هشتگ چیست؟ چگونه می توان از هشتگ برای ساخت برند خود استفاده کرد

طراحی سایت

..هشتگ چیست؟ چگونه می توان از هشتگ برای ساخت برند خود استفاده کرد..
طراحی سایت

هشتگ چیست؟ چگونه می توان از هشتگ برای ساخت برند خود استفاده کرد

 

هشتگ چیست؟ ، نامی کاملا آشنا در دنیای کاربران  فضای مجازی امروز است. یک کاراکتر مربع شکل که قبلا روی شماره گیر تلفن ها می دیدیم و به عنوان یک دکمه تقریبا کم کاربرد به آن نگاه می کردیم.اما حالا هشتگ است که در بسیاری از بازدید های فضای مجازی بخصوص اینستاگرام و توئیتر تاثیرگذار است هشتگ میتواند به شما در یافتن و رشد مخاطبان خود کمک کند و خیلی از کاربران را به مشتریان بالقوه کسب وکارهای اینترنتی تبدیل می کند.

در این مقاله ما قصد داریم شما را با مورد اینکه هشتگ چیست و نحوه استقاده آن در شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

هشتگ چیست؟

هشتگ hashtag یه عبارت است که اولین بار در زبان برنامه نویسی  برای جداکردن کلمات مهم از آن استفاده شد و از سال ۲۰۰۷ برای اولین بار توسط کریس مسینا در شبکه اجتماعی توئیتر مورد استفاده قرار گرفته شد.

“how do you feel about using # (pound) for groups. As in #barcamp [msg]?”

چه احساسی در مورد استفاد از علامت # (پوند) برای این گروه دارید. این یک پیام از #barcamp است.

با اینکه توتیتر از اول استفاده از هشتگ استقبال نکرد ولی اکنون از هشتگ برای کمک به ارسال پست در شبکه های اجتماعی استفاده می شود و حتی کاربرانی مه شمارا دنبال نمی کنند می توانند پست شما را مشهاده کنند این بدین معنی است هشتگ ها میتوانند نوعی زبان جهان به شمار بیاییند که شما به کمک آن می توانید فراتر از کاربران خود در جهان دیده شوید.

چرا هشتگ ها مهم هستند؟

هشتگ می تواند به شما در رسیدن به افرادی که مایل به دیدن مطالبی که شما تولید می کنید کمک کند همچنین میتواند به یافن انجمن هایی که به آنها علاقه دارید کمک کند.

برای مثال اگر شما یک آشپز هستید و می خواهید غذای خود را مه مثلا یک پیتزای ایتالیایی است در معرض نمایش بگذارید و راجع به آن توضیح دهید میتوانید عنوان غذا را با هشتگ در زیر پست قرار دهید تا کسانی که دنبال کننده شما هم نیستند و درجست و جوی این هشتگ هستند راحت تر بتوانند شما را بیابند.

از آنجایی که غذای ایتالیایی هواداران زیادی دارد ممکن است هر کسی به پست شما علاقه مند شود حتی اگر به دنبال پیتزای ایتالیایی هم نباشد.

اضافه کردن #غذای_ایتالیایی به پست می تواند به تعامل شما با کاربران کمک گند.

اصلا کار سختی نیست هنگامی که شما یک ایده در مورد نحوه استفاده از هشتگ ها را بدست آورید ، می توانید به راحتی با آنها کنار بیایید.

در ادامه تعدادی از هشتگ های جذاب را برای شما شرح می دهیم.

انواع هشتک

همانطور که در بالا بحث شد ، افزودن هشتگ در پست های اجتماعی به شما امکان را می دهد تامحتوای شما توسط افرادی که در جستجوی آن هشتگ هستند جستجو شود و برای انجام این کار نیازی به دنبال کردن شما نیستند. ای یعنی انواع مختلفی از هستگ ها وجود دارد که باید در جست و جوی آنها باشیم.

هشتگ های درون محتوا: هشتگ هایی هستند که درون محتوا استفاده می شوند و از اهمیت بالایی برخوردارند چراکه ارتباط تنگاتنگی با محتوای پست شما دارند.

هشتگ های نشانگر: هشتگ هایی که قبلا توسط کاربران دیگر تولید شده و مورد استفاده قرار گرفته است. با جستوجوی این هشتگ ها می توانید تعداد پست های تولید شده در این هشتگ رو مشاهده کنید همچنین آمار بازدید و درصد استقبال  از این هشتگ رو میتونید مشاهده کنید و اینکار میتواند به موفقیت پست شما کمک زیادی کند.

