کلاب هاوس چیست؟ | دانلود اپلیکیشن clubhouse

سئو

..کلاب هاوس چیست؟ | دانلود اپلیکیشن clubhouse..
سئو

کلاب هاوس چیست؟ | دانلود اپلیکیشن clubhouse

کلاب هاوس چیست؟ همه چیز درباره اپلیکیشن کلاب هاوس، نصب آن و ایجاد روم در کلاب هاوس را در این مقاله بیاموزید.

در این مقاله می خواهیم در مورد کلاب هاوس یکی از اپلیکیشن های پر سر و صدای تقریباً جدیدی صحبت کنیم که امروزه در کشور ما بسیار فراگیر شده است. اگر تا به حال نام این اپلیکیشن به گوشتان نخورده است یا اطلاعات زیادی از این پلتفرم و نحوه کار کردن با آن ندارید، این مقاله تمام چیزیست که نیاز خواهید داشت! اگر برای تان سوال پیش آمده است که چرا اخیراً خیلی در مورد این اپلیکیشن می شنوید، درست مانند بحث های پیش آمده در مورد GameStonk، در این جا هم باید Elon Musk را دلیل این اتفاق بدانیم! با ظاهر شدن در یکی از Roomهای کلاب هاوس در ژانویه، ثروتمندترین مرد دنیا توجهات بسیار زیادی را به سمت این اپلیکیشن معطوف کرد. (بیل گیتس نیز اخیراً همین کار را انجام داده است.)

کلاب هاوس Clubhouse چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، فرض کنید شما اپلیکیشنی را بر روی گوشی هوشمند خود دارید که به شما اجازه گوش دادن به مکالمات زنده دیگران را می دهد، اما نه به شیوه ای معذب کننده، در واقع این افراد می خواهند که شنیده شوند. آن ها حتی شاید مشهور باشند یا حداقل انسان های جالبی بوده و از دانش خوبی برخوردار باشند. همچنین ممکن است فرصت ملحق شدن به چت نیز به شما داده شود. به این برنامه به چشم یک شبکه اجتماعی مکالمه صوتی نگاه کنید یا همان طور که Jordan Minor از PCMag آن را توصیف می کند “اگر توئیتر پادکستی بود که درون آن زندگی می کردید”.

دوره آنلاین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

هرآنچه درباره استفاده اثربخش از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی باید بدانید

سرفصل های دوره را مشاهده کنید

پس هیچ عکس و ویدیویی وجود ندارد؟

خیر. تنها عکسی که در کلاب هاوس می بینید عکس پروفایل کاربران است. کلاب هاوس هم اکنون تنها برای سیستم عامل Ios در دسترس است. تمامی کاربران iPhone می توانند آن را دانلود کرده و به مکالمات مختلف گوش دهند یا به آن ها ملحق شوند.

پس تنها کاری که باید انجام دهیم ثبت نام است، درست است؟

متاسفانه این طور نیست. تا به این لحظه که این مقاله نوشته می شود، شما باید دعوت نامه ای از سوی یکی از کاربران کنونی کلاب هاوس دریافت کنید تا به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشید. هر کاربر جدید دو دعوت نامه دریافت می کند و هر چقدر که از اپلیکیشن بیشتر استفاده نماید، دعوت نامه هایش نیز افزایش پیدا می کند. از دوستان خود بخواهید که شما را دعوت کنند. شما حتی می توانید دعوت نامه ها را از سایت هایی مانند دیوار یا زنجیره های خرید دعوت نامه بدست آورید اما باید مراقب کلاه برداران نیز باشید. شاید بهتر باشد صبر کنید تا Clubhouse درهایش را به سوی جهان باز کند.

اگر برایتان سوال پیش آمده است که آیا می توان از کلاب هاوس روی iPad نیز استفاده کرد، پاسختان مثبت است اما باید در نظر داشته باشید که این اپلیکیشن برای iPad بهینه سازی نشده است و در نتیجه شما یا به صورت یک پنجره به اپلیکیشن نگاه می کنید و یا مجبورید دو برابر به داخل زوم کنید.

