نصب Node.js در مک

شبکه و هاستینگ

..نصب Node.js در مک..
شبکه و هاستینگ

نصب Node.js در مک

نصب Node.js بر روی مک

نصب Node.js در مک تقریباً مشابه روش نصب آن در ویندوز است. با این تفاوت که باید فایل نصبی مخصوص مک را دانلود کنید. سپس به محض راه‌اندازی آن سایر مراحل نصب را به شما نشان می‌دهد.

مراحل نصب

1. ابتدا فایل نصب macOS (.pkg) را از سایت Node.js دانلود کنید. تنها یک فایل 64 بیتی وجود دارد پس نیازی نیست نگران این باشید که کدام فایل را بارگیری کنید.

2. پس از آنکه فایل نصب را دانلود کردید روی آن کلیک کنید تا مراحل نصب آغاز شود. فایل نصبی مک Node.js و npm را داراست و نیازی به نصب جداگانه جداول npm ندارد. سپس روی Continue کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

3. سپس شرایط استفاده از Node.js را بپذیرید. اگر می‌خواهید قرارداد مجوز را بررسی کنید پیش از موافقت آن را بخوانید.

تایید موافقت نامه نصبتایید موافقت نامه نصب

4. در مرحله بعدی باید محل نصب را انتخاب کنید. معمولاً سیستم‌عامل محل نصب را به صورت پیش‌فرض تعیین می‌کند. اگر شرایط دیگری دارید محل نصب را تغییر دهید.

5. روی دکمه « Install» کلیک کنید.

مرحله آخر نصبمرحله آخر نصب

6. پس از نصب سیستم باید یک پیام تایید به شما نشان دهد. در مک سیستم نصب موفق npm را نشان می‌دهد. در نهایت روی دکمه «Close» کلیک کنید تا پنجره نصب بسته شود.

پایان نصبپایان نصب

7. اکنون که Node.js با موفقیت نصب شده باید بررسی کنید که نصب موفقیت‌آمیز بوده یا خیر. برای این کار macOS terminal را باز کنید. کلیدهای Command + Space را بگیرید یا از نوار جستجوی terminal جستجو کنید.

8. عبارت زیر را وارد کنید:

Node –version

9. برای چک کردن npm عبارت زیر را وارد کنید:

npm –version

اطمینان از نصب در ترمینالاطمینان از نصب در ترمینال

اگر نسخه‌های Node.js و npm نمایش داده شود یعنی به درستی نصب شده‌اند و خوب کار می‌کنند.

برای اطلاع از نحوه نصب Node.js بر روی ویندوز و لینوکس به بلاگ سایت مبین‌هاست مراجعه کنید.

نحوه نصب Node.js بر روی ویندوز

Node.js چیست؟


مطالب پیشنهادی

122
2021-11-18 11:06:05
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398