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین ابزارها در جهت تجزیه و تحلیل داده های وب سایت محسوب می گردد. این ابزار رایگان، به شما کمک می کند تا آمار وب سایت خود را بررسی کنید. از جمله اطلاعاتی که گوگل آنالیتیکس در اختیار شما قرار می دهد شامل:

  • تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما به صورت روزانه چقدر می باشد
  • مدت زمانی که کابران در وب سایت شما وقت خود را می گذرانند چه میزان است
  • ورودی ها و ترافیک وب سایت شما از کدام منبع هستند (مستقیم، شبکه های اجتماعی یا…)
  • مخاطبان هدف شما چه افرادی هستند و علایق آن ها به چه صورت می باشد
  • به کدام صفحات وب سایت شما علاقه بیشتری دارند
  • بر روی کدام دکمه ها کلیک بیشتری شده است
  • و …

اما برای استفاده از این سرویس قدرتمند باید آن را نصب کنید. پس با ما همراه باشید تا مراحل نصب گوگل آنالیتیکس را با هم بررسی کنیم.

روش های نصب گوگل آنالیتیکس

در این مقاله، سه روش نصب گوگل آنالیتیکس مورد بررسی قرار گرفته است که عبارتند از:

  1. نصب گوگل آنالیتیکس از طریق google tag manager
  2. نصب گوگل آنالیتیکس با استفاده از tracking code
  3. نصب گوگل آنالیتیکس با استفاده از افزونه Monsterinsights

روش پیشنهادی ما به شما نصب گوگل آنالیتیکس از طریق Google Tag Manager می باشد.

۱- نصب گوگل آنالیتیکس از طریق google tag manager:

در این مرحله، نصب و راه اندازی سرویس گوگل آنالیتیکس با استفاده از گوگل تگ منیجر مورد بررسی قرار می گیرد. این روش جدیدترین روش نصب گوگل آنالیتیکس محسوب می شود که خود گوگل هم این روش را پیشنهاد می کند. این روش به شما این امکان را می دهد که خیلی راحت تر، سرویس گوگل آنالیتیکس را مدیریت کنید.

شما قبل از هر کاری نیاز به یک حساب گوگل دارید. پس در ابتدای کار یک جیمیل برای خود ایجاد کنید. در صورتی که از قبل جیمیل دارید می توانید از همان جیمیل برای گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. فراموش نکنید که برای حفظ امنیت اطلاعات خود، مطمئن شوید شخص دیگری به این حساب دسترسی ندارد.

گام اول : ایجاد حساب گوگل آنالیتیکس

در نوار آدرس مرورگر خود عبارت “google analytics” را جستجو کنید و در صفحه باز شده، بر روی لینک analytics.google.com”” کلیک کنید.

پس از ورود به گوگل آنالیتیکس، حساب کاربری مورد نظر خود را انتخاب و login کنید.

بعد از login  شدن، شما به صفحه ای به شکل زیر هدایت خواهید شد.

در این مرحله بر روی گزینه “sign up” کلیک کنید. سپس گزینه “admin” را انتخاب کنید و از بخش account”” بر روی گزینه “create account” کلیک کنید.

در قسمت “account name” نام وب سایت خود را وارد کنید و بر روی گزینه “next” کلیک کنید.

در این مرحله گزینه “web” را انتخاب کنید و بر روی گزینه “admin” کلیک کنید.

در این قسمت باید تنظیمات مربوط به property انجام شود. در قسمت Property name”” نام وب سایت خود را وارد کنید. با استفاده از گزینه “Industry category” زمینه فعالیت خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر در زمینه غذا فعالیت می کنید، گزینه “Food and Drink” را انتخاب کنید. منطقه زمانی یا همان time zone را روی کشور ایران تنظیم کنید. در نهایت برای گزینه “Currency displayed as”، روی فلش سمت راست دکمه پایینی کلیک کنید و گزینه “US Dollar (USD $)” را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه “create” کلیک کنید.

در این مرحله شما باید قوانین گوگل آنالیتیکس را تایید کنید. تیک هر دو قسمت را بزنید و در نهایت گزینه ” accept” را انتخاب کنید.

بعد از تکمیل فرایند ایجاد حساب کاربری، یک ID اختصاصی برای وب سایت شما ایجاد می شود. برای دسترسی به این ID کافی است بر روی گزینه admin”” کلیک کنید، سپس از قسمتAccount ، حساب مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب حساب، نوبت به انتخاب وب سایت موردنظر شما می رسد. نام وب سایت خود را از قسمت property انتخاب کنید، سپس گزینه “tracking info” را انتخاب کنید و در نهایت از طریق گزینه tracking code به ID اختصاصی خود دسترسی پیدا می کنید.