همان طور که گفتیم کلاب هاوس هم اکنون برای سیستم عامل اندروید در دسترس نیست اما توسعه دهندگان این اپلیکیشن گفته اند که در حال ساخت آن می باشند. آن ها می خواهند مقیاس پذیری را به آرامی انجام دهند چرا که می دانند در سطح دنیا کاربران اندروید خیلی بیشتر از Ios هستند. فرض کنید اگر زمانی که ایلان ماسک در یک Room بود و کلاب هاوس نسخه اندروید می داشت، چه اتفاقی بر سر سرورهایشان می آمد! اگرچه که باز هم رسیدن به 3 میلیون کاربر در این زمان کم رشد بزرگی به حساب می آید.

به صورت طبیعی، کلاه بردارانی هستند که از این وضعیت به نفع خود استفاده می کنند. یک وب سایت تقلبی به اسم joinclubhouse[.]mobi در حال حاضر یک برنامه تروجان ایجاد کرده است که تظاهر به نسخه اندروید کلاب هاوس بودن می کند. این برنامه سعی می کند که جزئیات لاگین شما را برای تقریباً 500 سرویس آنلاین بدزدد بنابراین باید مراقب این دست برنامه ها نیز باشید.

آیا Clubhouse وب سایت هم دارد؟

تنها وب سایتی که این کمپانی دارد joinclubhouse.com است که در واقع نقش یک هدایت کننده به App Store برای دانلود نسخه Ios برنامه را دارد. (این پلتفرم را با Clubhouse.io اشتباه نگیرید، این وب سایت یک مدیریت کننده پروژه است.)

برای ثبت نام در Clubhouse چه داده هایی را باید ارائه کنیم؟

برای ثبت نام شما باید شماره تلفن همراه و نام واقعی خود را به اپلیکیشن ارائه کنید. شما حتی قبل از این که دعوت نامه ای برای پیوستن به کلاب هاوس دریافت کنید نیز می توانید نام کاربری دلخواه خود را رزرو نمایید. کسی که شما را دعوت می کند تنها به شماره تلفن شما نیاز دارد. سپس توسط یک پیام کوتاه لینکی دریافت می کنید که به شما می گوید به آدرس joinclubhouse.com/app رفته و با شماره خود ثبت نام کنید.

اگر نمی خواهید از اول یک پروفایل کامل را راه اندازی کنید، می توانید اکانت توئیتر خود را به اکانت کلاب هاوس لینک کنید، در این صورت حتی عکس پروفایل کلاب هاوس شما نیز همان عکس پروفایل اکانت توئیتر شما خواهد بود. کلاب هاوس همچنین از شما می خواهد که مخاطبان خود را لینک کنید تا پیدا کردن افرادی که می شناسید برایتان راحت تر باشد. بدیهی است که لازم نیست اگر لیستی پر از اینفلوئنسرهای معروف ندارید ناراحت شوید. زمانی که لاگین کردید، باید آدرس ایمیل خود را در برنامه تایید کنید تا شیوه ای برای اتصال مجدد در صورتی که مشکلی پیش بیاید داشته باشید.

چه زمانی کلاب هاوس لانچ شد؟

کلاب هاوس همزمان با شیوع ویروس کرونا در امریکا یعنی مارس 2020 عرضه شد. این اپلیکیشن ابتدا برای تعداد افراد کمی در امریکا اهمیت پیدا کرد چرا که سیستم کاری آن به صورت دعوت نامه ای است، درست مانند حق عضویت یک کلاب واقعی. در روزهای ابتدایی عرضه کلاب هاوس جامعه بسیار کوچکی داشت که بیشتر آن از سرمایه داران بزرگ تشکیل می شد. سپس کمپانی سازنده این اپلیکیشن یعنی Alpha Exploration Co. دو ماه بعد از عرضه کلاب هاوس سرمایه ای 12 میلیون دلاری از Andreessen Horowitz دریافت کرد. ارزش کلاب هاوس به سرعت در حالی که تنها 1500 کاربر داشت به 100 میلیون دلار رسید. امروزه این پلتفرم سرمایه گذاران بیشتری دارد اگرچه که همچنان سیستم دعوتنامه ای خود را حفظ کرده است.

