پیکربندی ساده گوگل آنالیتیکس با گوگل تگ منیجر

سئو

..پیکربندی ساده گوگل آنالیتیکس با گوگل تگ منیجر..
سئو

پیکربندی ساده گوگل آنالیتیکس با گوگل تگ منیجر

آیا از گوگل تگ منیجر برای پیکربندی گوگل آنالیتیکس استفاده کرده اید؟ این ابزار امکانات بی نظیری را در اختیار شما قرار می دهد.

پیکربندی ساده گوگل آنالیتیکس با گوگل تگ منیجراستفاده از آنالیتیکس از طریق GTM به شما امکان می دهد کدهای موجود در سایت خود را ساده کنید و به سرعت ویژگی های پیشرفته ای مانند ردیابی cross-domain را تنظیم کنید. Google Analytics بخش مهمی از جعبه ابزار هر آنلاین مارکتری است. دریافت داده های تحلیلی با نصب مناسب کد رهگیری شروع می شود. خوشبختانه ، حتی اگر نیاز به تغییر در کد Analytics باشد باز هم Google Tag Manager این فرآیند را ساده می کند.

Google Tag Manager به اختصار (GTM) به شما امکان می دهد ردیابی Google Analytics را بدون اضافه کردن کد دیگری به وب سایت خود انجام دهید. گزینه های گسترده پیکربندی به شما امکان می دهد تنظیمات را بر اساس نیازهای خود تغییر دهید.

در این مقاله ، نحوه تنظیم Google Analytics از طریق GTM، به همراه نکاتی درباره شخصی سازی بر اساس نیاز شما، توضیح داده خواهد شد.

پیکربندی ساده گوگل آنالیتیکس با گوگل تگ منیجر

  • نصب global Google Analytics tag

به اکانت GTM مورد نظر خود وارد شوید. از صفحه نمایشی ، “Add a new tag” را انتخاب کنید.

پیکربندی گوگل تگ منیجرسپس ، برای انتخاب نوع tag ، در جعبه Tag Configuration گزینه زیر را انتخاب کنید “Google Analytics: Universal Analytics” :

تنظیمات تگ در گوگل تگ منیجرگزینه “Track Type” را روی“Page View” بگذارید. سپس از “Google Analytics Settings” New Variableرا انتخاب کنید:

تنظیمات تگ در گوگل تگ منیجراکنون ، یک متغیر ایجاد خواهید کرد که شامل شناسه منحصر به فرد Google Analytics Tracking شما می شود. پس از یک بار تنظیم ،می توانید در آینده از این متغیر در هر tag GA  مجددا استفاده کنید. همچنین می توانید تنظیمات مربوط به متغیر را در “Advanced Configuration,” تنظیم کنید یا با علامت کادر “Enable overriding settings” ، تگ خاصی را نادیده بگیرید.

شناسه Trackingخود را پیدا کنید می توانید با رفتن به مسیر Tracking Info>Tracking Code within the Admin section of your GA account خود، این کار را به سرعت انجام دهید و آن را در قسمت مربوطه در GTM قرار دهید. متغیر را نامگذاری و ذخیره کنید.

تنظیمات تگ در گوگل تگ منیجراکنون به ویرایش تگ خود بازگردید و متغیر GA ای که ایجاد کرده اید را انتخاب کنید. در مرحله بعد، در بخش Triggering کلیک کنید تا صفحاتی که می خواهید تگ در آن ظاهر شود را انتخاب کنید. برای استقرار در سطح جهانی در هر کجا کد GTM شما وجود دارد ، “All Pages” را انتخاب کنید.

کارگاه گوگل تگ منیجر

تگ منیجر را به زبان ساده بیاموزید!

  • پیگیری رویداد

در Google Analytics برای ردیابی هرگونه تعامل که به طور پیش فرض ثبت نشده باشد، رویدادها بسیار کاربردی هستند. برخی از این اقدامات شامل کلیک بر روی عناصر درون صفحات، scroll  کردن ، دانلود فایل ها، بازدیدهای ویدیویی و ارسال های فرم می شوند.

برای ایجاد رویداد ، هنگام ایجادتگ GA خود ، از قسمت”Track Type” ،  “Event”  را انتخاب کنید. در مرحله بعد فیلدها را با پارامترهای مناسب برای رویداد مورد نظرتان پر کنید.

پیگیری رویداد در تگ منیجردر این مثال ، ما دانلود لیست سفید را ردیابی می کنیم. فیلدهای ما شامل موارد زیر است:

  • Category: “Whitepaper”
  • Action: “Download”
  • Label: “Blue Whitepaper”

همچنین توجه داشته باشید عنوان Drop Non-Interaction Hit. به طور پیش فرض ، روی “نادرست” تنظیم شده باشد ، این رویداد به عنوان یک action دوسویه حساب می شود ، به این معنی که اگر کاربر عملکرد مرتبط را انجام دهد ، bounce نخواهد بود. اگر این عنوان را روی“True,”  تنظیم کنید، یک کاربر می تواند عملکرد را کامل کند اما اگر قبل از انجام هر کار دیگری صفحه را ترک کند، باز هم به عنوان bounce حساب می شود.

