گوگل دنس چیست ؟

طراحی سایت

..گوگل دنس چیست ؟..
طراحی سایت

گوگل دنس چیست ؟

گوگل دنس جز الگوریتم‌های گوگل است که به وسیله آن سایت‌ها موردسنجش قرار می‌گیرند. بالاو پایین شدن رتبه سایت شما در نتایج گوگل وابسته به گوگل دنس است. الگوریتم گوگل دنس بسیارپیچیده است، به صورتی که حتی خود گوگل نیز در بسیاری از موارد ممکن است ایندکس‌های سایت شما را حذف کند. سپس بعد از این که این ایندکس‌ها موردبررسی قرارگرفت دوباره به سایت شما برمی‌گردند. البته ممکن است در نتیجه همه این آزمایش‌ها به صورت کلی سایت شما از صفحه نتایج گوگل حذف شود.

گوگل برای انجام این آزمایش زمان خاصی را معین نمی‌کند و همین نیز سبب می‌شود تا بسیاری از افراد هنگام مواجه شدن با این آزمایش دست به کارهای بیهوده ای نظیر خرید بک لینک بزنند تا حضور خود را برای گوگل به اثبات برسانند. مهم ترین نکته‌ای که باید درمورد گوگل دنس بدانید این است که آزمایش بسیارسختی است و باید در مواجهه با آن از انجام کارهای بیهوده (مانند خرید بک لینک) خودداری کنیم.

گوگل دنس

دلایل شکل گیری الگوریتم گوگل دنس

از مهم‌ترین عواملی که در رتبه بندی سایت تاثیرمستقیمی دارد، میزان رضایت کاربران از سایت است. برای این که میزان رضایت کاربران از سایت مشخص شود، فاکتورهای مختلفی بررسی می‌شود، بعضی از این فاکتورها قبل از نمایش به کاربرد و برخی دیگر بعد از ورود کاربر به سایت مشخص می‌شوند.

برای مثال فاکتورهایی نظیر پیش نمایش در سایت، میزان سرعت، استانداردهای نگارشی و… قبل از نمایش سایت به کاربر بررسی می‌شود. عوامل دیگری مانند میزان حضورکاربر درسایت، نرخ‌کلیک در سایت، نظرات و دیدگاه‌های سایت و عواملی نظیر این‌ها بعد از حضور کاربر در سایت مشخص می‌شود.

چه زمانی گوگل دنس اتفاق می افتد؟

گوگل دنس معمولا زمانی صورت می‌گیرد که گوگل قصد بروزرسانی الگوریتم‌های قدیمی موتورجست وجو را داشته باشد و یا این که بخواهد یک الگوریتم جدید را ایجادکند. این موارد همه یک هفته زمان می‌برد و بعد از گذشت این یک هفته همه چیز به حالت اولیه برمی‌گردد.

دراین الگوریتم ممکن است سایت‌هایی که هیچ وقت جز ده نتیجه‌های برتر گوگل نبوده‌اند، رتبه‌های بهتری پیداکنند. درواقع به سایت‌های تازه‌کار این فرصت را می‌دهد تا بتوانند جایگاه خود را در گوگل بهبود بخشند. واکنش کاربران روی این  سایت‌ها توسط گوگل بررسی می‌شود و درصورت این که موجب رضایت کاربران باشد، رتبه سایت بهبود پیدا می‌کند.

برای مثال زمانی که گوگل دنس یک سایت را به صورت تصادفی جز نتایج برترگوگل قراردهد، و دراین مدت سایت می‌تواند رضایت کاربران را جذب کند و تعداد کلیک بالایی را به دست آورد، گوگل متوجه می‌شود این سایت رتبه بالایی را در نتایج گوگل کسب کند. برعکس این امر نیز صدق می‌کند، درصورت این که سایتی جز نتایج برتر گوگل باشد و اما مورداستقبال کاربران قرارنگیرد، ممکن است حتی رتبه کمتری نسبت به جایگاه قبلی خود به دست آورد.

چه سایت‌هایی کمترتحت تاثیر گوگل دنس قرار می‌گیرند؟

 1. آن دسته از سایت‌هایی که سئوی خوبی دارند و کیفیت لینک‌های موجود در محتوای سایت آن ها بالا است، کمتر تحت تاثیر رقص گوگل هستند.
 2. برای این که سایت شما کمتر تحت تاثیرگوگل دنس قراربگیرد، باید روی نحو لینک دهی سایت دقت بسیارزیادی داشته باشید.
 3. آن دسته از سایت‌هایی که بدون استفاده از ترفندها سعی در بروزرسانی مطالب سایت خود دارند و سعی می‌کنند امتیازاتی را برای کاربران خود قائل شوند، تحت تاثیرالگوریتم گوگل دنس قرارنمی‌گیرند.
 4. اگر می‌خواهید رتبه سایت شما در مواجهه با الگوریتم گوگل دنس تغییری نکند، می‌توانید در سایت خود از بک‌لینک‌های معتبر استفاده کنید. آن دسته از سایت‌هایی که لینک سازی آن‌ها به صورن ناگهانی صورت می‌گیرد، تحت تاثیر رقص گوگل قرارمی‌گیرند.