در Clubhouse به چه چیزهایی می توان گوش داد؟

زمانی که به کلاب هاوس دسترسی پیدا می کنید، این برنامه صفحه ای پر از موضوعات مکالمه ای را در اختیار شما قرار می دهد تا آن ها را دنبال کنید، از صفحات ورزشی گرفته تا مشکلات دنیا و انگیزشی و موارد دیگر. در هر کدام از این صفحات، شما افرادی که به موضوع مورد نظر علاقه دارند را پیدا می کنید و می توانید آن ها را دنبال کنید. هر چقدر موضوعات و افراد بیشتری را دنبال کنید، احتمال این که Roomـی را پیدا کنید که به علایق شما نزدیک تر باشد بیشتر می شود.

آیا مکالمات کلاب هاوس دائمی هستند؟

اتاق های مکالمه همان طور که افراد آن ها را راه اندازی و پایان می دهند در حال رفت و آمد هستند. کلاب هاوس می گوید که مکالمات را همان طور که در حال شکل گرفتن هستند ضبط می کند، اما تنها زمانی آن ها را باز می گرداند که شخصی زمانی که اتاق فعال است شکایتی در قبال آن داشته باشد. اگر کسی گزارش حادثه ای در حین چت را ندهد، کلاب هاوس می گوید که فرآیند ضبط کردن را به محض این که میزبان بحث را به اتمام می رساند، متوقف می کند. کاربران نیز در حال پیدا کردن شیوه های مختلف برای ضبط مکالمات برای استفاده های شخصی خود هستند. چرا که هر چه که باشد، اینترنت همیشگی است!

تعداد افراد در یک روم کلاب هاوس چقدر است؟

محدودیت کنونی بر روی عدد 5 هزار نفر به ازای هر Room است، که در واقع این تعداد مربوط به همان اتاقی است که “Elon Musk” به آن ملحق شد. کاربران این Room شروع به لایو استریم کردن آن در یوتوب کردند، یکی از شیوه های هوشمندانه ضبط کردن مکالمات کلاب هاوس که به آن اشاره شد.

منظور از مکالمه چیست؟ آیا مانند پادکست است؟

پاسخ این سوال بستگی به درک شما از پادکست دارد، اما به خاطر داشته باشید، تمام افرادی که در یک Room در حال صحبت کردن هستند، این کار را به وسیله iPhone های خود انجام می دهند و نه تجهیزات شکیل صدابرداری. آن ها یکدیگر را نمی بینند، بنابراین فضا دقیقاً مانند گوش دادن به یک تماس تلفنی است. هیچ ویرایش حرفه ای، افکت های صوتی، ترنزیشن ها و تبلیغاتی وجود ندارد. با این حساب، استایل مکالمه می تواند مدل های مختلفی داشته باشد؛ یک Room ممکن است یک مکالمه یک به یک میان دوستان باشد در حالی که اتاق دیگری بیشتر شبیه به یک مصاحبه تقریباً رسمی با استایل Talk Showها باشد، یک اتاق دیگر ممکن است بحث گروهی باشد و یا حتی یک برنامه به اشتراک گذاری موزیک. اگر شخص قابل توجهی وارد اتاق شود، مثلاً یک میلیاردر موفق، مدیر اتاق می تواند وی را به عنوان یک سخنگو روی Stage بگذارد.

آیا فقط می توان در کلاب هاوس به مکالمات گوش کرد؟ نه لزوماً. هر کسی که در حال گوش دادن باشد می تواند به صورت مجازی دست خود را بلند کند (Raise a Hand) و از این جا به بعد به مدیر یا میزبان اتاق بستگی دارد که می خواهد بگذارد شما صحبت کنید یا خیر.

آیا کلاب هاوس مانند Medium برای پادکست هاست؟

اگر به این دید نگاه کنیم که کلاب هاوس به هر کسی اجازه ساخت Room بدون تضمین مکالمات آینده را می دهد، می توان گفت بله. بر خلاف Medium، هیچ سابقه رسمی برای آن وجود ندارد. مکالمات برای گوش دهندگان آینده ضبط یا ذخیره سازی نمی شوند.

