کامنت مارکتینگ چیست؟ همه چیز درباره ی بازاریابی نظرات

طراحی سایت

..کامنت مارکتینگ چیست؟ همه چیز درباره ی بازاریابی نظرات..
طراحی سایت

کامنت مارکتینگ چیست؟ همه چیز درباره ی بازاریابی نظرات

کامنت مارکتینگ یا بازاریابی نظرات در کلام به معنی استفاده از بخش نظرات برای بازاریابی سایت است. سوالی که پیش می آید این است که چگونه اتفاق می افتد؟
کافیست کمی به آن فکر کنیم احتمالا اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند بک لینک ها و کامنت هایی است که در وب سایت شخصی خود زیاد به آن برخورده ایم. گرچه چند سالی است که به اندازه گذشته از آن استفاده نمی شود. با این وجود می توان روش های هوشمندانه ای برای بازاریابی شما و برندتان در بخش نظرات پیدا کرد تا اثر خود را با قدرت و نفوذش در بازدید های سایت شما نشان دهد.

سایت های موفق در کامنت مارکتینگ


با اینکه کامنتهایی با رغابت کمتر در وبسایت ها دیده می شود اما می توان تعداد محدودی از وبلاگ ها و انجمن ها یافت که فضاهای بسیاری برای شرکت مخاطبان در بخش های مختلف دارند. سطوح باورنکردنی که مشارکت را تقویت می کند و فرصت برای مطبوعات و لینک ها و پیگیری های اجتماعی را ایجاد می کند.
برای مثال می توان به دیجی کالا و نی نی سایت و … اشاره کرد که چگونه به موفقیت های خود دست یافته اند.

Gianluca Fiorelli یکی از کارمندان ارشد شرکت Moz

من به عنوان یک بازاریاب محتوا سعی می کنم هر چه بیشتر جواب هایم نزدیک به واقعیت باشد و برای گفته های خود از منبع معتبری استفاده کنم تا تاثیر خوبی بر وب سایت ها بگذارم.  دلایلم را نیز با ادب و احترام بیان می کنم و حتی اگر با نظر مخالف وب مستر ها مواجه شوم ، سعی می کنم بار دیگر مخالفت خود را ابراز کنم. در اظهار نظرها سوال ، شک و تردید خود را با تجربیاتی مطرح می کنم که برای خوانندگان مفید باشد. نگرش مثبت و فرصت خوبی برای  همکاری ، حرف زدن با مشتری ایجاد کند. به همین خاطر بازاریابی کامنت را بیشتر به عنوان یک تاکتیک برای برندسازی شخصی می دانم تا سئو یا ساخت بک لینک!

فواید کامنت مارکتینگ

برای سئو یک وب سایت ، نظرات کاربران درباره محتوای شما می تواند به بهبود رتبه شما کمک کند. بسیاری از نظرات یک پست نه تنها نشان می دهد که محتوای شما بسیار جذاب است ، بلکه باعث ایجاد انگیزه کاربران شده است تا نظر خود را بیان کنند. همچنین نظرات کاربران می تواند دیدگاه تازه ای از آن موضوع ارائه دهد. نظرات معمولاً سرشار از کلمات کلیدی هدفمندی است که بطور طبیعی در اصطلاحات استفاده می شوند. مثلا در وب های پخت و پز، نظرات در مورد دستور العمل ها که معمولاً شامل امکان رده بندی در دستورالعمل ها برای بازدیدکنندگان ، عملکردی بسیار با ارزش است.

اهداف کامنت مارکتینگ

تا چندی پیش اهداف کامنت کارکتینگ را در سه مورد بر می شمردیم که شامل سئو سایت ، فروش بیشتر محصولات یا ارائه خدمات و بک لینک بود . اما اکنون برندینگ از اهمیت بیشتری برخوردار شد چرا که تدابیر گوگل برای ارزش گذاری سایت ها و کسب امتیاز از سوی مخاطبان افراد را به سمت داشتن برندی خاص کشانده است. تا با یک نظر ساده بدون لینک یا پیوندی اعتماد از دست رفته مخاطب را بدست آورند. با افزایش فروش مشتریان و کسب رتبه بهتر ما را در رسیدن به اهداف خود نزدیک کند.

