پیام خطای «سایت با مشکلات فنی دچار شده است» در وردپرس

طراحی سایت

..پیام خطای «سایت با مشکلات فنی دچار شده است» در وردپرس..
پیام خطای «سایت با مشکلات فنی دچار شده است» در وردپرس
طراحی سایت

پیام خطای «سایت با مشکلات فنی دچار شده است» در وردپرس

یکی از مشکلات متداول که در هنگام طراحی سایت با وردپرس ممکن است با آن روبرو شوید، پیام خطای «سایت به مشکلات فنی دچار شده است» است.

این خطا هنگامی که یکی از صفحات سایت را باز کنید به شکل زیر قابل مشاهده است:

سایت به مشکلات فنی دچار شده است

علت رخداد خطا چیست ؟

این خطا دلایل گوناگونی می‌تواند داشته باشد که اغلب یکی از موارد زیر است:

 1. به‌روزرسانی هسته وردپرس یا یکی از افزونه‌ها به صورت ناقص انجام شده است.
 2. تغییرات غیر اصولی در قالب یا افزونه‌های وردپرس انجام شده است.
 3. ممکن است سایت با یک ویروس آلوده شده باشد.
 4. مشکلی روی هاست یا دسترسی به پایگاه داده وجود دارد.

چگونه خطا را شناسایی کنیم ؟

روی برخی از هاست‌ها، خطاهایی که در هنگام اجرای وردپرس به وجود بیاید، در فایلی به نام error_log ذخیره می‌شود. با باز کردن این فایل که در داخل شاخه‌ی نصب وردپرس ایجاد می‌شود، می‌توانید علت خطا را شناسایی کنید.

اگر حجم فایل زیاد باشد، نمی‌توانید آن را به آسانی باز کنید، ابتدا بررسی کنید که اگر حجم فایل زیاد است، آن را حذف کنید و مجددا صفحه‌ی اصلی سایت را باز کنید تا فایل مجددا با آخرین خطای رخ داده، ایجاد شود.

بررسی محتوای این فایل و علت رخداد خطا ممکن است به دانش فنی نیاز داشته باشد ولی معمولا حاوی آدرس فایلی است که در آن خطا رخ داده است. با بررسی این فایل‌ها احتمالا بتوانید مشکل را ردیابی و برطرف نمایید.

اگر فایل error_log روی هاست شما ایجاد نشده است، ممکن است با مراجعه به پنل هاست، و بخش raw errors یا بخش‌هایی با کارکرد مشابه، بتوانید آخرین خطاهای رخ داده در اجرای اسکریپت سایت را مشاهده کنید.

ممکن است در این بخش‌ها هم نتوانید اطلاعات بهتری کسب کنید. در این صورت لازم است تا فایل wp-config را روی هاست باز کنید و مقدار متغیر WP_DEBUG را به شکل زیر به true تغییر دهید.

پس از انجام این کار، مجددا صفحه اصلی سایت را باز کنید تا پیام خطا با جزئیات بیشتری به شما نمایش داده شود.

فراموش نکنید که پس از ردگیری خطا، هر چه زودتر، مقدار WP_DEBUG را به false تغییر دهید. زیرا پیام‌های خطا می‌توانند حاوی اطلاعات حساسی از سایت شما باشند که توسط هکرها ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

رفع مشکل

اگر با بررسی پیام‌های خطا به یکی از روش‌های بالا نتوانستید علت مشکل را پیدا کنید و آن را برطرف نمایید، لازم است تا با یک متخصص برنامه‌نویسی وردپرس تماس بگیرید تا علت مشکل را پیدا کند و آن را برطرف نماید.

برای رفع مشکل «سایت با مشکلات فنی دچار شده است» یا سایر خطاهایی که در هنگام طراحی سایت وردپرس با آن روبرو می‌شوید، با ما تماس بگیرید.

فراموش نکنید که برای پیدا کردن مشکل و رفع آن لازم است تا اطلاعات بخش مدیریت و پنل هاست را در اختیار داشته باشید.

90
15 مهر 1398
  ..نظرات..
  ..مقالات پربازدید..
  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام
  طراحی سایت

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

   آموزش قرعه کشی در اینستاگرام با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

  13942
  24 فروردین 1398
  دلایل موفقیت دیجی کالا
  طراحی سایت

  دلایل موفقیت دیجی کالا

  یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است .اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید .مدیران این پروژه با این هدف او...

  1966
  22 اردیبهشت 1398
  bit.ly چیست ؟
  طراحی سایت

  bit.ly چیست ؟

  بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند.علت استفاده از...

  1889
  27 آذر 1398