شاید فکر کنید این پلتفرم بیشتر شبیه به Zoom بدون ویدیو است. از بعضی از جوانب شاید درست باشد، شما همیشه می توانید بدون فعال کردن ویدیو یک جلسه Zoom یا Google Meet داشته باشید، اما جلسات Zoom به صورت پیشفرض در دسترس عموم قرار ندارند. مکالمات Clubhouse در دسترس هر عضوی که بتواند آن را پیدا کند می باشند، نه فقط تعداد کمی از کاربران. استیج سخنگویی محدود است که خوشبختانه این موضوع باعث می شود تنها افرادی که حرف های مهم و جالبی برای گفتن دارند، صحبت کنند. همچنین، مجبور نبودن به خیره شدن به صفحه زمانی که صحبت می کنید نیز تغییر خوبی در ویدیوکال های امروزی به شمار می آید.

آیا می توان از کلاب هاوس کسب درآمد کرد؟

به صورت تئوری بله، چرا که کلاب هاوس هم اکنون به آرامی در حال ایجاد یک الگوی نظارتی برای تولیدکنندگان است که با یک گروه تستی کوچک شروع می شود. آن ها در حال صحبت با شرکت پردازش پرداخت Stripe هستند. آن ها تبلیغات محور نیستند. کاربران می توانند یک پرداخت درون برنامه ای را برای تولیدکنندگان بفرستند در حالی که 100 درصد مبلغ پرداختی نیز برای خودشان است و هزینه تراکنش به حساب Stripe می رود، کلاب هاوس می گوید که هیچ کلاه برداری به این شیوه انجام نخواهد شد.

Clubhouse به درد چه کسانی می خورد؟

در حال حاضر، کلاب هاوس برای کسانی است که دوست دارند صحبت کنند و به دلیل محدودیت های به وجود آمده برای کووید 19 نمی توانند مخاطبان گذشته خود را داشته باشند، مانند سلبریتی ها یا افرادی که همیشه دوست دارند نزدیک مکالمات جالب باشند و به آن ها گوش دهند. کلاب هاوس می تواند نیاز آن ها را در این دوران محدودیت ها تا حدودی برطرف کند. اگرچه که در نهایت همان طور که کلاب هاوس رشد کرده و معروف تر و محبوب تر می شود، شاید بهتر باشد به عنوان یک واسطه ای که در آینده اهمیت بسیار بیشتری پیدا می کند، حواسمان به آن باشد.

آیا سلبریتی ها هم در کلاب هاوس فعالیت دارند؟

بله. Kevin Hart، Drake، Tiffany Haddish و خیلی از سلبریتی های مشهور دنیا از آن استفاده می کنند. اگر شما نیز از کلاب هاوس استفاده می کنید قطعاً سلبریتی های ایرانی زیادی را نیز در این اپلیکیشن دیده اید. در امریکا کلاب هاوس در جامعه سرگرمی سیاه پوستان به شدت در حال محبوب شدن است. Haddish اولین شخصی بود که در کلاب هاوس به 1 میلیون دنبال کننده رسید.

آیا اپلیکیشن های مشابه به کلاب هاوس وجود دارند؟

رقبای کلاب هاوس در حال نزدیک شدن هستند. چرا که مانند هر چیز دیگری در دنیای تکنولوژی، زمانی که خون روی سطح آب باشد، کوسه های بزرگ شناکنان به سمت آن می آیند. (یادتان هست که همه می خواستند TikTok باشند؟) Mark Cuban از برنامه Shark Tanks که خود یکی از کاربران اولیه کلاب هاوس بوده است، در پروژه ای از این دست با اسم Fireside حضور دارد. توئیتر در حال تست کردن Spaces است. البته که فیس بوک هم وارد این زمینه می شود. اپلیکیشن اینستاگرام فیس بوک همین حالا نیز قابلیت لایو استریم کردن گروهی اش تحت عنوان Live Rooms را بهبود بخشیده و به بیش از دو نفر اجازه استریم همزمان را می دهد اگرچه که همچنان این قابلیت به صورت ویدیو است. رقابت در ماه های آینده شدیدتر و شدیدتر می شود. تنها مزیتی که رقبای دیگر در حال حاضر نسبت به کلاب هاوس دارند این است که روی گوشی های اندرویدی نیز کار می کنند.

