چگونه سئو سایت را در کمتر از ۱ ساعت انجام دهیم؟

طراحی سایت

..چگونه سئو سایت را در کمتر از ۱ ساعت انجام دهیم؟..
طراحی سایت

چگونه سئو سایت را در کمتر از ۱ ساعت انجام دهیم؟

راهکار بسیاری برای سئو سایت شما وجود دارد که زمان زیادی می برد تا به سرانجام برسند. اما در این مقاله سعی کردیم چند نکته ساده و جزئی را بگوییم که می تواند راه گشایی برای سایت جدید شما باشد که البته نیز کمتر از ۱ ساعت زمان ببرد و چند قدمی شما را به مخاطبانتان نزدیک کند. یادآور می شویم که موارد ذکر شده در لیست پایین فقط چند نکته ساده است و نمی تواند پاسخ گویی همه نیاز های سایت شما باشد. اما تمرین خوبی برای آماده شدن شما در مراحل بعدی خواهد بود تا موارد بیشتری را در عملکرد خود قرار دهید و بتوانید هر روز رتبه سایت خود را بالاتر ببرید.

سئو وب سایت خود را در ۶ مرحله پیش ببرید :

  • مناسب ترین نام را برای آدرس سایت
  • تبدیل ایده به محتوا جدید
  •  بهینه سازی انکرتکست هر صفحه
  • متن Alt به تصاویر سایت اضافه کنید
  • بهبود ساختار سایت با عناوین مناسب
  • افزایش سرعت سایت

مناسب ترین نام برای آدرس سایت

قدم اول را باید قبل از شروع کار یک وب سایت انجام داد ، یعنی زمانی که شما نامی برای سایت خود انتخاب می کنید. آدرسی که بازدید کنندگان برای پیدا کردن سایت شما می نویسند ، در حقیقت مانند نشان بزرگی در بالای ورودی فروشگاه ، اولین چیزی است که بازدید کنندگان با مراجعه به صفحه شما مشاهده می کنند. همچنین اولین موقعیتی که گوگل موضوع سایت شما را می فهمد ، آن را برای کاربران توصیف و از همه مهم تر رتبه بندی می کند. با توجه به این نکته شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام آدرس صفحات شما خوانا ، مرتب و زیبا هستند.  در حقیقت یک دامنه ایده آل می تواند شامل برند و شاید یک یا دو کلمه کلیدی مرتبط با تجارت شما باشد.

آدرس سایت می تواند به دلخواه شما انتخاب شود اما عواملی نیز هستند که به شما کمک کند تا اسم بهتری بیابید که در  مقاله دامنه یا دامین چیست  آورده شده است.

تبدیل ایده به محتوای جدید

مهمترین بخش سایت شما محتوایی است که مخاطبان به دنبال حرف تازه ای در آنها هستند. در واقع شما با اضافه کردن چنین مطلبی ، قدرت سایت خود را به گوگل نشان می دهید که البته باید با کیفیت باشد تا الگوریتم های گوگل به آن رتبه دهند. قدم دوم وقتی انجام می شود که  توانایی خود را در ارائه یک محتوا با عنوانی جذاب ، کاربردی و مفید ثابت کنید.

عنوان می تواند به شکل یک متن کوتاه ، حاوی ایده های باشد که دقیق و واضح اند و مخاطب براحتی متوجه آن می شود. حالا اگر متناسب با برند شما انتخاب شود ، جستجو بیشتری پیدا می کند. البته شما چند کلمه کلیدی و عبارت ترکیبی را برای عناوین خود استفاده کنید تا راه کاربران بسیاری را به سایت خود باز کنید. عنوان محتوا شما برای موتورهای جستجو در رتبه بندی هر صفحه بسیار مهم است. موتورهای جستجو صفحات شما را می خواند و تصمیم می گیرد که سایت شما را بیشتر یا کمتر نمایش دهد.

استفاده از انکرتسکت (متن لنگر) هر صفحه

انکرتکست (Anchor text) در لغت به معنی لنگر یا قلاب است و کلمه مشخص شده را به به عنوان دیگر قلاب می‌کند. استفاده از انکرتکست به عنوان قدم سوم به کاربران کمک می کند راحت تر به عنوانی که در ضفحه مقاله شما می باشد برسند . زمانی که می خواهید متنی برای سایت خود بنویسید ، انکرتکست برای عنوان های سایت خود را در نظر بگیرید. انتخاب یک متن موثر برای انکدر ها کمک می کند تا کاربران راحت تر موضوعی را که به دنبالش هستند پیدا کنند و جواب سوال های خود را بیابند.

