چگونه از وبلاگ درآمد کسب کنیم

طراحی سایت

..چگونه از وبلاگ درآمد کسب کنیم..
طراحی سایت

چگونه از وبلاگ درآمد کسب کنیم

ایجاد وبلاگ برای بسیاری از نویسنده های هیجان بالایی دارد ، فرصتی ایجاد می کند تا بتوانند علاقه‌مندی‌ها ، دانش و ایده های خودشان را با مردم بسیاری در میان بگذارند و صد البته از وبلاگ کسب درآمد داشته باشند.

نکته خوبه راه اندازی وبلاگ ارتقا سئو سایتی است که می‌تواند حضور برند ، کسب‌وکار یا سازمانی را به‌طور قابل‌توجهی تقویت کند. البته ممکن است که شما به‌طور مستقل عمل کنید یا کسب‌وکار نوپایی داشته باشید که باز نیاز دارید به همین شیوه امکان کسب درآمد خود را بیشتر کنید و تجارت خود را رونق بدهید.

زمانی که فردی تصمیم به ایجاد وبلاگ می‌گیرد باید درنظر بگیرد که ارسال پست‌های مکرر، ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی، ارسال ایمیل به مشتریان ، تعامل با خوانندگان و موارد دیگر نیاز به تعهد جدی دارد. اگر بلاگر به‌خوبی بتواند از پس مسئولیت های خود بر بیاد مطمئنا کسب درآمد ادامه پیدا و یک ثبات تجاری و مطمئن را ایجاد می کند.

در ادامه می خواهیم کلیاتی که می توانید در قسمت وبلاگ داشته باشیم و البته از نوشتن مطالب تبلیغاتی و وابسته تا فروش کالا و خدمات را بحث کنیم، پس با ما همراه باشید.

مبانی وبلاگ نویسی

قبل از یادگیری نحوه کسب درآمد از طریق وبلاگ، باید بتوانید مطالبی را ارائه کنیم که قدرت ارتباطی خوبی با کاربران ایجاد کند و باعث افزایش میزان مخاطبان می شود. در اینجا پنج اصل مهم در وبلاگ نویسی را مشاهده می کنید که باید به عنوان پایه و اصل کار در نظر گرفته شود.

موضوع خود را مشخص کنید

هر چقدر بتوانید در وبلاگ خود تمرکز بیشتری داشته باشید، مطمئناً مخاطبان مشخص یا هدف به سمت کسب‌وکار شما می‌آیند. پس به جای صحبت از موضوعات مختلف فقط یک تخصص را در منطقه ی خاص در نظر بگیرید و استفاده کنید تا بتوانید نیازهای کاربران را برطرف کنید.

محتوایی با کیفیت ارائه کنید

مطمئناً محتوای باکیفیت احتمال ماندگاری کاربران و حتی بازگشت دوباره آن‌ها را به وبلاگ افزایش می‌دهد. زمانی کاربران به سایت بر می گردند که از مقالات شما لذت ببرند. پس نباید اجازه دهید که توانایی شما با یک محتوای بی کیفیت به چسم نیاید و تخصص خود را در محتوای کاملا تحقیق شده نشان دهید.

ارزش پیشنهادی خود را مشخص کنید

افراد برای رفع نیاز های خود ( مثلا اگر بخواهند چیزی را یاد بگیرند یا دنبال راه حلی برای مشکل خود باشند) محتوای وبلاگ را می خوانند. پس باید از ارائه محتوا فراتر بروید و برای نوشتن پست های سایت هدف داشته باشید و اطلاعات مفید را قرار دهید.

وبلاگ بستری برای افزایش تعامل با کاربران بدانید

وبلاگ نه تنها باید خوانندگان را راضی کند، بلکه باید بتواند شوق آن ها را برای مراجعه مطالب بیشتر سایت افزایش دهد. مثلاً اگرصفحات شما آموزشی است نیاز به فیلم و آزمون (پرسش وپاسخ) پیدا می کنید تا واقعا کاربران بتوانند مطلب را یاد بگیرند و از در صفحه شما بودن لذت ببرند.