آیا اپلیکیشن های دیگر در حال ساخت Add-onهای مربوط به کلاب هاوس هستند؟

بله اما این کار ساده نیست چرا که هیچ رابط برنامه نویسی اپلیکیشنی (API) برای برنامه نویسان جهت گره زدن چیزهای مختلف به تجربه کلاب هاوس وجود ندارد. به عنوان مثال، Direcon می خواهد به شما Analyticهای مختلف در زمینه مکالمات کلاب هاوس را به ازای 50 دلار در ماه ارائه دهد اما این کار به معنی بیش از حد فاش شدن اطلاعات کاربران خواهد بود. تعداد کمی ابزارهای دیگر نیز وجود دارند مانند Sound Boardها (هر مکالمه ای از مزایای افکت های صوتی بهره مند خواهد شد)، یک ضبط کننده مکالمه مبتنی بر تلگرام، بوردهای سوال و جواب مخاطبان، کوتاه کننده لینک های مخصوص کلاب هاوس و چند اپلیکیشن دیگر که می توانند حلقه های رنگی به عکس پروفایل کلاب هاوس شما اضافه کنند. همگی این موارد نشان می دهند که کلاب هاوس باید به سرعت در مورد API ها به یک تصمیم مشخص برسد.

معایب کلاب هاوس چه چیزهایی هستند؟

این پلتفرم در حال حاضر نیز مشکلاتی با نفرت پراکنی و آزار و اذیت اجتماعی داشته است و در نتیجه مجبور شدند که در ماه اکتبر یک راهنمای مدیریت جامعه را ایجاد کنند. در واقع کلاب هاوس یک اشتباه رایج را انجام داد، آن ها باور داشتند که می توانند به کاربران برای رفتار درست اعتماد کنند غافل از این که همیشه یک سری افراد تخریب گر در فضای مجازی وجود دارند.

کلاب هاوس از تاریخ 8 فوریه 2021 در چین فیلتر شده است چرا که آزادی بیان بیش از حد زیادی را برای نظر دادن درباره دولت به کاربران می دهد. این تنها عیب کلاب هاوس برای شماست اگر در چین زندگی می کنید! این پلتفرم چند وقت پیش با اولین دزدی داده ها نیز روبرو شد، زمانی که یک برنامه نویس چینی سعی کرد نسخه اندرویدی از کلاب هاوس را توسعه دهد که نیازمند دعوت نامه نباشد.

Privacy نیز می تواند یک مشکل این پلتفرم باشد. همان طور که Inc.com گزارش می دهد، کلاب هاوس به شما نمی گوید که تا چه زمانی مکالمات ضبط شده ای که از آن ها شکایت شده را باز می گرداند (تنها چیزی که می گوید این است که “تا زمانی که تحقیقات کامل شود”) یا این که چه کسانی در این کمپانی به آن ها دسترسی دارند. کلاب هاوس همچنین دیگر اطلاعات مربوط به شما را نیز جمع آوری می کند، نه تنها از چیزهایی که خودتان به اشتراک می گذارید (مانند لیست مخاطبان و شبکه های اجتماعی)  بلکه به همراه چیزهایی که دیگران نیز به اشتراک می گذارند (لیست مخاطبان و شبکه های اجتماعی آن ها). کلاب هاوس دائماً در حال ردیابی شما با همان حقه های همیشگی مانند Cookie هاست.

نحوه ساخت اکانت کلاب هاوس

1 – دعوت نامه کلاب هاوس دریافت کنید

همان طور که بالاتر اشاره کردیم، در حال حاضر شما تنها می توانید توسط دعوت نامه ای از سوی یکی از کاربران کنونی کلاب هاوس به این پلتفرم ملحق شوید. دعوت نامه همان طور که گفته شد از طریق پیام کوتاه به صورت یک لینک برای شما ارسال می شود.

