هفت گرایش جدید در طراحی سایت مدرن

طراحی سایت

..هفت گرایش جدید در طراحی سایت مدرن..
هفت گرایش جدید در طراحی سایت مدرن
طراحی سایت

هفت گرایش جدید در طراحی سایت مدرن

سرعت زندگی و تحول روزافزون جامعه باعث شده است که همه مردم در هر شغلی دائما در تکاپو باشند و اطلاعات در زمینه شغلی خودشان را دائما به روز نگه دارند. طراحی سایت نیز از این قاعده مستثنی نیست و ما در این مقاله سعی می کنیم جدید ترین گرایش های موجود در حیطه طراحی سایت را به شما معرفی کنیم. اگر بخواهیم به صورت خلاصه دو مورد از مهمترین گرایش های امروز را برای طراحی سایت را ذکر کنیم قطعا باید بر اصول mobile-first و زیبایی شناسی در طراحی سایت تاکید بیشتری کنیم.


بیایید قدم به قدم مهمترین اصول طراحی سایت در سال ۲۰۱۹ را با هم بررسی کنیم:

۱) Mobile-First

گوگل اواخر سال ۲۰۱۷ بود که برای اولین بار موضوع mobile-first  را معرفی کرد که این مفهوم لینک های صفحات موبایلی و ایندکس محتوا تاکید می کند. بنابراین پیشنهاد اول ما این است که طراحان سایت نسخه موبایلی وبسایت ها را در اجحیت کاری خود قرار دهند.

آمارها نشان می دهد که ۵۰ درصد ترافیک اینترنت جهان از طریق موبایل ایجاد می شود که این رقم احتمالا در سالهای آینده بیشتر هم خواهد شد. بنابراین تمرکز طراحی خود بر روی این مفهوم را افزایش دهید تا از قافله طراحی مدرن سایت عقب نمانده باشید.

۲) متحرک‌سازی در CSS3

در سال ۲۰۱۸ در مجله forbes و در مقالات متعددی پیش بینی کردند که متحرک سازی یکی از قدرتمند ترین روند های طراحی سایت در سال های آینده خواهد بود. این موضوع امروز بعد از گذشت نزدیک به یک سال و اندی از آن تاریخ اثبات شده است. محبوبیت این تکنیک به دلیل تاثیرات مثبت در کاربر و جذب آنها برای ماندن در سایت هر روز منجر به خلق خلاقیت های جدید در این حوزه می شود. در این راستا استفاده از فناوری css3 به طور کلی طراحی سنتی وب را تغییر داده است.

۳) طراحی تصویرسازی شخصی

بر اساس آمارها و نظرسنجی های انجام شده در سراسر جهان جلوه های بصری و تصویر سازی ها هفت برابر بهتر از عکاسی عادی بر روی مخاطب اثر می گذارد. تصویر سازی در صفحات مختلف سایت، راهنمایی کاربران جدید یا در زمان انتظار برای ارتباط عامل خوبی برای تجربه مثبت کاربری در ذهن مخاطب است.

معمولا از این تکنیک برای برند سازی شرکت ها و منحصر به فرد جلوه دادن اسم شرکت در طراحی سایت آنها استفاده می شود. شما با این قابلیت ویژگی های خاص شرکت مورد نظر را با گرافیک و رنگ عالی و خاص به مخاطب معرفی می کنید و چون این تکنیک جلوه های جدیدی دارد در ذهن کاربران تاثیر بیشتر وماندگاری بیشتری خواهد داشت.

۴) سرعت

شما تنها ۲ الی ۴ ثانیه فرصت دارید که مخاطب را مجاب کنید در سایت شما باقی بماند یا وبسایت شما را به هر دلیلی ترک کند. آیا طراحی شما به حدی پرفکت انجام شده است که کاربران را در این مدت زمان کم برای ماندن متقاعد کند؟

تحقیقات در خصوص سرعت لود شدن سایت هم تاکید بر مدت زمان کم شما برای مجاب کردن مخاطب دارد. تقریبا ۵۰ درصد از کاربران وبسایت هایی را انتخاب می کنند که در سه ثانیه یا کمتر از آن بارگذاری شود. بنابراین عامل دیگری که در طراحی سایت باید به آن توجه ویژه کنید همین موضوع سرعت بارگذاری سایت است.

۵)  مینی‌مالیسم یا ساده گرایی

مینی مالیسم یا ساده گرایی یکی از گرایشات ذاتی بشر است. انسان هم زمان که دوست دارد مسائل را پیچیده در نظر بگیرد اما با ارائه ساده مفاهیم به یک شور و شعف درونی نیز می رسد. حل کردن یک موضوع پیچیده برای انسان جذاب است و سایت هایی که مفاهیم و کارکردهای پیچیده را به صورت کاملا ساده و روان به مخاطب ارائه می دهند موفقیت بیشتری نسیبشان می شود.

از سوی دیگر سرعت سرسام آور انسان مدرن به او مجال تلف کردن وقت و حدر دادن زمان را نمی دهد و در نتیجه شما باید بهترین خدمات را در کمترین زمان به صورت ساده به مخاطب ارائه کنید.

۶)  گرایش استفاده از ویدئو در طراحی وب

ویدئو نه تنها وبسایت ها بلکه تمام حوزه های مختلف آموزش علم و تکنولوژی و انتقال اطلاعات میان بشر را تغییر داده است. انسان موجودی است که به طور کلی از طریق تصاویر بهتر مفاهیم را دریافت می کند تا لغات خام و خشک. بنابراین سایت هایی که از قابلیت ویدئو با خلاقیت بیشتری استفاده می کنند قطعا مخاطبان بیشتری به سمت خود جذب خواهند کرد.

از سوی دیگر هر چند هنوز گوگل توانایی درک محتواهای تصویری را ندارد اما به طرق مختلف وبسایت های دارای فیلم می توانند رتبه های بهتری را از نظر سئو در گوگل کسب کنند.

۷) طراحی واکنش‌گرا

طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو به دلیل تحولی است که تلفن ها همراه و تبلت ها ایجاد کرده اند. گوگل در سال ۲۰۱۰ برجسته سازی وب سایت های کنش گرا به موبایل را آغاز کرد و امروز تعداد کاربران موبایل به مراتب بیشتر از کاربران دسکتاپ است. این اواخر البته گوگل اقدام دیگری هم انجام داده و ایندکس صفحات موبایلی را در اولویت خود قرار داده است. هدف از این کار به روز رسانی وب سایت ها برای بهتر کردن تجربه کاربران آنلاین در موبایل بوده. پس به عنوان آخرین نکته به کاربران موبایل توجه ویژه داشته باشید.

44
17 مهر 1398
  ..نظرات..
  ..مقالات پربازدید..
  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام
  طراحی سایت

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

   آموزش قرعه کشی در اینستاگرام با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

  13948
  24 فروردین 1398
  دلایل موفقیت دیجی کالا
  طراحی سایت

  دلایل موفقیت دیجی کالا

  یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است .اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید .مدیران این پروژه با این هدف او...

  1967
  22 اردیبهشت 1398
  bit.ly چیست ؟
  طراحی سایت

  bit.ly چیست ؟

  بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند.علت استفاده از...

  1892
  27 آذر 1398