پنالتی گوگل : نحوه یافتن، رفع جریمه و جلوگیری (راهنمای تخصصی)

سئو

..پنالتی گوگل : نحوه یافتن، رفع جریمه و جلوگیری (راهنمای تخصصی)..
سئو

پنالتی گوگل : نحوه یافتن، رفع جریمه و جلوگیری (راهنمای تخصصی)

پنالتی گوگل یا به اصطلاح جریمه های گوگل شاید وحشتناک ترین اتفاق برای هر شخصی باشد که در گوگل رتبه دارد. در این راهنمای تخصصی قصد داریم نحوه یافتن، رفع جریمه و جلوگیری از پنالتی گوگل را به شما بگوییم.

خوشبختانه ما در آپسئو تا بحال به هیچ گونه پنالتی در وب سایتهای مشتریانمان برخورد نکردیم اما معمولا تماس هایی داریم که افراد با نگرانی پس از تماس با ما ، درخواست بررسی و رفع مشکل را دارند.

تفاوت پنالتی گوگل با فیلترهای گوگل در چیست؟

بسیاری از افراد هنوز تفاوت بین پنالتی گوگل با فیلتر هایی که گوگل در هنگام نمایش نتایج و کلا رتبه بندی وب سایتها انجام می دهد را نمی دانند. اما بطور ساده پنالتی زمانی اتفاق می افتد که یک اقدام دستی توسط یکی از کارمندان گوگل انجام گرفته باشد.

نمونه پنالتی گوگل
یک نمونه پنالتی گوگل بصورت دستی

این مشکل زمانی اتفاق می افتد که یک سایت از دید گوگل مشکوک به نظر میرسد و یا مردم وب سایت فوق را به گوگل گزارش کرده باشند. یکی از دلایل پنالتی شده در گوگل می تواند مربوط به خرید بک لینک یا بد افزار باشد.

حال اگر چیزی در قسمت جریمه دستی گوگل در کنسول جستجو نمیابید و هنوز مشکل افت رتبه دارید، پس احتمالا شما دچار فیلترهای گوگل شده اید.

فیلتر گوگل چیست؟

فیلتر گوگل در واقع همان الگوریتمهای گوگل هستند که پس از بررسی سایت شما نشانه هایی پیدا کرده اند که باعث عقب راندن سایت شما شده است. به طور مثال الگوریتم پاندا مثل یک فیلتر عمل کرده و وب سایت با کیفیت پایین را جریمه می کند.

البته فقط پاندا و پنگوئن مشکل اصلی نیستند و ممکن است الگوریتمهای دیگر گوگل نیز باعث این کاهش رتبه شده باشند. مثلا اگر شما یک سایت پزشکی دارید و نتوانسته باشید از فیلتر الگوریتم EAT عبور کنید، به احتمال زیاد با افت شیدی رتبه روبرو خواهید شد.

الگوریتم EAT

چگونه متوجه شویم که مشکل از فیلتر الگوریتمی است؟

هیچ سند قطعی در این مورد وجود ندارد. تنها علامت وجود این مشکل ، نگاه کردن به زمان افت رتبه در کنسول جستجو است. در این زمان اگر همزمانی با بروز رسانی گوگل باشد، پس بطور قطع می توان این افت رتبه را به فیلتر الگوریتمی نسبت داد. هرچند با روی کار آمدن پنگوئن 4 شناسایی این نوع فیلترهای گوگلی مشکل تر شده است.

اما خبر خوب این است که ما متوجه شدیم گوگل ارزیابی دستی خود را کاهش داده اما در عوض باهوش تر شده و با فیلتر الگوریتمی بیشتر سایتها را مورد بررسی و احتمالا جریمه قرار می دهد. به طور مثال اگر سایتی با محتوای کم کیفیت داشته باشید و برای آن لینکسازی مصنوعی انجام دهید ، گوگل سریع متوجه می شود.

تعدادی از دلایل پنالتی گوگل

  • هک شدن سایت
  • تولید محتوای هرزنامه
  • هاست رایگان و اسپم
  • ساختار اسپم
  • بک لینک غیر طبیعی
  • محتوای کم با کیفیت پایین و بدون ارزش
  • مخفی کردن بخشی از سایت یا ریدایرکت تابلو
  • لینک های غیر طبیعی از سایت مبدا
  • تصاویر مخفی
  • متن مخفی و پر شده با کلمه کلیدی زیاد

اما یکی از بیشتر نگرانیهای مردم و حتی بیشترین سوالاتی که از ما در آپسئو می شود، این است که آیا سئو سایت منفی هم وجود دارد؟ آیا رقیب می تواند لینک اسپم برای ما تولید کند و باعث جریمه در گوگل شویم؟

به نظر من به ندرت می توان این اتفاق را رقم زد. ادعا های زیادی وجود دارد اما ما هنوز نشانه ثابت کننده ای پیدا نکردیم.

یکی دیگر از سوالات که واقعا سوال عجیبی است نیز بد نیست با شما مطرح کنیم این است : برخی میپرسند آیا امکان دارد گوگل پدرکشتگی با ما داشته باشد و دچار جریمه شویم؟

در پاسخ باید گفت نه دقیقا گوگل کینه توزی ندارد اما امکان دارد که قبلا دامنه ای که جریمه شده باشد و تاریخ آن تمام شده باشد را شما دوباره ثبت کنید، در این صورت بله امکان آن وجود دارد.

بهتر است در هنگام سئو سایت از یک متخصص سئو کمک بگیرید و رفتار عادی داشته باشید.

آیا گوگل قبل از پنالتی ، اطلاع رسانی می کند؟

خیر، معمولا پنالتی گوگل بدون اطلاع رسانی انجام می شود.

چه کاری بیشتر سایت را در معرض پنالتی گوگل قرار می دهد؟

خرید بک لینک یکی از بیشترین دلایل پنالتی در گوگل است. اما مواردی مثل محتوای کم کیفیت هم باعث پنالتی گوگل می شوند. پس اگر وب سایتی با صفحات مثلا فقط برچسب ساخته اید باید نگران باشید.

Rate this post

131
2022-02-08 00:54:06
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24029
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10268
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9549
27 آذر 1398