چه سایت‌هایی بیشتر تحت تاثیر گوگل دنس قرار می‌گیرند؟

سایت‌هایی که ویژگی‌های زیر را دارند، تحت تاثیر رقص گوگل قرار می‌گیرند:

 1. آن دسته از سایت‌هایی که سئو خود را با استفاده از روش‌هایی نظیر سئوکلاه سیاه به دست می‌آورند، در مواجهه با گوگل دنس جایگاه خود را از دست می‌دهند.
 2. ان دسته از سایت‌هایی که محتوای کپی شده تولید می‌کنند، جایگاه خود را دربرخورد با رقص گوگل از دست می‌دهند.
 3. سایت‌های تازه تاسیس آسیب‌پذیری بالایی دارند.
 4. سایت‌هایی که رتبه پایداری ندارند، به عبارتی دیگر جایگاه آن‌ها به تازگی بهبود داشته است.

درهنگام مواجهه با گوگل دنس باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

اگر سایت شما رتبه خوبی در گوگل داشته است و اما بعداز مدتی متوجه شده‌اید، رنکینگ سایت شما دچار افول شده است و این مسئله بسیارناگهانی اتفاق افتاده است، از انجام اعمال خارج از روند قبلی سایت خودداری کنید. بسیاری از افراد در این زمان سعی می کنند تا با دست کاری کردن کدها جایگاه اولیه سایت را به آن برگردانند.

 کارهایی نظیر خرید بک لینک نیز نمی‌تواند رتبه سایت شما را در زمان گوگل دنس بهبود بخشد، حتی ممکن است زمان رقص گوگل را نیز افزایش دهد. به صورت کلی به هیچ عنوان نباید در این مدت قالب اصلی سایت را دست کاری کنید.سعی کنید همان اقدامات قبلی خود مانند تولید محتوای عادی و ارگانیک را در سایت انجام دهید. می‌توانید دراین باره با سئوکارهای حرفه‌ای صحبت کنید و از آن‌ها مشورت بگیرید.

گوگل دنس

شما می‌توانید از این آزمایش به عنوان یک فرصت استفاده کنید تا جایگاه سایت خود را بهبود بخشید.اگر می‌خواهید رتبه بهتری را در مواجهه با گوگل دنس داشته باشید اقدامات زیر را رعایت کنید:

 1. عنوانی جذاب را برای مقالات سایت خود انتخاب کنید. انتخاب عنوان مناسب می‌تواند کاربران زیادی را جذب سایت شما کند و این روی رتبه سایت اثرگذار است.
 2. هنگام بارگذاری مقالات در سایت، اهمیت توضیحات متا را جدی بگیرید. کاربر با خواندن همین توضیحات جذب سایت شما می‌شود.
 3. می‌توانید برای جذابتر کردن عنوان مطلب از ایموجی استفاده کنید.
 4. برای این که نرخ کلیک در سایت شما بیشتر شود، باید لینک سازی داخلی را به درستی انجام دهید.
 5. هنگام تهیه محتوای سایت اولویت شما باید رضایت کاربر باشد.

دراین مطلب به بررسی همه جانبه الگوریتم گوگل دنس پرداختیم و شما نیز با مطالعه این مقاله می‌توانید اطلاعات خوبی را دراین زمینه کسب کنید. درنهایت نیز هنگام مواجهه با این الگوریتم بهترین اقدام را خواهیدداشت. همه این موارد سبب می‌شود تا بتوانید رتبه سایت خود را در نتایج گوگل حفظ کنید.

125
03 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

17701
24 فروردین 1398
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

3326
27 آذر 1398
طراحی سایت

دلایل موفقیت دیجی کالا

یکی از موفق ترین استارت اپ های ایران در دهه ی اخیر سایت دیجی کالا بوده است . به طوری که به جرئت می توان گفت این سایت بزرگ‌ ترین خرده‌ فروشی اینترنتی خاورمیانه است . اقایان محمدی در سال 1384 تصمیم راه اندازی این وب سایت گرفتند و در سال 85 این برند با نام فعلی ” دیجی کالا ” پایه گذاری گردید . مدیران این پروژه با این هدف او...

2839
22 اردیبهشت 1398