  • ردیابی Cross-domain

اگر از اکانت یکسان Google Analytics برای چند دامنه استفاده می کنید.باید ردیابی دامنه ای را فعال کنید تا اطمینان حاصل شود که کاربران هنگام رفتن از یک دامنه به دامنه دیگر ، به درستی ردیابی می شوند. در غیر این صورت ، آن ها به عنوان بازدید کننده جداگانه از هر دامنه درنظر گرفته می شوند. ابتدا ،در بخش“More Settings” برای متغیر GA خود ، بخش “Fields to Set” را باز کنید “name” را برای نام فیلد و”true” را برای Value تایپ کنید.

ردیابی Cross-domainدر مرحله بعد ، در پایین گزینه های“More Settings” ، روی گزینه“Cross Domain Tracking” کلیک کنید. در قسمت “Auto Link Domains” ، تمام دامنه هایی را که می خواهید ردیابی کنید ، به وسیله کاما به صورت جدا از هم بنویسید.

ردیابی Cross-domainاگر از فرم دیگری استفاده می کنید که پس از ارسال ، کاربر را به دامنه دیگری منتقل می کند ، در قسمت “Decorate Forms” “True”  را انتخاب کنید. متغیر را ذخیره کنید و ارسال کنید تا فعال شود. اکنون باید گزارش یکپارچه دامنه ها مشاهده کنید ، اگر افراد مشابه از چندین سایت با تگ GA شما بازدید کنند، کاربران مشابه حذف می شوند و در شمارش لحاظ نمی شوند. 

مقایسه گوگل آنالیتیکس و گوگل تگ منیجر

در این مقاله مقایسه این دو ابزار رایگان را مطالعه نمایید.

  • Enhanced link attribution

Google یک افزونه مفید صفحه Analytics Chrome را ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد تا اطلاعات کلیک را برای لینک های موجود درسایت تان تصویرسازی کنید. می توانید ببینید که بر روی هر لینک چند کلیک رخ داده است و همچنین درصد کل کلیک برای هر صفحه را هم مشاهده کنید.

متأسفانه ، بطور پیش فرض ، این گروه های گزارش لینک هایی را که به آدرس اینترنتی مشابه می روند را با هم حساب می کنند. بنابراین اگر از منوی بالای صفحه سایت تان و یا از پایین صفحه به یک آدرس مشابه لینک دهید، هر لینک تعداد کلیک مشابه را نشان می دهد و مشخص نمی شود که بطور مجزا روی هر کدام چند بار کلیک شده است.

خوشبختانه ، یک تغییرو تنظیم ساده به شما این امکان را می دهد  تا بین کلیک بر روی عناصر مختلف تمایز قائل شوید. هنگام ویرایش متغیر Google Analytics خود ، گزینه“More Settings”را کلیک کنید و ID Tracking خود را وارد کنید. در میان گزینه هایی که ظاهر می شود ، روی“Advanced Configuration” کلیک کنید. اکنون یک گزینه با عنوان “Enable Enhanced Attribution Link Link” را مشاهده می کنید در اینجا “True”را انتخاب کنید.

پیکربندی گوگل تگ منیجرپس از ذخیره و تغییر این متغیر ، می توانید تعداد گزارش های منحصر به فرد برای هر لینک را در گزارش Analytics مشاهده کنید.

گوگل تگ منیجر (GTM) برای تازه کارها

برای شناخت بهتر گوگل تگ منیجر این مقاله را مطالعه کنید

جمع بندی

گوگل تگ منیجر به شما امکان یکپارچه شدن با آنالیتیکس را می دهد از نصب کد پیش فرض گرفته تا سناریوهای ردیابی پیشرفته. اتصال Analytics به GTM به شما امکانات فوق العاده ای می دهد. اگر هنوز کار با گوگل تگ منیجر را شروع نکرده اید ، GTM را بخشی از کار خود برای تنظیم پیاده سازی های Google Analytics قرار دهید. در صورت لزوم گزینه های پیشرفته را برای سفارشی کردن جستجو کنید. خواهید دید که در وقت تان صرفه جویی خواهد شد  و اصطکاک با توسعه دهندگان کاهش خواهد یافت.

لطفا امتیاز دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

10
09 آذر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

7081
24 فروردین 1398
برنامه نویسی

ویژگی های جدید لاراول 5.8

تغییرات لاراول 5.8 LARAVEL ورژن بعدی فریم ورک لاراول با نسخه ۵.۸ در ماه فوریه سال ۲۰۱۹ منتشر میشه. در حال حاظر تنها مواردی که قطعی شده پشتیبانی لاراول ۵.۸ از کتابخانه carbon نسخه ۲ می باشد. و قابلیت امکان سوییچ بین هر دو نسخه یک و دو carbon مورد دیگر استفاده laravel 5.8 از vlucas/phpdotenv ورژن 3 برای فایل .env میباشد که اجازه استف...

652
08 اسفند 1397
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی) افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند. برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

611
04 دی 1397