چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

طراحی سایت

..چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟..
طراحی سایت

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم؟

آپارات به عنوان بزرگترین بستر ویدیوها در ایران، مدتی است از سیستم کسب درآمد خود رونمایی کرده است و افراد زیادی علاقمند به کسب درآمد از آپارات شده اند.

روش کار این سیستم کسب درآمد آپارات مانند وبسایت یوتیوب است و در ازای نمایش موفق تبلیغات روی ویدیو شما (یعنی بازدیدکننده ویدیو شما حداقل 4 ثانیه از تبلیغات را باید ببیند)، درآمد برای شما محاسبه شده و می توانید در صورت رسیدن به حد نصاب، درآمد خودتان را برداشت کنید.

در این مقاله میخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم و مراحل کسب درآمد از آپارات چیست. پس اگر به کسب درآمد از آپارات علاقمند هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه از آپارات کسب درآمد کنیم

چرا آپارات به ما پول می دهد؟

آپارات به کسانی که تولیدکننده ویدیو هستند و خودشان یک ویدیو اختصاصی تولید می کنند، پول می پردازد، حالا شاید بپرسید چرا؟

خب همانطور که احتمالا می دانید منبع اصلی درآمد آپارات، تبلیغات است. یعنی شرکت های مختلف به آپارات هزینه تبلیغ می دهند و آپارات هم با نمایش آن تبلیغات در روی ویدیوها، از این روش درآمد کسب می کند. حالا هرچقدر که کیفیت و تعداد ویدیوها بیشتر باشد و مخاطبان بیشتری از آپارات استفاده کنند، قطعا درآمد آپارات هم افزایش پیدا می کند.

حالا آپارات برای تشویق تولیدکنندگان محتوای اختصاصی، در ازای هر تبلیغی که روی ویدیو نمایش داده می شود، نصف یا بیشتر هزینه آن را (براساس گفته خود آپارات) به تولیدکننده ویدیو پرداخت می کند.

مثلا اگر سود یک تبلیغ 200 تومان باشد و روی ویدیو شما نمایش داده شود، 100 تومان از این سود برای شما خواهد بود و 100 تومان هم برای آپارات. این موضوع باعث می شود تولیدکنندگان ویدیو انگیزه بیشتری بگیرند و ویدیوهای بهتر و بیشتری تولید کنند تا هم درآمد خودشان بیشتر شود و هم درآمد آپارات بیشتر شود.

شرایط کسب درآمد در آپارات

برای اینکه شما بتوانید در آپارات کسب درآمد کنید و اصطلاحا کانال شما تایید شود و شروع به درآمدزایی کند، باید شرایط زیر را داشته باشید:

1- حداقل 200 دنبال کننده: یعنی حداقل 200 نفر باید دنبال کننده کانال آپارات شما باشند تا بتوانید برای تایید کانال ثبت نام کنید.

2- حداقل 3 هزار ساعت نمایش در 3 ماه اخیر: یعنی در 3 ماه گذشته، باید حداقل 3 هزار ساعت بازدید از ویدیوهای شما انجام شده باشد تا بتوانید برای تایید کانال خودتان ثبت نام کنید.

این شرایط را خود آپارات قرار داده است و شما در صورت داشتن این شرایط، می توانید به صفحه درآمدزایی آپارات مراجعه کنید و در آنجا مشخصات کانال خودتان را وارد کنید تا در صورت داشتن شرایط لازم، کانال شما تایید شود و به درآمدزایی برسید.

کسب درآمد بازنشرکنندگان محتوا

آپارات علاوه بر سیستم کسب درآمد برای تولیدکنندگان محتوا که خودشان ویدیوهای اختصاصی تولید می کنند، برای بازنشرکنندگان محتوا یعنی کسانی که ویدیوهای دیگر را به اشتراک می گذارند هم امکان کسب درآمد را فراهم کرده است.

البته برای بازنشرکنندگان محتوا قوانین سخت تری وجود دارد (و طبیعی است که قوانین سخت تر باشد چون قرار نیست خودتان ویدیویی تولید کنید) که در ادامه این قوانین را باهم بررسی می کنیم.