برای تصاویر سایت تگ Alt قرار دهید

در حقیقت موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را تحلیل کنند و بفهمند موضوع راجب چیست. هر تصویر نیاز به یک متن جایگزین دارد که تگ Alternative و یا به صورت مختصر Alt این کار را برای شما انجام می دهد.

 هنگام نوشتن متن Alt مطمئن شوید ، توصیفی از آنچه در تصویر هست را درج می کنید و کلمه کلیدی خود را همراه با صفات قرار دهید. مثال پژو مشکی که نتیجه دقیق تری را به کمک صفت برای شما می آورد. بهتر است اسم برند را همراه با یک یا چند کلمه کلیدی مرتبط با عنوان محتوا خود در تگ Alt قرار دهید. البته تگ با نام تجاری بیشترین جستجو را حدودا ۴۰% در صفحات گوگل داشته که محبوبیت این نوع تگ را نشان می دهد. این نکته را یادآور می شوم که نیازی به نوشتن متن Alt برای تصاویر کاربری و مرتبط با طراحی ندارید. مثل بسیاری از تصاویر که فقط برای پس زمینه هستند و حتی ممکن است با موضوع شما مرتبط نباشند. پس بهتر است متنی را برای تصاویر خود بگذارید که تصویر درستی از موضوع را ارائه کند.

بهبود ساختار سایت با عناوین مناسب

 هر صفحه وب سایت خود را با استفاده از سلسله مراتب متن صحیح در عنوان ، زیرنویس و غیره ارتقا می یابند. در این سلسله مراتب عنوان H1 مهمترین قسمت عنوان صفحه شماست که باید کلیتی را از محتوای شما را در صفحه بگوید. استفاده از کلمات کلیدی که برای مقاله خود تعیین کرده بودید ، در همین عنوان می آید. می توانید بیشتر جستجو کنید تا با کلمات بیشتر ، مقاله خود را گسترش دهید و برای H2 ، H3 و غیره عنوان های مناسب و متفاوتی بیابید. در حالی که با H1 شما متناسب و در ارتباط باشد. تمام عناوین و حتی زیرعنوان ها روی سئو شما تأثیر می گذارند و به عنوان سیگنالی مرتبط با گوگل عمل می کنند. در نظر داشتن یک محتوایی که ساختار متن واضحی دارد ، امتیازی محسوب می شود به همین دلیل که موتورهای جستجو گوگل بهتر آنها را می فهمند.

 افزایش سرعت سایت

اگر شما وارد سایتی شوید که باز شدن آن زیاد طول بکشد از آن سایت خارج نمی شوید ؟ سرعت پایین یک سایت اگر بیش از ۳ ثانیه طول بکشد. احتمال اینکه کاربران سایت را ببندند ، بسیار بالاست. همچنین گوگل چنین سایت هایی را مجازات می کند. برای رفع این مشکل اول سرعت سایت خود را چک کنید . می توانید از ابزار Google Analytics برای اندازه دقیق سایت خود استفاده کنید. البته استفاده از این ابزار بسیار آسان است و داده های جذابی از صفحات شما ارائه می کند. ابزار دیگری که از قدیم اکثر سایت ها از آن استفاده می کردند GTmetrix است که می توانید خطای سرعت سایت خود را برطرف کنید.

در اینجا دو نکته برای بهبود سرعت سایت وردپرس شما در کمتر از ۱۰ دقیقه آوردیم:

  • تصاویر با حجم بالا و سنگین سایت خود را فشرده و بارگیری مجدد کنید
  • ارائه دهنده بهتری برای هاست خود پیدا کنید

بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید ، دوباره سرعت صفحه خود را در ابزار GTmetrix بررسی کنید. به احتمال زیاد باید سرعت بارگذاری سایت شما افزایش یافته باشد. در صورت اینکه مشکل رفع نشده باشد می توانید آموزش رفع خطای پیج اسپید توسط سایت GTmetric در این صفحه مطالعه کنید.

در پایان

رعایت راهکارهای سئو سایت نیازمند تلاش و کار مستمر شما است ، راهی که باید ادامه بدهید و هر روز موارد جدیدتری را به سئو خود اضافه کنید ، چرا که الگوریتم های گوگل با نگاه تیزیبن خود هر روز در حال تغییر و توسعه هستند. با این حال اگر شما سایت خود را درست پایه گذاری کنید ، می توانید با یک روند طبیعی در برترین نتایج قرار بگیرید .

83
24 فروردین 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398