چگونه با منابع محدود یک محصول پرطرفدار تولید کنیم؟

طراحی سایت

..چگونه با منابع محدود یک محصول پرطرفدار تولید کنیم؟..
طراحی سایت

چگونه با منابع محدود یک محصول پرطرفدار تولید کنیم؟

در ایجاد کسب و کار اینترنتی ابتدا باید تمام شرایط را بررسی کرد. به نظر شما در ابتدای کسب و کار باید همه تمام هزینه را صرف ایجاد محصول نهایی کنیم؟ هرگز

استراتژی کسب و کار یعنی شیوه استفاده از منابع محدودمان که از فرصت های موجود نهایت استفاده را بکنیم و یک مزیت رقابتی به وجود بیاوریم.

چگونه با منابع محدود یک محصول پرطرفدار تولید کنیم؟
چگونه با منابع محدود یک محصول پرطرفدار تولید کنیم؟

برای تضمین کردن فروش ابتدا باید یک نمونه اولیه از محصول خود ارائه کنید و بازخورد بگیرید و نباید تمام تخم مرغ هایتان را در یک سبد قرار دهید

یکی از دلایلی که باعث شکست در کسب و کار ها می شود ، درگیر شدن با حاشیه و توجه نکردن به منابع محدودی است که برای کار های بیهوده صرف می شوند. برای مثال کسب و کاری که در ابتدا سرمایه کمی دارد و در شرایط سختی رشد خود را ادامه می دهد. به نظر شما برای چنین کسب و کاری هزینه های بیهوده ای مانند ایجاد پنل پیامکی برای سایت ، طراحی لوگو حرفه ای و… عقلانی است! مطمئناً خیر.

البته ما نمیخواهیم بگوئیم که الزاماً لوگو حرفه ای و امکانات دیگر بی فایده هستند خیر. قطعا لوگو جذاب باعث توجه بیشتر کاربر می شود اما این کار ها باید طبق منابع محدودی که دارید الویت بندی شوند.

Mvp  یا کمترین محصول پذیرفتنی  (minimal viable product)  ، یک نسخه اولیه از محصول است که صرفا برای بازخورد گرفتن ایجاد می شود. البته محصول mvp به این معنا نیست که یک نسخه ناقص از محصول ارائه می شود. در mvp تنها یک نسخه نمونه و ساده است که یک تیم می تواند به کمک آن ، به میزان خواهان آن محصول دست پیدا کنند تا بتوانند سرمایه گذاری صحیح انجام دهند.

چگونه با منابع محدود یک محصول پرطرفدار تولید کنیم؟

چگونه یک mvp  بسازیم؟

در تولید یک محصول نمونه برای کسب و کار اینترنتی در مرحله اول باید هدف خود از ایجاد کسب و کار اینترنتی را مشخص کنید و بتوانید نیاز های مشتریانتان را تشخیص دهید. خودتان را جای افرادی بگذارید که قرار است از شما خرید کنند و این سوالات را از خود بپرسید.

  • چرا کاربران باید از شما خرید کنند؟
  • محصول شما چه نیازی از کاربر را پاسخ می دهد

در مرحله دوم رقبایتان را تحلیل کنید. چه کسب و کار های مشابه شما در حال فعالیت هستند؟ دوست دارید در جایگاه فعلی چه کسب و کاری قرار بگیرید؟ همگی آنها رقیب حساب می شوند.

  • چه فاکتور هایی را برای تحلیل رقبایتان باید در نظر بگیرید؟
  • سال فعالیت
  • سوشال سیگنال ها (حضور رقیب در شبکه های اجتماعی)
  • میزان بازدید کننده به صورت تقریبی
  • قدرت حضور آنلاین در موتور های جستجو ( سئو سایت)
  • تعداد محصول
  • تعداد صفحات سایت
  • تعداد مقالات

در مرحله سوم مسیر حرکت مشتری در سایت تان را دنبال کنید. با آنالیز رفتار های کاربر در سایت و مسیر ها و لینک هایی که دنبال می کند ، به شما ایده هایی برای تقویت سایت خواهد داد. 

در مرحله آخر توسعه دهید ، بسنجید و یادبگیرید

پس از مشخص شدن محصول اولیه ، باید  آن را بسنجید. برای بررسی بازخورد ها و بررسی تاثیر یک محصول اولیه باید نسخه های متفاوتی را با واکنش های مشتریان بررسی کرد. این آزمایش به a/b تست یعنی تست آلفا و بتا معروف است که دو نسخه متفاوت از یک محصول را در نظر گرفتن واکنش های مشتریان، امتحان می شوند.

یک نمونه معروف از mvp

تقریبا هرکسی که خرید اینترنتی را تجربه کرده باشد محال است دیجی کالا را نشناسد. دیجی کالا معروف ترین mvp ایرانی در کسب و کار اینترنتی است. این وبسایت ابتدا با فروش دوربین کار خودش را اغاز کرد و تا به امروز چیزی است که مشاهده می کنیم. به نظر شما اگر در ابتدای شروع فعالیت ، دیجی کالا محصولات متعددی را تامین می کرد به موفقیت امروزی می رسید؟ به احتمال زیاد کسب و کار دیجی کالا شکست می خورد چون خرید اینترنتی به شکل امروزی وجود نداشت.

186
13 آذر 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

17526
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3273
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2818
22 اردیبهشت 1398