2 – اپلیکیشن کلاب هاوس را در گوشی خود باز کنید

پس از دریافت دعوت نامه، می توانید شروع به راه اندازی اکانت خود کنید. ابتدا در صورتی که اپلیکیشن کلاب هاوس را ندارید آن را از App Store دانلود کنید.

 • دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس برای آیفون

برای دانلود برنامه کلاب هاوس به https://play.google.com/store/apps/details?id=io.clubhouse.clubhouse&hl=fa&gl=US بروید.

3 – شماره تلفن خود را وارد کنید

اولین باری که کلاب هاوس را باز می کنید، از شما یک شماره تلفن همراه درخواست می شود. تا زمانی که دعوت نامه داشته باشید، این شماره تلفن همراه اکانت شما را تایید خواهد کرد.

4 – یک نام کاربری ایجاد کنید

نام کاربری شما همان نامی است که در کلاب هاوس با آن شناخته می شوید. اگر با اهداف کاری و شغلی به کلاب هاوس پیوسته اید، نام مضحکی انتخاب نکنید!

5 – یک عکس انتخاب کنید

در پروسه راه اندازی از شما درخواست انتخاب یک عکس پروفایل می شود. شما هر زمان که می خواهید می توانید عکس خود را تغییر دهید.

6 – علایق خود را انتخاب کنید

پس از اضافه کردن نام کاربری و عکس پروفایل، کلاب هاوس از شما می خواهد تا علایق خود را بگویید تا بتواند افراد و موضوعات مرتبط را به شما معرفی کند. بر روی موضوعات مورد علاقه خود ضربه بزنید و اگر نمی خواهید نیز دکمه Skip را بزنید.

7 – افراد مختلف را دنبال کنید

کلاب هاوس لیستی از افرادی که ممکن است از دنبال کردن آن ها لذت ببرید را در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که می خواهید فردی را دنبال کنید بر روی علامت + کنار نام آن ها ضربه بزنید و سپس با زدن Follow آن ها را به لیست خود اضافه کنید.

8 – پروفایل خود را بهینه سازی کنید

پس از این که اکانت شما فعال شد، شما می توانید اکانت کلاب هاوس خود را بسازید تا مردم اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند. بر روی عکس خود در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید تا پروفایل خود را ببینید، در این قسمت می توانید:

 • با کلیک روی Add a Bio درباره خود بنویسید
 • با کلیک روی Add Twitter پروفایل توئیتر خود را به کلاب هاوس لینک کنید. این کار یک لینک را به اکانت توئیتر شما در پروفایل کلاب هاوس اضافه می کند.
 • مانند مورد بالا، با زدن روی Add Instagram می توانید لینک پروفایل اینستاگرام خود را نیز در کلاب هاوس قرار دهید.
 • اگر می خواهید عکس پروفایل خود را تغییر دهید، روی عکس کنونی خود ضربه بزنید. سپس روی علامت عکس ضربه زده و عکس جدید خود را انتخاب نمایید.

9 – اکانت خود را تایید کنید

برای تایید کردن اکانت کلاب هاوس خود، بر روی علامت @ در بالای پروفایل خود بزنید، آدرس ایمیل خود را وارد کنید و سپس Verify را انتخاب نمایید. کلاب هاوس یک ایمیل تاییدیه برای شما می فرستد که با باز کردن آن و کلیک بر روی Verify my Email پروسه تایید کردن را تکمیل کنید.

نحوه ایجاد Room در کلاب هاوس

1 – کلاب هاوس را باز کنید

برای شروع اپلیکیشن کلاب هاوس را باز کنید. ابتدا در نظر داشته باشید که اگر در لحظه یک Room ایجاد کنید، نمی توانید لینک این اتاق را در خارج از کلاب هاوس به اشتراک بگذارید، اما در صورتی که از قبل زمان یا تاریخی برای ایجاد اتاق تعریف کرده باشید، می توانید این کار را انجام دهید.

2 – بر روی دکمه سبز Start a Room کلیک کنید

این دکمه در پایین صفحه وجود دارد. پس از ضربه بر روی آن، یک منوی سه گزینه ای باز می شود.

3 – یک مدل Room انتخاب کنید

شما می توانید 3 مدل اتاق در کلاب هاوس ایجاد کنید.

