هزینه طراحی سایت: قیمت طراحی سایت خوب چقدر است؟

طراحی سایت

..هزینه طراحی سایت: قیمت طراحی سایت خوب چقدر است؟..
طراحی سایت

هزینه طراحی سایت: قیمت طراحی سایت خوب چقدر است؟

یکی از مهمترین عوامل بازدارنده درمورد مشاغل کوچک و نوپا که بدنبال ایجاد سایت هستند، هزینه طراحی سایت است. درعین حال که یک سایت ممکن است هزینه های زیادی در برداشته باشد، اما ممکن است هزینه اندکی دربرداشته باشد.

با تحقیق و دانش کافی درمورد آنچه که در سایت خود نیاز دارید ممکن است قیمت طراحی سایت کاهش بیابد. می توان به جرات گفت، امروزه تقریبا کمتر کسب و کار کوچکی را می توان یافت که آنلاین نباشد. برای اینکه از هزینه طراحی سایت آگاهی پیدا کنید، ابتدا باید با اصطلاحات این حوزه آشنا شوید. با آشنایی با اصطلاحات رایج و موارد مرتبط با این حوزه، درک بهتری از تعرفه طراحی سایت خود خواهید داشت.

هزینه طراحی سایت- قیمت طراحی سایت

یک سایت شامل چه قسمتهایی است؟

قبل از محاسبه هزینه طراحی وب سایت ، ابتدا با اصطلاحات مهم و رایج آن آشنا شوید. اغلب افراد معمولا تفاوت بین یک وب سایت و تجربه وب سایت را اشتباه می گیرند. تجربه وب سایت متشکل از بخش های متعددی است که باهم کارمی کنند. این تجربه، از خود وب سایت، یک دامنه و هاستینگ وب تشکیل شده است.

وب سایت

این همان چیزی است که بیشتر افراد با آن آشنا هستند. زیرا محتوای قابل مشاهده آن در هنگام اضافه شدن دامنه یا آدرس وب به نوار URL یک مرورگر است. خود وب سایت توسط یک طراح حرفه ای وب سایت با استفاده از کدنویسی یا با یک پلت فرم ساخت وب سایت ایجاد شده است.

نام دامنه

برای رفتن به منزل یک شخص باید آدرس آن را بدانید. برای رفتن به یک وب سایت نیز باید آدرس آن را بدانید. به این آدرس وب، یک نام دامنه گفته می شود. 

حتی اگر شخصی، وب سایت شما را از لینکی در گوگل بیابد، آن لینک با دامنه شما در ارتباط است. مانند صفحه خانگی یا فروشگاه که بصورت صفحه خاصی در وب سایت شما قرار دارد. دامنه ها به پسوندهای خاص مانند .com، .net، .gov، .org و بسیاری موارد دیگر منتهی می شوند.

هاستینگ وب

این بخش از وب، بسیار ضروری است. به منظور دسترسی به سایت در اینترنت، خود وب سایت باید در جایی بنا شود. از این رو نیاز به میزبانی یا هاستینگ دارد. فرض کنید دامنه آدرس باشد، در این صورت هاستینگ همان خانه است و وب سایت نیز مبلمان یا محتوای داخل خانه است.

بنابراین یک میزبان وب، به وب سایت شما منزل می شود و دسترسی به آن را بر روی اینترنت امکان پذیر می سازد. حال که با این سه اصطلاح پایه ای آشنا شدید، سراغ مراحل اصلی برای بررسی هزینه طراحی سایت می رویم.

وب سایت شما چه نیازهایی دارد؟

قبل از محاسبه هزینه طراحی سایت، ابتدا باید ببینید وب سایت شما چه نیازهایی دارد. نوشتن نیازها به شما کمک می کند تصمیم گیری کنید آیا یک سایت ساده می خواهید یا به سایتی پیشرفته نیاز دارید. آیا باید از یک طراح سایت کمک بگیرید.

ابتدا با اصول اولیه شروع کنید. مثلا چه تعداد صفحه در سایت خود نیاز دارید. اگر در این مورد مشکل دارید، به سایتهای مختلف سر بزنید و به صفحات موجود در آنها نگاهی بیندازید.

هزینه طراحی سایت-بررسی نیازهای وب سایت

یک وب سایت استاندارد، حداقل به احتمال زیاد دارای صفحات «صفحه اصلی»، «درباره ما» و «تماس با ما» خواهد بود. آیا یک سرویس ارائه می دهید یا یک فروشگاه آنلاین راه اندازی می کنید؟ در این صورت باید صفحه ای را بدین منظور در سایت خود اختصاص دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به مقالات ما درمورد طراحی سایت مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت راهنمایی در این زمینه، می توانید با ما در تماس باشید.