هشتگ های دارای مارک خاص: هشتگ هایی که توسط یک برند برای اهداف تجاری یا بازاریابی استفاده می شود. این هشتگ ها می توانند مثل یک شعار در جهت تبلیغات یک برند استفاده شوند و یک کمپین حماتی رو تشکیل دهند.

نحوه استفاده صحیح از هشتگ در شبکه های اجتماعی

استفاده از هشتگ ها در همه شبکه های اجتماعی یکسان نیست ، اگرچه اکثریت از هشتگ پشتیبانی می کنند. در ادامه نحوه استفاده صحیح از هشتگ ها در شبکه های اجتماعی و همچنین تعداد ایده آل برای استفاده در هر پست را توضیح میدهیم.

تویئتر – Twitter

توییتر مکانی است که هشتگ ها شروع به کار خود کردند بنابراین ممکن است فرض شود که استفاده بیش از حد از هشتگ ها خوب است.این فرضیه بسار اشتباه است تعداد تعداد ایده آل هشتگ در هر توییت ۱-۲ است. اما قرار دادن جای هشتگ به عهده شماست. یعنی میتوانید آنها را یا در انتهای متن قرار دهید یک در متن بگنجانید.

اینستاگرام – Instagram

در اینستاگرام میتوان خیلی بیشتر از تویئیتر از هشتگ ها استفاده کرد بستگی به انتظار شما از آن پست هم میتواند داشته باشد. تعداد مطلوب هشتگ برای استفاده در هر جایی از ۹تا ۱۵هشتگ می باشد ، اما به نظر می رسد ۱۱هشتگ مطلوب به نظر برسد.

همچنین برخلاف توییتر ، قرار دادن هشتگ در پست های اینستاگرام کمی مهمتر است

درست است که میتوانید هشتگ ها را در متن پست قرار دهید اما در اغلب پیشنهاد نمی کنند و کمتر در پست ها می بینیم مورد استفاده قرار بگیرد.خیلی از افراد بین عنوان و متن پست هشتگ اضافه می کنندو خیلی های دیگر در بخش کامنت با هشتگ نظر اضافه می کنند.

استفاده از هشتگ در بیوگرافی اینستاگرام هم پیشنهاد شده است در صورتی دوست داشته باشید میتوانید در بیوگرافی خود هم از هشتگ ها برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید.

پرینترست – Pinterest

در پرینترست شما میتواتنید از هشتگ ها بین ۱ تا ۲۰ بار استفاده کنیددر واقع ، شما نمی توانید بیش از ۲۰ اضافه کنید.هشتگ ها در توضیحات پین نمایش داده می شوند و بسته به طول ممکن است پنهان باشد.ولی نگران نباشید آنها هنوز هم کار خود را انجام می دهند و توجه شما را جلب می کنند.

فیس بوک و لینکدین – Facebook and LinkedIn

در فیسبوک و لینکدین هم میتوانید از هشتگ ها استفاده کنید ولی تاثیری ندارندبا این حال اگر دوست دارید در این دو هم از هشتگ استفاده کنید میتونید از ۱ یا ۲ هشتگ استفاده کنید.

الهام گرفتن از هشتگ ها

ابزارهای زیادی برای یافتن هشتگ ها وجود ندارد ، اما قبل از اینکه به معرفی آنها بپردازیم در این بخش از مقاله چند بخش که میتوانیم از آنها الهام بگیریم را معرفی میکنیم.

اینفلوئنسرها

اگر در زمینه کسب و کار خود تحقیق در مورد شبکه های اجتماعی انجام داده اید حتما صفحه هایی رو یافته اید که کاری مشابه کسب و کار شما دارند از طریق فیدهای آنها بروید و هشتگ هایی را که در پست های خود استفاده می کنید بررسی کنید.بلید توجه داشته باشید که هشتگ هایی که بسیار خاص هستند و با کسب وکار شما خیلی مرتبط هستند را استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از هشتگ های عمومی و بسیار مشهور فقط شما را در دریایی از پست های مشابه گم می کند.