 • یک اتاق Open جایی است که هر کسی می تواند به آن ملحق شود. اگر می خواهید یک مکالمه یا رویداد بزرگ را میزبانی کنید بهتر است یک اتاق Open ایجاد نمایید.
 • اتاق Social در واقع اتاقی است که تنها در دسترس افرادی که دنبال می کنید قرار می گیرد. این اتاق ها بهترین نوع برای مکالمات کوچک میان دوستان می باشند. اگر می خواهید اتاق Social خود را به افراد بیشتری گسترش دهید، همیشه می توانید یک مدیر دیگر اضافه کنید که باعث می شود به دوستان وی نیز اجازه ورود داده شود.
 • اتاق Closed اتاقی است که تنها با دعوت نامه می توانید عضو آن شوید یا تنها افرادی که شما دعوت می کنید می توانند وارد اتاق شوند. شما می توانید یک اتاق را به عنوان Closed ایجاد کنید و هر زمان که خواستید وضعیت آن را به Social یا Open تغییر دهید.

4 – با ضربه روی Add a Topic برای Room نام انتخاب کنید

این مورد اجباری نیست، اما ایده خوبی در مورد هدف تشکیل این Room به دیگران می دهد. با ضربه روی Set Topic می توانید موضوع اتاق خود را ذخیره کنید.

5 – افرادی که می خواهید را به اتاق دعوت کنید (تنها برای اتاق های Closed)

اگر یک اتاق Closed ایجاد کرده اید، بر روی دکمه سبز Choose People … ضربه بزنید تا لیست مخاطبان خود را باز کرده و کسانی که می خواهید را دعوت کنید. این آپشن برای اتاق های Social یا Open وجود ندارد.

6 – برای ایجاد Room خود بر روی Let’s Go بزنید

اگر دوستان خود را به یک اتاق Closed دعوت کرده اید، آن ها یک نوتیفیکیشن دریافت می کنند که بدانند دعوت شده اند.

 • برای باز کردن یک اتاق Closed، بر روی Open it Up بزنید. سپس می توانید تصمیم بگیرید که بگذارید همه وارد شوند یا تنها افرادی که مدیران گروه آن ها را دنبال می کنند.
 • برای دعوت کردن یک فرد به گروه، بر روی علامت + ضربه زده و کسی که می خواهید دعوت کنید را انتخاب نمایید.
 • برای پایان دادن به Room، بر روی علامت سه نقطه در بالا سمت راست صفحه ضربه زده و سپس End Room را انتخاب کنید.
 • برای تبدیل کردن یک کاربر به مدیر اتاق، بر روی عکس پروفایل آن ها ضربه زده و سپس Make a Moderator را انتخاب کنید.

نحوه زمان بندی ایجاد یک روم کلاب هاوس برای آینده

1 – کلاب هاوس را باز کنید

اپلیکیشن کلاب هاوس را باز کنید. در نظر داشته باشید که زمانی که یک Room را زمان بندی می کنید، در حال ایجاد اتاقی هستید که به تقویم رویدادی اضافه شده است. Event و Scheduled Room در کلاب هاوس به جای یکدیگر استفاده می شوند.

2 – بر روی آیکن تقویم ضربه بزنید

این آیکن در بالای صفحه است. اینجا جائیست که رویدادهای آینده خود را می بینید به همراه آپشنی برای زمان بندی ایجاد یک اتاق.

3 – بر روی آیکن تقویم به همراه یک + ضربه بزنید

این گزینه در بالا سمت راست صفحه رویدادها وجود دارد.

4 – برای رویداد خود یک اسم انتخاب کنید

نام رویداد همان نامی است که در تقویم و همچنین بالای Room زمان ایجاد شدن آن ظاهر می شود.

5 – برای اضافه کردن یک میزبان مشترک یا مهمان بر روی Add a Co-host or Guest ضربه بزنید

این بخش زیر فیلد “Name” قرار دارد. اگر می خواهید شخصی را برای میزبانی مشترک به همراه خود اضافه کنید یا می خواهید یک مهمان داشته باشید، نام آن ها را برای اضافه کردن به لیست رویداد انتخاب کنید. نام آن ها به همراه نام شما ظاهر می شود و دنبال کنندگان آن ها نیز زمان بندی ایجاد Room را در تقویم خود مشاهده خواهند کرد.