آیا باید یک پلت فرم سازنده وب سایت را انتخاب کنید؟

وب سایت های مبتنی بر پلت فرم های آماده قابلیت های فراوانی ارائه می دهند. باید ببینید آیا این پلت فرم ها تمام آنچه را که می خواهید، براورده می کنند.

ممکن است اهل کدنویسی نباشید یا نخواهید یک طراح سایت را استخدام کنید. همچنین ممکن است با کمترین هزینه بخواهید صاحب سایت شوید. انتخاب این پلت فرم ها گزینه مناسبی برای شما است. وردپرس، جوملا، دروپال و غیره ازجمله این پلت فرم ها هستند. استفاده از این گزینه، کمترین هزینه طراحی سایت را دارد اما مشکلات خاص خود را نیز دارد.

آیا باید خودتان طراحی کنید یا طراح سایت استخدام کنید؟

ممکن است تصمیم بگیرید خودتان به طراحی سایت بپردازید. ممکن است یک طراح سایت استخدام کنید یا با یک شرکت طراحی سایت تماس بگیرید.

اگر خودتان این کار را انجام دهید، هزینه ای ندارد اما باید زمان زیادی را صرف این کار کنید. در این صورت سایر کارها به  کندی پیش می رود.

کمک گرفتن از یک تیم یا شرکت طراحی سایت، حجم کار شما را کاهش می دهد. پرداختن هزینه طراحی سایت، کارهای شما را شتاب بیشتری می بخشد. علاوه براین، اطمینان کامل دارید که کار خود را به تیمی حرفه ای و باتجربه سپرده اید.

علاوه بر راه اندازی سایت خود، شما به پشتیبانی و نگهداری از سایت برای ادامه مسیر نیاز خواهید داشت. بنابراین این مورد را نیز در محاسبه هزینه طراحی سایت خود نیز در نظر داشته باشید.   

بالاخره هزینه طراحی سایت چقدر است؟

پس از تمام ملاحظات بالا، می توانید براحتی درک کنید که هزینه طراحی سایت بسیار متفاوت است. عوامل اصلی متکی بر پلت فرمی هستند که در آن ساخته می شود. و اینکه آیا قصد دارید یک طراح را استخدام کنید یا از سایر راه حل ها استفاده کنید. این دو عامل، در قیمت طراحی سایت تاثیر زیادی دارند.

وب سایت های ساده

برای یک وب سایت اطلاع رسانی و ساده، لازم نیست تعرفه طراحی سایت زیادی بپردازید. حدودا هزینه هاست و دامنه انتخابی تان ۵۰۰ هزارتومان خواهد بود. با مراجعه به سایت های فروش قالب مثل تمی،قالب رو انتخاب کنید. قالب توسط کارشناسان تمی برای شما نصب و راه اندازی خواهد شد.

سایتهای نیمه پیشرفته

ممکن است سایت شما به ویژگی های فروش مانند فروش بلیط، فروشگاه آنلاین و/ یا یک سرویس رزرواسیون نیاز داشته باشد. در این صورت قیمتهای بالاتری را باید بپردازید. در این حالت شما به شک شرکت طراحی سایت مراجعه کرده و از آنها بخواهید قالب مورد نظرتان را سفارشی سازی کنید. همچنین همانند یک وب سایت ساده باید هاست و دامنه تهیه کنید که حدودا ۵۰۰ هزارتومان خواهد بود.

طراحی سایت سفارشی توسط طراح سایت

اگر می خواهید از یک طراح سایت یا یک شرکت طراحی سایت مثل وب پن تست کمک بگیرید، که ابتدا با مشاوره از کارشناسان شرکت وب پن تست هاست و دامنه خود را انتخاب میکنید که همانند بقیه سایت ها حدودا ۵۰۰هزارتومان خواهد بود. در مرحله بعد با در نظر گرفتن نیازها و خواسته‌های شما، یک نقشه کلی از صفحات وب سایت طراحی خواهد شد. یک نقشه که ساختار صفحات و چیدمان آنها را مشخص می‌کند. سپس پس از تائید شما، طراحان وب پن تست بر اساس نقشه‌های اولیه و هویت بصری کسب و کارتان، وب سایت شما را به صورت گرافیکی طراحی خواهند کرد و جزئیات طرح شما را مشخص می‌کنند. این طرح تا تایید نهایی توسط شما بار ها و بارها ویرایش خواهد شد. در پایان  سایت واقعی می‌کنند. کار کدنویسی وب سایت به تمیزترین و اصولی‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود.

جمع بندی

مهمترین عامل موثر در هزینه طراحی سایت، انتخاب مناسب نیازهای شما است. باید در این مرحله دقت کافی را داشته باشید. تلاش کنید در این مورد به مطالب موجود در سایتها اکتفا نکرده و از افراد متخصص در شرکت طراحی سایت نیز مشاوره دریافت نمایید. می توانید با ما در تماس باشید.

119
17 اسفند 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398