همانطور که در بالا مشخص شده است یک ID اختصاصی به فرمت “UA-12345678-1” تحت عنوان “Tracking ID” در اختیار شما قرار می گیرد که برای اتصال به گوگل تگ منیجر مورد نیاز است.

نکته: ایجاد حساب گوگل آنالیتیکس در هر سه مرحله مورد نیاز شما می باشد. در هر مرحله در صورتی که از شما tracking code خواسته شد به این بخش رجوع کنید و همین مراحل را انجام دهید.

پیکربندی ساده گوگل آنالیتیکس با گوگل تگ منیجر

استفاده از آنالیتیکس از طریق GTM به شما امکان می دهد کدهای موجود در سایت خود را ساده کنید

 ۲- نصب گوگل آنالیتیکس از طریق tracking code

همان طور که می دانید وردپرس هم اکنون یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا می باشد. به همین دلیل قصد داریم روش نصب گوگل آنالیتیکس از طریق خود وردپرس را نیز به شما آموزش دهیم.

گام اول: ایجاد حساب گوگل آنالیتکس و دریافت کد رهگیری

در ابتدا وارد حساب کاربری گوگل آنالیتیکس خود شوید (مراحل ایجاد حساب در گوگل آنالیتیکس به صورت کامل و قدم به قدم در ابتدای همین مقاله توضیح داده شده است) و از طریق منوی admin، از بخش account، قسمت property، گزینه tracking info را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه tracking code کلیک کنید و کدی را که در تصویر پایین مشخص شده است کپی کنید.

گام دوم: ورود به پیشخوان وردپرس و دسترسی به کدهای header

وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید و از طریق گزینه نمایش، ویرایشگر پوسته را انتخاب کنید.

گام سوم: الصاق tracking code در بخش header

در این گام باید tracking code (منظور از tracking code همان کدی است که در گام اول کپی کردید) را در قسمت مشخص شده، paste کنید.

گام چهارم: اطمینان از صحت انجام کار

در این گام برای اطمینان از صحت مراحل انجام شده، وارد گوگل آنالیتیکس شوید. سپس از منوی realtime، گزینه overview را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اکنون یک کاربر فعال وجود و این به معنی درستی انجام کار شما می باشد.

مراحل نصب شما به پایان رسید.

نحوه استفاده از گزارشات Real-Time گوگل آنالیتیکس

با گزارش real time گوگل آنالیتیکس اطلاعات بسیار مفیدی را در می یابید

جمع بندی:

زیبایی و کاربر پسند بودن وب سایت یکی از عوامل مهم جذب مخاطب می باشد اما برای اینکه بدانید مخاطبان هدف شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و نیاز اصلی آن ها چیست، باید بتوانید رفتار و تعامل آن ها را تجزیه و تحلیل کنید. البته در کنار مخاطبان، خود شما هستید که به عنوان صاحب کسب و کار ، فعالیت های زیادی را در راستای جذب مخاطب و افزایش ترافیک وب سایت خود انجام داده اید و  همین طور هزینه هایی را پرداخت کرده اید. بنابراین شما هم باید این امکان را داشته باشید تا بررسی کنید که به ازای مبالغ پرداختی و فعالیت های انجام شده، خروجی کار شما به چه صورت بوده است.

بنابراین گوگل یک ابزار رایگان، تحت عنوان گوگل آنالیتیکس را در اختیار شما قرار داده است که به شما امکان می دهد داده های وب سایت خود اعم از میزان ورودی، نرخ تبدیل، صفحات پربازدید، علایق کاربران، نرخ پرش، تعداد کاربران جدید و…  را تجزیه و تحلیل کنید و در راستای بهبود و رشد وب سایت خود از آن استفاده کنید. در این مقاله، شما با سه روش نصب گوگل آنالیتیکس آشنا شدید که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید و طبق آن مراحل سرویس گوگل آنالیتیکس خود را راه اندازی کنید. البته پیشنهاد خود گوگل، روش اول یعنی نصب گوگل آنالیتیکس از طریق گوگل تگ منیجر می باشد. پس همین الان گوگل آنالیتیکس را نصب کنید و از امکانات فوق العاده این سرویس استفاده کنید.

لطفا امتیاز دهید
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

144
01 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398