پس هر چه خوانندگان خود را بیشتر جذب کنید، کسب درآمد از وبلاگ بیشتر خواهد شد.

اقتدار خود را نمایش دهید

اگر یک متخصص درزمینه خود باشید مردم با نگاه دیگری به تجارت شما نگاه می کنند. مثلا اگر با ایجاد حضور خود در سایر سیستم عامل های آنلاین (مثل ایسنتاگرام و فیس بوک) کلمه تخصصی خود را انتشار دهید. می توانید در این ابزار ها مقالات خود را منتشر کنید و یک رسانه قوی را دنبال کنید. این راهکارها اعتبار شما را به عنوان یک رهبر فکری تقویت می کند و منجر به یک ترافیک جدی می شود.

در آخر باید دو عنصر محتوای قدرتمند و مخاطب اختصاصی موفقیت را برای وبلاگ خود داشته باشید.

چطور از وبلاگ خود کسب درآمد کنیم

یک وبلاگ به یک برنامه بازاریابی مستحکم نیاز دارد که شامل محتوا، … و یک استراتژی عالی برای کسب در آمد است. در ادامه به 15 روشی را می پردازیم که می تواند به کسب درآمد شما کمک کند.

1. پکیج آموزشی ارائه کنید

پست های وبلاگ می تواند همراه ترکیبی از تجربه ، تخصص و نظریات کاربران باشد تا ارزش ویژه ای پیدا کند. وبلاگ ها می توانند مشاوره های حرفه ای، نکات ساده ای برای زندگی بهتر، توانمندسازی شخصی یا هر نوع آموزش دیگری را ارائه کنند تا مطابق خواسته اکثریت افراد واقع شود.

درحالی که بیشتر پست ها شما باید رایگان باشند و به‌راحتی در دسترس همه کاربران قرار گیرند. به دلیل اینکه نمونه‌های رایگان راهی برای جذب مخاطب است و می‌تواند یک وب سایت را زنده نگه دارد.

البته اگر برای یک برنامه مثلاً آموزشی خاص قیمت‌گذاری تعیین می کنید. بهتر است آن را در یک محتوای اختصاصی ارائه کنید و تا جایی که می‌توانید حق مطلب را ادا کنید تا بهترین نتیجه را همراه کسب درآمد فراهم کنید.

برای متعادل نگه‌داشتن نشریات، در بخش محتوایی خود همه پست‌های که حق پرداختی دارند را مشخص کنید تا برای کاربران  مشکلی پیش نیاید.

2. یک بلاگر فریلسنر شوید

یکی دیگر از راه هایی که می تواند سودآوری خوبی داشته باشد تبدیل شدن به یک نویسنده مستقل است. شما برای انتشار مطالب خود می توانید نمونه کارهای ارزشمند خود را  برای بلاگ های دیگر استفاده کنید. این مطالب می توانند اقتدار و تخصص خاصی را نشان دهند و ارزش کاری شما را بالا ببرند.

3. از تبلیغات آنلاین استفاده کنید

یکی از مطمئن ترین راه های کسب درآمد تبلیغاتی است که در سایت شما با می تواند یک تلاش حداقلی به حساب آید. تمام کاری که باید انجام دهید ایجاد یک حساب کاربری با یک سرویس ارائه دهنده تبلیغات آنلاین و متصل کردن تبلیغ به سایت است.

در صورتی که بخواهید سودآوری برای تبلیغ ایجاد شود، باید تبلیغ را با علایق مخاطبان تطبیق دهید. مثلا اگر وبلاگ با سلامتی و بهداشت سرکار دارد باید مطالبی را قرار دهید که متناسب با سلامتی و بهداشت باشد.

به عنوان مثال با استفاده از ابزار Google AdSense می توانید تعیین کنید کدام قسمت ها، صنایع و دسته بندی تبلیغات در وبلاگ شما نمایش داده شود تا از مناسب بودن تبلیغ خود مطمئن باشید. (همچنین می توانید ظاهر تبلیغ خود را متناسب با طراحی وب سایت انجام دهید)

4. با بازاریابی وابسته پیش بروید

یکی از گزینه هایی که برای شما پیش می آید بازاریابی وابسته است که شما برای تبلیغ محصول با یک برند همکاری می کنید وبرای هر کالایی کمیسیون دریافت می کنید.