چگونه بازخورد خوبی از نظرات خود بدست آوریم  

سعی کنید از نظرات وبلاگ به عنوان راهی برای ایجاد لینک به وب سایت خود استفاده نکنید. اگر می خواهید خود را در معرض دید قرار دهید ، فقط پست های مرتبط با وبلاگ در نظر بگیرید. بر اساس تخصص خود در این زمینه ، نظرات ارزشمند و مفیدی را اضافه کنید. برخی افراد این اظهار نظرها را از استراتژی بازاریابی آنلاین خود حذف می کنند ، زیرا ممکن است آنان را به عنوان اسپم یا تاکتیک کلاه سیاه و خاکستری در نظر بگیرند. اما اگر اظهار نظرها به درستی انجام شود ، می تواند یک شکل کاملاً قانونی از بازاریابی باشد که بتواند ترافیک خوبی برای شما ایجاد کند. هر نظری می تواند به چشم یک خود تبلیغی یا ارائه ای با ارزش ، این روند خطی را متعادل کند. در اینجا مواردی از نحوه جلوگیری مسدود شدن در سایت ها و رسیدن به یک بازخورد خوب برای شما آورده شده است.

وبلاگ های هدفمند و مرتبط با خودتان را در دسترس قرار دهید

برای استفاده از هر فرصتی برای افزایش تغییر، باید نسبت به خود و برند خود در بین وبلاگ نویسان مربوطه و خوانندگان آنها آگاهی ایجاد کنید. وبلاگهای زیادی در زمینه صنعت من وجود دارد، اما یافتن وبلاگ های مرتبط در یک فیدر ممکن است کمی باعث تحقیق بیشتر و کامل تر شود.

روی سایت های تاثیرگذار تمرکز کنید

در هر صنعت ، تعداد انگشت شماری تأثیرگذار هستند که نظرات و وبلاگ های آنها بیش از همه افراد دارای صحت بیشتری است. نظرات شما می تواند توجه این افراد را به خود جلب کند، در نهایت نام شما را به طرفدارانشان منتقل می کنند ، از شما می خواهند برای پست مهمان یا از طریق دیگری کاری انجام دهید. در معرض قرار گرفتن می تواند به شما کمک کند تا به افراد بالاتر از حد خودتان برسید.

ازپیوندها کمتر استفاده کنید

یکی از اهداف کامنت مارکتینگ استفاده از بک لینک است. ولی با اینکه مدت زیادی است با وجود این هرزنامه ها ، از اظهارنظرها سوءاستفاده می شود ، خوانندگان می توانند با دیدن نظری با یک لینک بک دچارخصومت شوند. ممکن است آنها شما را به عنوان کسی که واقعاً می خواهد در گفتگو شرکت کند نبینند، بلکه به نظرشان شما کسی باشید که فقط به دنبال بک لینک است.

بیان سخنی ارزشمند

اگر سخنی به یادماندنی ندارید ، نظر خود را بیان نکنید. مسلماً افراد از سخنانی که به سادگی تکرار شده یا شامل مسائل مشابه است عبور خواهند کرد. از این گذشته ، شما می خواهید خوانندگان شما را به عنوان کسی که در صنعت باهوش و اهل دانش است به حساب آورند. مهمترین اصل این است که حرفه ای و با احترام بمانید و هرگز به توهین متوسل نشوید.

نظر خود را مختصر نگه دارید

بیشتر افراد نمی خواهند برای خواندن نظرات طولانی و بیشتر از یک پاراگراف زمان صرف کنند. استفاده بی جا از عناوین ، تصویر آنان را خسته می کند. سعی کنید صحبت خود را در چند جمله و نکته بیان کنید.

از نظرات برای رسیدن به برندینگ بهره ببرید.

بهترین راه برای دستیابی به بازاریابی نظرات ، استفاده برای ایجاد شهرت است. همه وب مسترها به دنبال پیوند و ترافیک هستند ، اگر مخاطب از آنچه می گویید خوشش بیاید و چهره شما را به اندازه کافی ببیند ، کنجکاو می شود. در نتیجه برای آگاهی بیشتر در مورد شما ، بر روی نام شما را کلیک می کنند. با قرار گرفتن در معرض دید و ارسال های خوب ، خوانندگان احساس خواهند کرد که شما را می شناسند و هنگام مشاهده به نظرات شما اعتماد خواهند کرد.

در پایان

کامنت ها محلی برای برقراری ارتباط مستقیم کاربران و با برندها هستند. جایی که تعامل شکل می گیرد. پاسخی صمیمانه شما به مخاطب باعث یاری در رفع مسئله وی خواهید شد و از اعتماد بدست آمده مخاطب ترافیک سایت را بدست خواهید آورد. در کل بهره بردن از کامنت مارکتینگ جذب خوبی را برای سایت شما به همراه می آورد حتی مخاطبان رهگذر را به تامل وا خواهد داشت.

55
27 اسفند 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

16243
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

2798
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2553
22 اردیبهشت 1398