رقابت

اگر از پیشتازان کسب وکار خود خبر دارید و آنها را شناسایی کرده اید باید بررسی کنید و در مواردی که رقابت در انها کمتر است را برای خود کنید این یک فرصت خوب است که محتوایی که آنها تولید نکرده اند را شما در دست بگیرد.به پست های آنها نگاه کنید و هشتگ های منحصر به فرد را پیدا کنید که شاید به آنها فکر نمی کرده اید و آنها را امتحان کنید.

پست های مشابه را پیدا کنید

از نظر فنی ، پست های مشابه می توانند پست های رقیبان شما باشد که بسیار تأثیرگذار است.این بدین معنی است . اگر هشتگ دارید که می دانید در یکی از پست های اجتماعی خود استفاده خواهید کرد ، آن هشتگ را به طور خاص جستجو کنید و ببینید که آیا الگویی برای نحوه استفاده از آن وجود دارد یا خیر. در خیلی از مواقع ایده های خیلی جدیدی را می بینید که بدرد بخوراست.

ابزارهای هشتگ

در این بخش چند ابزار هشتگ را به شما معرفی میکنیم که بعضی از آنها مورد علاقه خود ما هم هست.

Hashtagify.me (Twitter)

اگر می خواهید در اقیانوسی از هشتگ قرار بگیرید یا اینکه پرمورد هشتگ های موردنظرتان تحقیق کنید و هشتگ های پرظرفدار را پیدا کنید Hashtagify.me یکی از بهترین ابزار های این کار است.

صفحه اصلی این سایت  برای انتخاب به شما دو گزینه پیشنهاد می دهد. می توانید یک هشتگ وارد کنید و موارد مشابه آن را جستجو کنید یا اینکه در جعبه جست وجو کلمه مورد نظرتان را سرچ کرده و پیشنهادات مربوط به هشتگ های مناسب را دریافت کنید.
Hashtagify.me یک سرویس کاملا رایگان است و به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید.

All Hashtag (Instagram)

All-hashtag.com  یکی دیگر از ابزارهای آنلاین برای جستوجو و یافتن بهترین هشتگ ها برای پست هایتان است. بعد از وارد شدن به سایت با یک جعبه جست وجو مواجه می شوید

که یک موضوع را در آن تایپ می کنید و گزینه جست و جو به صورت مستقیم یا تصادفی را انتخاب میکنید در نتایج هشتگ های مربوط به موضوع شمارا نمایش خواخد داد.

یک صفحه آمار نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد محبوبیت ، بازدید متوسط ​​و موارد دیگر را در هشتگ جستجوی خود مشاهده کنید.

و در آخر ، صفحه نمودارها می باشد که  نمودارهای برتر استفاده شده در طول ماه ، هفته ، روز و تمام زمان ها را نشان می دهد.

Display Purposes (Instagram)

Display یکی از ابزارهای تحقیق هشتگ مورد علاقه ما است. یک ابزار ساده و قدرتمند برای یافتن هشتک های مناسب پست های شماست.

این برنامه دارای سه ویژگی بسیار مهم است

جست و جو:

 Display یک جست و جوی جالب و استاندارد دارد ان هم این است که شما میتوانید چنیدین عنوان رادر آن با یک فاصله بنویسید و یک ستون جداگانه از پیشنهادات برای هرکدام دریافت کنید همچنین هشتگ های برتر را هم به شما نمایش می دهد

با این وجود یک کتدر در بالای نتیج وجود دارد که به شما اجازه می دهد به راحتی هشتگ ها را کپی کنیدو هشتگ های اضافی نیز پاک می شوند.

نقشه :

این برنامه به شما اجازه می دهد تا یک منظقه خاتص رو نقشه را انتخاب کنید روی ان زوم کنید و هشتگ خای محبوب آن محدوده را مشاهده کنید.

نمودار:

و در آخر بخشی که از آن خیلی لذت خواهید برد بخش نمودار است  و نه تنها اطالاعات فوق العاده ای به شما می دهد تا ببینید چگونه برخی اصطلاحات به هم پیوسته هستند ، بلکه کشف آن نیز جالب است!

در مقاله ۱۸ ابزار کاربردی اینستاگرام برای تقویت کسب و کارها به طور کامل ابزار های اینستاگرام برای مدیریت کسب و کارها و اینکه به کمک این ابزار ها میتوانید چه کار هایی انجام دهید را توضیح دادهایم

 چرا هشتگ کار نمی کند؟

گاهی اوقات ما از هشتگ هایی استفاده می کنیم ولی نتایج خوبی بدست نمی آوریم باید بررسی کنیم به چه علت این هشتگ هایی که ما انتخاب کرده ایم نتایج خوبی به ما نداده است.