قوانین کسب درآمد از آپارات برای بازنشرکنندگان محتوا

قوانین آپارات برای بازنشرکنندگان محتوا به صورت زیر است:

1- حق نشر صاحبان محتوا مانند فیلم های روز سینما و محتواهای تولیدی در آپارات را رعایت کنند.

2- از نوشتن توضیحات و برچسب های نامرتبط خودداری کنند تا کانال آنها دچار مشکل نشود.

3- مسئولیت محتوای بازنشری خودشان را تماما بر عهده بگیرند.

با پذیرفتن و رعایت این قوانین شما می توانید به عنوان بازنشرکننده محتوا در آپارات فعالیت کنید و کانال شما غیرفعال نمی شود و در صورت نمایش موفق تبلیغات در آپارات (دیده شدن حداقل 4 ثانیه از تبلیغات)، شما می توانید 10 درصد از سود آن تبلیغات را به دست آورید. یعنی اگر سود تبلیغات 200 تومان باشد و روی ویدیوی شما نمایش داده شود، شما 10 درصد یعنی 20 تومان از این سود را دریافت می کنید.

شرایط موردنیاز برای کسب درآمد بازنشرکنندگان محتوا در آپارات

برای اینکه بتوانید به عنوان یک بازنشرکننده محتوا، در آپارات درآمدزایی کنید و کانال شما تایید شود، باید شرایط زیر را دارا باشید:

1- حداقل 2000 دنبال کننده: یعنی کانال آپارات شما باید حداقل 2000 دنبال کننده داشته باشد تا شرایط کسب درآمد را داشته باشید.

2- دارای حداقل 500 هزار ساعت نمایش در 3 ماه اخیر: یعنی ویدیوهای کانال آپارات شما باید حداقل 500 هزار ساعت در 3 ماه اخیر دیده شده باشند تا شرایط تایید شدن را داشته باشید.

در صورت داشتن شرایط بالا، می توانید کانال آپارات خودتان را برای کسب درآمد از طریق بازنشر محتوا ثبت نام کنید تا تایید شود و به درآمدزایی برسید.

نکات مهم در کسب درآمد از آپارات

در ادامه نکاتی را می گوییم که کمک می کنند شما راحت تر بتوانید از طریق آپارات کسب درآمد کنید:

1- تمرکز روی یک حوزه: در مورد همه چیز تولیدمحتوا نکنید، سعی کنید حوزه ای که به آن علاقه دارید و اطلاعات کافی در آن زمینه دارید را انتخاب کنید و برای آن تولید محتوا کنید.

2- کار با نرم افزارها را یاد بگیرید: کار با نرم افزارهای تولیدمحتوا با موبایل و کامپیوتر را یاد بگیرید تا بتوانید ویدیوهای با کیفیت تر و جذاب تری تولید کنید و بازدیدکننده های بیشتری دریافت کنید.

3- برای کاور وقت بگذارید: کاور ویدیوهای شما در آپارات خیلی مهم است و باعث جلب نظر بازدیدکنندگان می شود. برای طراحی کاور جذاب و تیترنویسی درست وقت بگذارید تا نتایج بهتری دریافت کنید.

4- تداوم داشته باشید: برای این که بتوانید رشد کنید، تداوم داشته باشید. یعنی به صورت منظم تولید محتوا کنید و سعی کنید نظم خودتان را حفظ کنید، چون اگر نظم کافی را نداشته باشید، رشد خیلی کمی خواهید داشت.

5- سعی کنید خودتان ویدیو تولید کنید: همانطور که دیدی درآمد بازنشرکنندگان محتوا بسیار کم است، به همین خاطر خیلی بهتر است که سعی کنید خودتان تولیدکننده محتوا باشید و محتوای ویدیویی تولید کنید تا درآمدتان بیشتر شود.

جمع بندی

در این مقاله در مورد کسب درآمد از آپارات صحبت کردیم و تمام شرایط و قوانین موردنیاز برای این کار را گفتیم، همچنین توضیح دادیم که چه نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید کسب درآمد بیشتری داشته باشید.

امیدواریم این مقاله کمک کند بتوانید از آپارات کسب درآمد کنید و درآمدهای خوبی را از این سیستم کسب کنید.

133
2021-01-24 00:35:03
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23892
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10174
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9360
27 آذر 1398