از نظر وبلاگ نویسان و برندهای تجاری بازاریابی وابسته وضعیت درآمدزایی خوبی دارد و برنده کسب درآمد آنلاین است. این درآمد مبتنی بر عملکرد زمانی بهتر عمل می کند که مخاطب با هر دو طرف یعنی با برند و خود بازاریاب درگیر شده باشد و علاقه مندی نسبت به آن کالا پیدا کند.

زمانی می‌توانید راه هایی برای لینک به ارزش محصول با محتوای ارگانیک پیدا کنید که فروش قوی‌تری داشته باشید. از این طریق می توانید برای برنامه‌های متنوع انتخابی خود (برای هر خریدی که انجام می شود) کمیسیون خود را دریافت کنید.

گزینه دیگر که می توانید در ایجاد محتوای خود داسته باشید،  ایجاد محتوای حمایت شده برای یک محصول یا خدمات خاص است. این نوع ارسال ها شکل موثرتری برای موفقیت تبلیغات به حساب می آید وراهی قدرتمند برای کسب درآمد وبلاگ است.

برای شروع می توانید مثلا با برندهای مختلفی شریک شوید، با ارسال ایمیل به برندهای خود و پرس وجو فرصت های همکاری را بدست آورید. این پست های حمایت شده اغلب شامل بررسی محصول است که می توانید از موارد زیر کمک بگیرید:

  • اگر به دنبال مشارکت بیشتر باشید ، می توانید مجموعه ای از پست های حمایت شده در طی چند هفته یا ماه ایجاد کنید تا به این ترتیب یک منبع درآمد مداوم و ثابت داشته باشید.
  • زمانی که به برند ها مراجعه می کنید باید به آن ها نشان دهید، چه سودی برای تجارتشان دارد. همچنین می توانید میزان ترافیک وب سایت را حتی به آن ها نشان دهید و ایده های قرار گیری محصولات در محتوا را با آن ها نشان دهید.
  • به عنوان یک وبلاگ نویس فقط محصولاتی که به آن ها اعتقاد دارید و فکر می کنید ارزش واقعی دارند را ارائه کنید.

6. از یک برند حمایت کنید

علاوه بر پست های حمایتی، مشارکت های پولی مثل حضور آنلاین شما برای حمایت از یک برند می تواند مزایای خوبی را داشته باشد. با این رویکرد نیازی به اختصاص کل پست ها یا توصیه های محصول ندارید، در عوض شما می توانید برند حمایت کننده را حتی در وبلاگ خود قرار دهید.

با یادداشتی درمقالات خود و محتوای رسانه های اجتماعی از آن ها به خاطر پشتیبانی تشکر کنید. این نوع حمایت مالی می تواند کمک ویژه ای کند تا آن برند بیشتر دیده شود. از طرفی هم احساس اطمینان و مفید بودن را برای آن برند ایجاد کردید.

7. کمک مالی درخواست کنید

هر وبلاگی می تواند به سادگی درخواست کمک مالی کند. ولی نباید به کاربران فشار وارد کند یا آنها را به طریقی مجبور کند، مثلاً یک یادداشت دوستانه و شفاف برای هواداران کمپین خود قرار بدهد و از حمایت آن‌ها استقبال کند.

اگر شما در حال بلاگ نویسی درباره یک موضوع با دلیل خوب هستید. خواه هدف شما ترویج عدالت اجتماعی یا کار خیرخواهانه باشد، مخاطبان (هدف) ویژه تمایل نشان می دهند از شما حمایت کنند. فقط باید توجه کنید که کمک مالی مخاطبان زمانی ممکن می شود که مثلا آموزش های رایگانی هم برای آنان قرار دهید.

8. با کتاب های الکترونیکی فروش داشته باشید

از زاویه های جامع و عمیق مطالب سایت که قبلا ارائه شده ، مطمئنید برای کاربران مفید است یک کتاب الکترونیکی ارائه کنید. ترجیحاً باید موضوعاتی را انتخاب کنید که در وبلاگ شما از آن صحبت بسیاری شده است. حتی می توانید موضوع یا سؤال جدیدی را معرفی کنید که موردتوجه مخاطبان هدف و درآخر برای وبلاگ نتیجه بخش است.

