چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3

طراحی سایت

..چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3..
طراحی سایت

چگونه یک سایت زیبا ایجاد کنیم ؟ بخش 3

امروزه همه میدانند که طراحی یک سایت زیبا کار آسانی نخواهد بود و اینکه یک سایت کاربر پسند و دارای زیبایی منحصربه فرد بسیار مهم است نخستین و مهم ترین گام در به دست آوردن موفقیت در عرصه دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین است. پیش از آنکه بخواهیم نکات تکنیکی لازم را برای ایجاد یک وب سایت زیبا و کاربر پسند بگویم در ادامه مطالب قبل ابتدا تعریفی کوتاه از وب سایت خوب و موثر داشته باشیم.

منظور از ایجاد سایت زیبا

در اینجا منظور ما سایتی است که تمامی اطلاعات لازم در مورد کالا و خدمات ما را در خود جای داده باشد البته نه به این صورت که فقط محصول و سرویس های مورد نظر ما را معرفی کند بلکه منظور ما سایتی است که علاوه بر دادن اطلاعات موجب خریدد محصول از سایت ما شود یعنی ارائه مطالب ما و ظاهر سایت ما بایدبه گونه ای باشد که کاربر پس از ورود به سایت ما این احساس را در خود حس کند که از سایت ما خریدی را انجام دهد این سایت ها که زیبایی خاصی را در خود دارند برای فروش یک یا چند محصول طراحی خواهند شد

یک راهنمای سبک برای سایت خود ایجاد کنید

همانطور که با طرح رنگی خود ، ایجاد راهنمای سبک برای وب سایت خود به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که سبک شما در کل سایت سازگار است و همه چیز به شکلی که شما می خواهید به نظر می رسد. این لازم نیست خیلی طولانی یا پیچیده باشد. این می تواند یک لیست اساسی از یادداشت ها در مورد انتخاب های سبکی که می خواهید در سایت خود استفاده کنید.

site

مواردی مانند اینکه می خواهید عناصر و دکمه های شما دارای گوشه های گرد یا تیز باشد را در نظر بگیرید. آیا می خواهید تمام صفحات وب site شما همان طرح اولیه را حفظ کنند؟ برای پیش زمینه ، متن ، پیوندها و دکمه ها می توانید از چه رنگی استفاده کنید؟ از چه فونتهایی می خواهید استفاده کنید و اگر می خواهید بیش از یک مورد استفاده کنید

اهداف وب site خود را تعریف کنید

اگرچه این بخش به زیبایی وب سایت شما مربوط نمی شود ، اما این یک گام مهم برای ایجاد یک وب سایت موثر است. هرکسی که یک وب سایت ایجاد می کند ، کاری دارد که می خواهد آن را انجام دهد. برای انجام این کار ، شما باید در ایجاد وب سایتی که برای تحقق اهداف خود طراحی شده است ، استراتژیک باشید.

مدتی را صرف کنید تا به طور واضح تعریف کنید که این اهداف چیست. مطمئناً شما باید یک هدف اصلی داشته باشید – برای یک صاحب مشاغل ، یعنی فروش جدید ، برای یک وب سایت شخصی که می تواند از طریق پست های وبلاگ با افراد ارتباط برقرار کند ، به همان مواردی که انجام می دهید اهمیت می دهد. علاوه بر آن ، به احتمال زیاد تعدادی هدف کوچکتر خواهید داشت که به هدف اصلی شما کمک می کند: توجه نکردن توسط افراد مناسب ، به دست آوردن ترافیک و ایجاد لیست ایمیل چند نمونه ممکن است.

وقتی به طراحی وب سایت خود با اهداف واضح توجه می کنید ، می توانید یک وب سایتی مطابق با آنچه که می خواهید انجام شود انجام دهید. و می دانید که چگونه موفقیت خود را بعد از پخش زنده پیگیری کنید.

پیام رسانی خود را روشن کنید

ما تاکنون در مورد طراحی بصری زیاد صحبت کرده ایم ، اما جمله ای که شما انتخاب می کنید به همان اندازه زیبایی بصری برای رسیدن به اهداف خود بسیار مهم است. محتوای مکتوب شما در وب site شما (به نام کپی در مجله بازاریابی) باید انجام وظیفه بالایی را برای گفتن بازدید کنندگان خود در مورد وب site در مورد چیست و چرا باید از آنها مراقبت کند.

