چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

طراحی سایت

..چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟..
طراحی سایت

چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

چگونه با مشتری صحبت کنم؟ آداب صحبت با مشتری چیست ؟

این یک عبارت قدیمی که میگفتند “همیشه حق با مشتری است.” را به یاد دارید ؟ نه نمیخواهم بگویم این عبارت درست است ، اما اگر قرار است موجب افزایش مشتری شما شود باید به آن توجه کنید !
آیا این عبارت معروف این را میگوید که هیچ مشتری تاکنون اشتباه نکرده است؟ آیا مشتریان شما واقعاً درست هستند؟ البته که نه.
اما منظور را میتوان این برداشت کرد که دانستن آداب صحبت با مشتری شما را با موفقیت بیشتری رو به رو میکند ، مثلا با آنها با احترام رفتار کنید ، به نگرانی های آنها گوش دهید ، سعی کنید به آنها کمک کنید احساس رضایت کنند.نکته خوبی برای هر کس در تجارت نیست ، درست است؟
شاید شما قبلاً با این ایده کاملاً آشنا باشید. اما شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید.

نکات مهم آداب صحبت با مشتری

ماعلاوه بر چگونه آداب صحبت با مشتری به شما نشان خواهیم داد که در هنگام فروش و برآورده کردن نیازهای آنها چه کاری را باید انجام دهید ما برای چندین موقعیت مهم ، اصطلاحات اساسی داریم ، به علاوه توصیه هایی در مورد چگونگی خوب کردن خود و شرکت شما.

مشتری

اما اول ، بیایید شما را برای دست یابی به موفقیت راهنمایی کنیم
نیل گیمان قانونی را در مورد نوشتن دارد: “اگر کاری را با اطمینان کافی انجام دهید ، شما مجاز هستید هر کاری را که دوست دارید انجام دهید.

این واقعیت در مورد زندگی نیز صادق است ، و حتی توصیه برای ارتباط است. اگر روز اول شغل شماست ، عصبانیت کاملاً خوب است. اما اشتباه نکنید که آن را نشان دهید

و به یاد داشته باشید ، زمانی که شما به اندازه کافی آماده نباشید ، بعید نیست که همه چیز به طرز وحشتناکی پیش رود. فقط کافی است این مراحل را دنبال کنید تا برای مکالمه با مشتری و مشتری آماده شوید

مراحل طلایی صحبت با مشتری

لحن مناسب را بدست آورید:
مکالمه فروش بیشتر مربوط به مودب بودن ، مستقیم و استفاده از زبان ساده است. استفاده از اصطلاحات مودبانه مانند “خوش آمدید” ، “با تشکر از شما” و “یک روز خوب” را عادت دهید.سعی کنید از فعل “ممکن” به جای “میتونم” استفاده کنید (مانند “ممکن است به شما کمک کنم؟” یا “آیا می توانم به شما نمونه ارائه دهم؟”) که مودبانه تر محسوب می شود.

مشتری

از فیلم های آموزش گفتگو در تجارت استفاده کنید:
هرچه بیشتر تمرین کنید ، بهتر می شوید. آموزش گفت و گو در زمینه تجارت در YouTube ، را جستجو کنید و سعی کنید از آنچه می بینید ، تقلید کنید. به زبان بدن توجه کنید. بازی با یک دوست یا تمرین مقابل آینه.
هر ویدئو به شما کمک شایانی میکند این را هرگز فراموش نکنید هیچ کس از روز اول سخن ور عالی نبوده پس به تلاش ادامه دهید و با اعتماد به نفس صحبت کنید بعد از تماشای یک فیلم ، مرتبا تمرینات را ادامه دهید تا اطمینان حاصل کنید که یاد گرفته اید. این یک روش قدرتمند برای تمرین گفتگو با روشی است که گویندگان بومی در محل کار انجام می دهند!

در مورد مشتریان و محصولات خود تحقیق کنید:

اگر کارمند خرده‌فروشی هستید ، شناختن جمعیتی که محصول میفروشید مفید است. اگر با مشتری ملاقات دارید ، پیش از این به پروفایل های رسانه های اجتماعی وی نگاهی بیندازید.آمادگی ارائه دانشنامه (بسیار کامل) در مورد محصولات / خدمات شرکت مورد نظر خود را داشته باشید. از ویژگی ها ، قیمت ها ، دوره های ضمانت و مزایا آن را حفظ کنید و پاسخ سوالات متداول را بدانید.