9. دوره های آنلاین ارائه کنید

محبوب ترین مطالب می تواند در قالب یک دوره آنلاین جمع آوری شود و طی موضوعی تدوین شده برای کاربران ارائه شود. تنها مسئله مهم این است که اطلاعات کافی و بیشتری در مورد آن موضوع داشته باشید و بتوانید این اطلاعات را به روشی درست ارائه کنید. این تکنیک با فروش آنلاین نه‌تنها به شما کمک می کند تا تعامل را به وبلاگ خود هدایت کنید بلکه یک استراتژی قدرتمند برای کسب درآمد خواهد بود.

مثلاً به ایجاد محتوای ویدئویی با فرم کوتاه به‌صورت رایگان بپردازید ویا بلعکس فیلم های طولانی تر را پرداختی کنید تا از این طریق ضمن جذب مخاطب استراتژی برای درآمد داشته باشید. روش هایی هم در نظر بگیرد که می توانند دوره های آنلاین بهتری را فراهم کنند برخی از آن ها عبارت اند از:

  • ارسال نظرسنجی : سریع ترین راه حل است برای اینکه بفهمید مخاطب دقیقا چه مشکلی دارد. این نظرسنجی را می توانید از طریق ارسال ایمیل انجام دهید.
  • خواندن نظرات صفحات: نظرسنجی هر قسمتی می تواند ایده های خوبی را فراهم کند، البته اگر نظرات زیادی ندارید می توانید از صفحات دیگر خود هم استفاده کنید.
  • اگر مخاطبان چندانی ندارید باید لیستی از سؤالاتی که معمولا برای کاربران به وجود می‌آید را  ایجاد کنید.

10. پادکست تهیه کنید

اگر می‌خواهید با ایجاد خلاقیت‌های بیشتر در وبلاگ خود متنوع عمل کنید پادکست گزینه خوبی برای کسب درآمد است که البته امروزه بیشتر به آن بر می خوریم و خیلی بیشتر از قبل متداول شده است.

یکی از بهترین راهکارها استفاده محتوای صوتی در کنار مطالب ایجاد شده است، به این صورت می توانید به سادگی برای هر کدام از صفحات نیز پادکست ایجاد کنید.

ایجاد پادکست ها خیلی می تواند مفید باشد چون اغلب افراد با گوش دادن به پادکست راحت تر  مطلب پیچیده را متوجه می شوند و حتی با ذخیره آن احتمال بازگشت به وبلاگ فراهم می شود و ترافیک ثابتی ایجاد می شود.

11. یک وبینار ایجاد کنید

می توانید از دانش خود برای ایجاد وبینار استفاده کنید. وبینار از کلمه (Web-based-seminar) گرفته شده است و به هر کلاس، دوره ، سمینار یا هر رویداد آنلاین در محیط وب گفته می شود که به صورت کاملا آنلاین دوطرفه در یک زمان مشخص برگزار می شود.

وبینار نه تنها ابزاری قدرتمند برای به اشتراک گذاشتن بینش و آموزش مهارت های جدید به شرکت کنندگان است. بلکه کمک می کند روابط عمیق تری با مخاطبان خود برقرار کنید و اشتیاق را در وبلاگ افزایش دهید.

البته وبینار اشکال مختلفی را ارائه می کند مثل اسلاید، آموزش، کارگاه آموزشی یا مخاطب باشد. صرف نظر از اینکه چه قالبی را برای وبینار خود انتخاب می کنید، محتوای وبلاگ را پیکربندی کنید تا زمانی که کاربر سایت شما را ترک کرد، به کمک ابزار های مثل گوگل آنالیتیکس آمار آن ها را داشته باشید.

12. کنفرانس آنلاین ترتیب دهید

کنفرانس آنلاین نوع دیگری از آموزش های آنلاین است که حتمی با 20 متخصص یا حتی تعداد بیشتری در یک مورد مشخص بحث و گفتگو ایجاد می شود. معمولا این کنفرانس ها برای مدت زمان 24 تا 72 ساعت رایگان هستند.