پیام رسانی

اگر کمی وقت بگذارید به وب سایت های مشابه نگاه کنید و ببینید که چگونه آنها خودشان را توصیف می کنند ، ممکن است این کار را راحت تر پیدا کنید. آنها می توانند به عنوان الهام بخش برای کمک به شما در شفاف سازی پیام خود استفاده کنند ، ضمن اینکه آنچه را که قبلاً انجام می شود را نیز روشن می کنند. در حالت ایده آل ، شما می خواهید خود را از وب سایت های دیگر متمایز کنید و آنچه را منحصر به فرد شما می داند با بازدید کنندگان ارتباط برقرار کنید.

گزاره ارزش منحصر به فرد خود را (UVP) بنویسید ، یک یا دو خط که توصیف می کند وب site شما چه پیشنهادی دارد و تفاوت آن با هر سایت دیگری چیست. شما می توانید UVP را مستقیماً در صفحه اصلی وب سایت خود قرار دهید ، همچنین به شما کمک می کند نسخه ای را که برای بقیه سایت ایجاد کرده اید راهنمایی کند.

در مورد صفحات و سازمان وب site خود تصمیم بگیرید

یکی دیگر از عوامل مهم در اثربخشی وب سایت شما اطمینان از شهودی بودن آن است. شما نمی خواهید بازدید کنندگان خود را با اطلاعات بیش از حد در یک صفحه بارگیری کنید – این هم برای سئو گیج کننده و هم گیج کننده است. بنابراین بفهمید که چگونه همه آنچه را که می خواهید به اشتراک بگذارید ، در تعدادی از صفحات تقسیم شده به هر یک از اطلاعات قابل مدیریت تقسیم کنید.

وقتی ایده ای در مورد صفحات مختلفی که ایجاد می کنید ، فکر کنید که چگونه آنها را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کنید تا بازدید کنندگان شما بتوانند آنچه را که به آنها علاقه مند هستند پیدا کنند و این امر باعث می شود تا چند دسته اصلی از صفحات مختلف خود مطلع شوید. متناسب با این موارد احتمالاً موارد اصلی منو شما خواهند بود.

اگر وب سایت شما نسبتاً ساده باشد و فقط چند صفحه داشته باشد ، این مرحله نباید خیلی پیچیده باشد. اگر انتظار دارید وب سایت شما به چیزی بسیار بزرگتر تبدیل شود که ده ها یا صدها صفحه داشته باشد ، بنابراین مهمتر از این مهم است که اکنون یک معماری وب سایت روشن را تعریف کنید.

برای ایجاد site خود به کار خود ادامه دهید

اکنون که تمام مراحل اولیه آماده سازی را انجام داده اید تا بفهمید وب سایت شما چگونه به نظر می رسد و می گوید ، الگوی خود را بکشید و تغییرات لازم را شروع کنید. حتماً در هنگام کار با راهنمای سبک ، نقشه رنگی ، پیام رسانی و برنامه سازمانی خود را حفظ کنید.

با ایجاد تغییراتی که به نظر می رسد در انزوا بسیار مناسب است ، می توان کار آسانی را به دست آورد ، به ویژه هنگامی که یک وب سایت شخصی یا تجاری یک کسب و کار باعث می شود هر یک از این مشکلات کوچک آسان شود. اما شما تمام کارها را در این مراحل به یک دلیل انجام داده اید و اگر از دستورالعمل هایی که برای خودتان ایجاد کرده اید ، وب سایت شما کاربر پسند ، زیبا و کارآمدتر خواهد بود.

آن را توسط شخص دیگری اجرا کنید تا یک نظر دوم بدست آورید

وقتی وقت خود را صرف کار کردن در وب سایت می کنید ، خیلی به آن نزدیک می شوید تا آنگونه که شخص دیگری می خواهد ببیند. قبل از بیرون آمدن آن به دنیای بزرگتر ، دوستی را پیدا کنید که دوست دارید

187
19 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398