۱- درباره هشتگ خود تحقیق انجام نداده اید

تنها مهمترین کاری که شما باید قبل از استفاده از هشتگ در اینستاگرام انجام دهید تحقیق است با اینکه به نظر میرسد کار خیلی مهمی نیست ولی بر خلاف نظرتان باید بگوویم خیلی مهم است.

۲- شما در حال استفاده از هشتگ های ممنوع هستید

آیا از هشتگ های ممنوعه چیزی شنیده اید؟

هشتگ های ممنوعه اینستاگرام عبارتند از: هشتگ هایی که به دلیل استفاده بیش از حد از محتوای نامناسب مانند تصاویر تحریک آمیز یا نژاد پرستی ، مسدود شده و ممنوع شده است.

چگونه میتوانیم بفهمیم یک هشتگ ممنوع است یا نه؟

قبل از استفاده از آن هشتگ آن را در اینستاگرام جست و جو کنید ، این پیام را در انتهای آن صفحه هشتگ پیدا خواهید کرد (if it doesn’t keep scrolling that is).

اگر در تحقیق خود با این پیام خطایی با هشتگ ممنوعه روبرو شدید از آن استفاده نکنید. نه تنها وقت خود را الکی تلف کرده اید این امکان وجود دارد اینستاگرام در صورت استفاده از آنها ، دسترسی به کل پست شما را محدود می کند.

۳-از هشتگ هایی که در اینستاگرام زیاد استفاده شده اند استفاده کرده اید

این اشتباه یک اشتباه کاملا ساده است ولی متاسفانه خیلی ها از آن خبر ندارند.

وقتی از یک هشتگ اینستاگرام با ۲میلیون پست استفاده می کنید  شما در واقع دسترسی خود را محدود می کنید.

چون شما در اقیانوسی از پست ناپدید می شوید. راه حل این است که همیشه هشتگ های خود را محدود به هشتگ های زیر ۲میلیون نفر انتخاب کنید و برای موفقیت آماده کنید.

۴- هشتگ هایی که از آن استفاده کرده اید خیلی کلی است

شاید شما از هشتگ های خیلی کلی استفاده کرده باشید مثل  #food، #friday یا dogs# خب مشخص است که نتیجه نمیگیرید. چرا ؟ چون خیلی کلی است. هربار که در جستجوی هشتگ های اینستاگرام خود هستید ، هشتگ “مربوط” را در جستجو جستجو کنید

و ببینید چه چیزی را دیگران جستوجو میکنند.

۵-از یک هشتگ بارها استفاده کرده اید

آیا می دانید  اینستاگرام وقتی از همان هشتگ بارها و بارها استفاده می کنید ، از آن متنفر است . هر بار که از همان مجموعه هشتگ ها به مدت هفت ها پشت سر هم ، ماه ها پشت سر هم یا (بدترین حالت) سال ها پشت سر هم استفاده می کنید ، اینستاگرام میزان دسترسی شما را محدود می کند.

در آخرین بخش مقاله به پر بازدید ترین هشتگ های فارسی در اینستاگرام می پردازیم:

پر بازدید ترین هشتگ های فارسی در اینستاگرام

هشتگ های غذا و آشپزی

#آشپزی_آسان

#آشپزی_با_عشق

#غذای_سالم

#خوشمزه

#ماکبانگ_ایرانی

هشتگ های رژیم غذایی

#کالری_شماری

#لاغری

#کاهش_وزن

هشتگ های گردشگری

#سفر

#تهرانگردی

#تور_مسافرتی

#طبیعت_گردی

هشتگ های مراسم ازدواج

#ازدواج_آسان

#حلقه_نامزدی

#باغ_تالار

#برگزاری_مجالس

هشتگ های موسیقی

#موسیقی_کودک

#موسیقی_اصیل

#موسیقی_ایران

#موسیقی_سنتی

هشتگ های فیلم

#فیلم_سینمایی

#کلیپ_خنده_دار

#کلیپ_آموزشی

 هشتگ های کتاب و کتاب خوانی

#کتاب_نایاب

#یار_مهربان

#کتابخوانی_گروهی

#کتاب_بخوانیم

هشتگ های طراحی سایت

#طراحی_سایت

#طراحی_سایت_حرفه_ای

#طراحی_سایت_تهران

#طراحی_سایت_وردپرس

هشتگ های فوتبالی

#فوتبال_ایران

#پرسپولیس

#استقلال

#فوتبال_نیوز

هشتگ های مدیریت و بازاریابی

#بازاریابی_دیجیتالی

#برندسازی_شخصی

#بازاریابی_محتوا

#مارکتینگ

#استارت_آپ

هشتگ های رستوران

#کوبیده

#رستوران_تهران

#فست_فود_شبانه

#دوغ_محلی

#رستوران_گردی

#کافه_گردی

#تیستر

#غذای_ایرانی

هشتگ های مدل لباس

#لباس_مجلسی

#لباس_پسرانه

#کت_شلوار

#مزون_لباس

#مزون_آنلاین

هشتگ های خدمات زیبایی

#کوتاهی_مو

#میکاپ_عروس

#آموزش_میکاپ

#رنگ_مو

هشتگ های دانشگاهی

#دانشگاه

#امتحانات

#دانشجویی

هشتگ های هنری

#نقاشی

#گالری

#هنر

#نمایشگاه_نقاشی

#مجسمه_سازی

#هنر_مدرن

هشتگ های عکاسی

#عکس_روز

#پرتره

#عکاسی_طبیعت

#عکاسی_کودک

#عکاسی_آتلیه

هشتگ های مد و فشن

#فشن

#مدلینگ

#فشن_بلاگر

#استایل

#مد_روز

هشتگ های آب و هوا

#ابری

#روز_آفتابی

#روز_بارونی

#برف_نو

#برف_بازی

#آدم_برفی

هشتگ های فروشگاه های آنلاین

#فروش_آنلاین

#کتونی

#کفش

#لباس_بچه

#سایز

#شلوار

#قیمت_مناسب

#ارزان

هشتگ های خودرو

#گالری_خودرو

#نمایندگی_مجاز

#آفرود

#تیونینگ

#تعمیرگاه

هشتگ های عاشقانه

#عاشقانه

#همیشگی

#رمانتیک

هشتگ های خانوادگی

#خانوداه

#پدر_مادر

#خواهرانه

#مادر_دختری

#پدرانه

هشتگ های دوستانه

#دوست_خوب

#رفیق_جان

#رفیق_قدیمی

#دوستاتو_تگ_کن

هشتگ های انگیزشی و روانشناسی

#انگیزه

#ویدیو_انگیزشی

#افزایش_ثروت

#روانشناس

هشتگ های سینمایی

#اخبار_بازیگران

#بازیگران_زیبا

#سلبریتی

#حواشی_داغ

#فیلم_جدید

هشتگ های حیوانات

#حیوانات_خانگی

#حیوانات_بامزه

#پت_شاپ

#حیوانات_را_دوست_بداریم

#پرشین_کت

#سگ_آپارتمانی

هشتگ های تولد

#تولد

#تولدم_مبارک

#کیک_تولد

#کیک_سفارشی

#تولدت_مبارک

هشتگ های معماری

#دیزاین_داخلی

#معماری_مدرن

#طراحی_داخلی

#چیدمان_منزل

هشتگ های لاکچری

#لاکچری

#لاکچری_کیدز

#لاکچری_دیزاین

#لاکچری_برند

هشتگ های دوبله و دابسمش

#دوبله

#دوبله_فیلم

#دابسمش

#دابسمش_ایرانی

#دابسمش_فارسی

#دابسمش_خنده_دار

هشتگ های اکسسوری

#دستبند

#طلا

#گوشواره

#ساعت_مچی

#لوازم_تزیینی

هشتگ های ارز و دلار

#دلار

#قیمت_ارز

#یورو

#صرافی

هشتگ های فالوور

#فروش_فالوور

#خرید_فالوور

#خرید_پیج_اینستاگرام

#فروش_پیج_اینستاگرام

#خرید_لایک

در این مقاله به طور مفصل درباره ی هشتگ ها ، چرا هشتگ ها مهم هستند؟ ، انواع آن ، نحوه استفاده صحیح از آنها در شبکه های اجتماعی ، ابزارهای هشتگ ،  چرا هشتگ کار نمی کند؟ و پر بازدید ترین هشتگ های فارسی در اینستاگرام توضیح داده ایم . امیدواریم لذت ببرید.

111
30 بهمن 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

18840
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3950
27 آذر 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

3814
08 اردیبهشت 1399