نصب Node.js در لینوکس

شبکه و هاستینگ

..نصب Node.js در لینوکس..
شبکه و هاستینگ

نصب Node.js در لینوکس

نحوه نصب Node.js در لینوکس

نصب Node.js در لینوکس کمی متفاوت‌تر از سایر سیستم‌عامل‌های قبلی است زیرا لینوکس متن باز است و آزادی بیشتر، سفارشی‌سازی و عملکردهای پیشرفته‎‌تری دارد. برای نصب Node.js در اینجا ما آسان‌ترین روش را ارائه می‌کنیم.

مراحل نصب

  1. ابتدا نسخه مناسب سیستم خود را در سایت Node.js پیدا کنید. در این راهنما ما از تصاویر Ubuntu استفاده می‌کنیم.
پیدا کردن فایل نصبی برای Node.jsپیدا کردن فایل نصبی برای Node.js

2. پیش از نصب مطمئن شوید که command-line utility را بر روی سیستم خود نصب کرده‌اید. در غیر این‌صورت دستور زیر را در terminal خود وارد کنید تا curl نصب شود:

sudo apt install curl

3. ممکن است در این قسمت سیستم از شما بخواهد برای تایید مجوز نصب، گذرواژه سیستم را وارد کنید. پس از وارد کردن رمزعبور، سیستم نصب curl را آغاز کند.

نصب curl در Ubuntuنصب curl در Ubuntu

4. دستور نصب Node.js را در terminal کپی کنید تا سیستم بتواند نصب را آغاز کند. (فراموش نکنید که هر نسخه نصب در این سیستم‌عامل دارای دستور متفاوتی است. نسخه‌ای را که با تنظیمات لینوکسی شما مطابقت دارد نصب کنید). برای مثال ما در اینجا Node.js v14.x را نصب می‌کنیم که مناسب سیستم ماست.

curl -fsSL https://deb.nodesource.com/setup_14.x | sudo -E bash –

sudo apt-get install -y nodejs

قبلاً گفتیم که دستور curl را در terminal خود نصب کنید. اکنون باید اولین دستور curl را در terminal خود کپی و جایگذاری کرده و اجرا کنید.

دستور curl مراحل نصب Node.js را آغاز می‌کند. سیستم بعد از به‌روزرسانی همه کتابخانه‌های مورد نیاز برای نصب را در سیستم‌عامل لینوکس شما دانلود می‌کند.

حالا همه کتابخانه‌ها و منابع Node.js در کامپیوتر شما دانلود شده است. با یک فرمان نهایی می‌توانیم نصب را به پایان برسانیم.

خط دوم فرمان را کپی و جایگذاری کنید:

sudo apt-get install -y nodejs

مرحله پایانی نصب Node.js در لینوکسمرحله پایانی نصب Node.js در لینوکس

چنانچه همه کارها را به درستی انجام داده باشیم نصب Node.js در لینوکس با موفقیت انجام می‌شود. حالا دستور Clear را وارد کنید تا terminal پاک شود.

5. حالا باید بررسی کنیم که نصب موفقیت‌آمیز بوده یا خیر. پس این دو دستور ساده را terminal اجرا کنید:

Node –version

و سپس:

npm –version

تایید نصب Node.js در لینوکستایید نصب Node.js در لینوکس

در صورتی که نسخه Node.js و npm به درستی نصب شده باشد نام نسخه‌ها نمایش داده می‌شود.

امیدواریم این آموزش به شما کمک کرده باشد و در نصب Node.js در لینوکس خود مشکلی نداشته باشید. در صورت بروز هر گونه سوال و مشکل در این خصوص می توانید با تیم پشتیبانی مبین‌هاست تماس حاصل کرده یا با ارسال تیکت با ما در ارتباط باشید.

Node.js چیست؟

نصب Node.js بر روی ویندوز

نصب Node.js بر روی مک


مطالب پیشنهادی

87
2021-11-18 11:06:05
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24131
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10392
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9768
27 آذر 1398