گواهینامه امنیتی (SSL) چیست؟

طراحی سایت

..گواهینامه امنیتی (SSL) چیست؟..
طراحی سایت

گواهینامه امنیتی (SSL) چیست؟

اطلاعاتی که برای نمایش سایت روی بستر اینترنت، بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده منتقل می شوند با آدرس HTTP نمایش داده می شوند. اطلاعاتی که با پروتکل  HTTP انتقال پیدا می کنند متن ساده هستند که به صورت عادی و بدون رمز گذاری می‌باشند. بنابراین برای ایجاد امنیت و کدگذاری کردن اطلاعات باید از پروتکل امنیتی HTTPS استفاده کرد.

برای داشتن این امنیت باید یک SSL خریداری شود. با تهیه بسته خدمات امنیت، نوار بالا در مرورگر سبز رنگ می‌شود و در ابتدای آدرس سایت //:https قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که این گواهی توسط هاستینگ بر روی دامنه قرار داده می‌شود.

SSL پروتکلی برای مکاتبات امن بین یک مبدا و مقصد در محیط اینترنت است. استفاده از گواهی‌نامه‌های امنیتی امروزه به امری واجب بدل شده است.

مزایای داشتن گواهینامه امنیتی (SSL)

گوگل برای وب سایت‌های دارای SSL ارزش بیش‌تری در نتایج جست و جو قائل است، بنابراین رتبه بهتری به این گونه سایت‌ها می دهد.

  • اعتماد مشتریان

از سوی دیگر اعتبار سایت‌های دارای SSL که به جای پروتکل HTTP با پروتکل HTTPS صدا می‌شوند، نزد مشاهده‌کنندگان و مشتریان وب سایت نیز به مراتب بیش‌تر خواهد بود که این امر موجب جذب تعداد بیش‌تری از مشتریان می‌گردد.

  • استفاده از درگاه بانک

در صورتی که قرار است درگاه پرداخت الکترونیک را برای سایت خود قرار دهید حرکت به سوی HTTPS از ملزومات می‌باشد. همچنین این امر پیش نیاز دریافت اینماد به منظور قرار گرفتن درگاه پرداخت بانکی می‌باشد.

  • گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی یا اینماد، داشتن گواهینامه SSL ضروری می‌باشد. دریافت نماد اعتبار الکترونیکی به منظور اعتبار دهی به وب سایت بسیار مهم است. اینماد امروزه به یک علامت شناخته شده در زیرساخت سایت‌های فروشگاه اینترنتی تبدیل شده است. همچنین دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، مشروط به داشتن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) می‌باشد.

بنابراین برای این‌که سایت شما هم از نظر سئو و هم از نظر امنیت ارتقا پیدا کند، استفاده از SSL را به شما توصیه می‌کنیم.

جهت مشاهده پلن های خرید SSL، به مطلب مقایسه پلان‌های خدمات امنیت خرید مراجعه کنید.

مطالعه مقالات زیر را به شما توصیه می کنیم:

نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد)، چیست؟

آنالیز وب سایت همراه ارائه برنامه سئو

انواع روش های پرداخت در فروشگاه آنلاین


148
28 اسفند 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398