6 – یک تاریخ، زمان و توضیحات وارد کنید

بعد از وارد کردن زمان و تاریخ دلخواه خود برای ایجاد Room، از ناحیه بزرگ تر برای توصیف این رویداد برای شرکت کنندگان احتمالی استفاده کنید. توضیحات شما می تواند تا 200 کاراکتر باشد.

اگر شما عضوی از یک کلاب هستید و می خواهید که رویداد شما برای اعضای کلاب در دسترس باشد، بر روی Host Club زده و کلاب مورد نظر را انتخاب کنید.

7 – Publish را بزنید

این گزینه در بالا سمت راست صفحه وجود دارد. این کار رویداد را به تقویم اضافه کرده و در پایین صفحه پنجره ای با آپشن های بیشتر ایجاد می نماید.

زمانی که یک رویداد را تقویم بندی می کنید، برای تمامی دنبال کنندگان شما در کلاب هاوس نوتیفیکیشن ارسال می شود.

8 – لینک رویداد را با دیگران به اشتراک بگذارید

آیکن های روی پنجره پاپ آپ شده برای این هستند که شما این رویداد را به خارج از کلاب هاوس منتشر کنید. با کلیک بر روی Share رویداد را در یک اپلیکیشن به اشتراک می گذارید، همچنین Tweet نیز رویداد را با دنبال کنندگان توئیتر شما به اشتراک می گذارد. همچنین اگر می خواهید که به صورت دستی لینک رویداد را به اشتراک بگذارید، با کلیک روی Copy Link می توانید این کار را انجام دهید.

برای اضافه کردن رویداد به تقویم خود، روی Add to Cal زده و سپس یا Google Calendar و یا Apple Calendar را انتخاب کنید و سپس رویداد جدید را ذخیره کنید.

9 – رویدادهای خود را مشاهده کنید

برای پیدا کردن رویدادهای خود در کلاب هاوس، روی آیکن تقویم ضربه زده و سپس از منو گزینه Upcoming for You را بزنید و My Events را انتخاب کنید.

اگر لازم است که چیزی را در مورد رویداد تغییر دهید، می توانید در کنار نام رویداد گزینه Edit را انتخاب کنید و سپس دوباره Edit را بزنید. این جا همچنین آپشنی برای پاک کردن رویداد را نیز مشاهده خواهید کرد. اگر نیازمند پیدا کردن لینک رویداد یا به اشتراک گذاری آن با اپلیکیشن های دیگر بعد از ایجاد آن هستید، می توانید با زدن Edit روی رویداد به آپشن های به اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید.

10 – Room خود را در زمان معین شروع کنید

چند دقیقه قبل از زمان معین شده برای شروع Room، کلاب هاوس را باز کرده و از پایین صفحه Start a Room را بزنید. می بینید که رویدادی که تعیین کرده اید به عنوان یکی از مدل های اتاق ها در دسترس شماست. با کلیک روی آن می توانید Room را ایجاد کنید.

دانلود کلاب هاوس برای اندروید

همان طور که پیش تر هم گفتیم تا کنون (زمانی که این مقاله را درج می کنیم) نسخه رسمی کلاب هاوس برای اندروید وجود ندارد. اما چندین نسخه غیررسمی از کلاب هاوس برای اندروید وجود دارد که می تواند یکی از آن ها را در https://cafebazaar.ir/app/ir.miladnouri.houseclub دانلود کنید.

منابع: https://www.wikihow.com/Start-a-Room-in-Clubhouse

https://www.wikihow.com/Make-a-Clubhouse-Account

https://www.pcmag.com/how-to/what-is-clubhouse-app

جمع بندی

در این مقاله به بیان ویژگی های کلاب هاوس، نحوه عضو شدن در کلاب هاوس، ساخت رویداد در کلاب هاوس و … آشنا شدیم. امیدوارم که این مقاله برای تان مفید واقع شده باشد و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

436
2021-04-21 10:47:20
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398