گفتگو را عجله نکنید:

همانطور که گفتم ، خوب است عصبی باشید اما سعی نکنید برای مکالمه عجله کنید. شما می خواهید مشتری احساس کند که توجه کامل شما را به خود جلب می کند.و مطمئن شوید که تمام صحبتها را انجام نمی دهید. به مشتری گوش دهید و بگذارید آنها نیز صحبت کنند.

مشتری


در اینجا یک راز وجود دارد: مشتریان عاشق گوش دادن هستند! و هنگام گوش دادن ، فراموش نکنید که با چشمان ارتباط برقرار کرده و به شدت علاقه مند شوید.

به یاد داشته باشید که هر مکالمه دارای یک هدف است:

شما فقط صحبت های کوچک نمی کنید. هدف شما این است که نیاز مشتری خود را برآورده کنید و در حالت ایده آل ، فروش را انجام دهید.
از آن به عنوان یک بازی حل رمز و راز استفاده کنید ، جایی که هر مشتری چالشی است و هدف شما این است که به راه حلی برسید که هر دو شما را خوشحال کند. نه ، لازم نیست برای این امر متخصص روانشناسی بشوید ، اما در واقع با این تجربیات روزانه چیزهای زیادی در مورد روانشناسی خواهید آموخت.

نحوه صحبت با مشتریان:

نکات ، ترفندها و واژگان ضروری اینها کلید گفتگوی موفق است در برقراری ارتباط روشن و مستقیم. در اینجا نکات و اصطلاحات اساسی برای صحبت موفقیت آمیز با هر مشتری آورده شده است.

به مشتریان مناسب سلام کنید

اگر می دانید چگونه به درستی این کار را انجام دهید ، سلام کردن به کسی بسیار آسان است. هدف این است که مودب و حرفه ای باشید ، نه بیش از حد دوستانه. فاصله را حفظ کنید ، زیرا اگر خیلی مشتاق و یا بیش از حد هیجان زده به نظر می رسید ، مشتری احتمالاً کنار گذاشته می شود.

واژه هایی که حتما باید از آنها استفاده کنید

سلام / به [نام فروشگاه] خوش آمدید. صبح بخیر / عصر ممکن است به شما کمک کنم؟

آیا ممکن است به شما کمک کنم تا چیزی پیدا کنید؟ (به طور معمول در مغازه های خرده فروشی استفاده می شود جملات نمونه این عبارات هستند: سلام، چگونه میتوانم کمکتان بکنم؟

صبح بخیر ، آقا / خانم. آیا می توانم به شما کمک کنم امروز چیزی پیدا کنید؟

به طور اتفاقی خود و شرکت را معرفی کنید

در صورت تماس تلفنی یا مشتری جدید ، همین قوانین اعمال می شوند. واضح و با سرعت متوسط ​​صحبت کنید و هرگز سعی نکنید مکالمه را عجله کنید.

واژگان ضروری زیر را به طور دقیق مطالعه کنید

سلام ، نام من [نام] [نام خانوادگی] است. و در معرفی محصولتان این جمله را بگویید یا معرفی کار خود اخیراً راه اندازی شده است (با اشاره به محصولی که تازه در بازار است)

طیف جدیدی از محصولات / خدمات (مراجعه به گروه یا سری محصولات مرتبط) محصولات مرتبط خود را برای آنها بازگو کنید

جمله نمونه:سلام ، اسم من ریشاو پاتل از خدمات مالکوم است. ما اخیراً طیف جدیدی از محصولات را عرضه کرده ایم که ممکن است مورد علاقه شما باشد. آیا شما علاقه مند به یادگیری در مورد آنها هستید؟

درک و پاسخ به نیازهای مشتری
هر مشتری نیاز خاصی دارد و کار شما این است که دریابید که این چیست. گاهی اوقات نیاز مشتری بسیار خاص است و از این نظر مقدم است. اما اکثریت فقط تصوری مبهم از آنچه می خواهند دارند.

شما باید با آنها صحبت کنید تا دریابید که بهترین محصول / خدمات برای آنها چه خواهد بود. و اگر چیزی گران می فروشید ، باید متقاعد شوید
شما در هر صورت هرگز با مشتری با حالت حق به جانب صحبت نکنید و به او این اطمینان را بدهید که در همه موارد حق با اوست سپس تلاش کمی برای متقاعد کردن او انجام دهید

125
07 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398