کنفرانس های آنلاین به شما کمک می کند تا علاوه بر کسب درآمد یک استراتژی بازاریابی قدرتمند برای وبلاگ خود داشته باشید. با کمک این کنفرانس ها دسترسی و ترافیک بیشتری برای شما ایجاد می شود تا امکان کسب درآمد طولانی مدتی را برای وبلاگ خود داشته باشید.

13. خدمات مشاوره قرار دهید

زمانی که اقتدار خود را با برند خود نشان می دهید، دانش خود را با خوانندگان به اشتراک می گذارید ومطالب خود را با جلسات آموزشی سریالی تکمیل می کنید. مشاوره می تواند به عنوان راهی دانش را به آموزش مفید برای دیگران تبدیل کنید و احتمال بکارگیری آن را در زندگی بیشتر کند.

مثلاً اگر یک وبلاگ نویس سفر هستید می‌توانید برنامه‌های سفر سفارشی شده را بر اساس علاقه و بودجه برای مشتری ها ارائه کنید و راهکار های فوق العاده ای را در پکیج مشاوره ای خود داشته باشید.

14. امکان فروش کالا را فراهم کنید

بسیاری از وبلاگ نویسان فروش محصولات خود را به کمک محتوا ارتقا می دهند تا درآمد خوبی کسب کنند. درحالی که برخی از وبلاگ نویسان از قبل شناخته شدن و احتمال فروش کالا بیشتری دارند. اما شهرت اینترنتی فقط پیش شرط لازم برای فروش کالاست.

اگر بتوانید با استفاده از وب سایت خود یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید امکان گذاشتن کالاهای مرتبط در بخشی از بلاگ فراهم می شود، مثلا می توانید کالاهای خاصی را مربوط به دسته بندی خاص قرار دهید.  

برای یافتن راهکار های قوی تر فروش محصولات آنلاین می توانید از مقاله بازاریابی فروشگاه آنلاین آی وحید اسافاده کنید.

15. در وبلاگ خود تبلیغات داشته باشید

برای اینکه روش های فوق موثر شود باید به طور مداوم آن را ارتقا دهید تا بتوانید به طور مداوم ترافیک بیشتری هدایت کنید و با مخاطبان خود بیشتر درگیر شوید.

با ارسال پست های وبلاگ و کسب درآمد از محتوای خود استراتژی های زیر را پیاده سازی کنید تا سایت شما سودآور شود.

  • بهینه سازی موتورهای جستجو:  سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو با ایجاد محتوا در هم تنیده اند. وقتی مطالبی را در وبلاگ می نویسید باید محتوای خود را تا جایی که می توانید ارتقا دهید تا در گوگل و موتورهای جستجو رتبه بالایی دریافت کنید. البته راهنمای سئو برای وبلاگ نویسان می تواند یک استراتژی قوی را برای سایت شما داشته باشد.
  • در رسانه های اجتماعی فعال باشید: وبلاگ نویسی و بازاریابی رسانه های اجتماعی تأثیر فوق‌العاده‌ای در سودآوری سایت دارد. مثلاً اگر در یوتیوب، توییتر ، فیس بوک، اینستاگرام یا لینکدین محتوای قانع کننده ایجاد کنید و یک جریان ثابتی از ترافیک را در وبلاگ خود داشته باشید.
  • طرفداران را با ایمیل مارکتینگ جذب کنید: خبرنامه های می تواند گزینه عالی برای ارتباط قوی با مخاطبات ایجاد کند. آخرین پست های بلاگ خود را با ایمیل های جذاب تبلیغ کنید تا مخاطبان شما ترغیب به بازگشت به سایت داشته باشند.

پایان

هر کسب و کار آنلاینی می تواند از طریق وبلاگ کسب درآمد داشته باشد. وبلاگ نویسان چندین راه پیش روی خود دارند و با انتخاب هر کدام از مطالب تبلیغاتی تا فروش کالا و خدمات می تواند کسب درآمد ثابت و رضایت کننده ای را فراهم کند.

183
26 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398