گوگل دیسکاور چیست؟ تمام آنچه باید از دیسکاور بدانید

طراحی سایت

..گوگل دیسکاور چیست؟ تمام آنچه باید از دیسکاور بدانید..
طراحی سایت

گوگل دیسکاور چیست؟ تمام آنچه باید از دیسکاور بدانید

5 / 5 ( 1 امتیاز )

گوگل دیسکاور یکی از جدیدترین و کاربردی ترین بخش های راه اندازی شده توسط گوگل می باشد که امکان نمایش آن تنها از طریق گوشی های موبایل و با به کارگیری مرورگر کروم میسر می باشد. بنابر گفته های اخیر گوگل و همچنین شواهدی که وجود دارد، این موتور جستجوی قوی همواره با تمام قوا در پی آن بوده است که بهترین امکانات را به کاربران ارائه دهد.

این مقاله از مطالب آوای دانش مجموعه پیام آوا پردازش است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

تقویت قابل توجه هوش مصنوعی موجب شده است که موتور جستجوی گوگل به طور چشمگیری قدرتمند شده و درکی نسبی به دست آورد. به گونه ای که امروزه کاربران با هر مدلی در این موتور به جستجو بپردازند، گوگل می تواند کلمات ورودی را تحلیل نموده و بنابر نیاز آنان سایت های مرتبط را به نمایش بگذارد. لازم به ذکر است که بخش راه اندازی شده برای کاربران که به منظور درک علایق آنان فعالیت می کند، گوگل دیسکاور نامیده می شود.

واقعیت این است که گوگل دیسکاور با وجود تفاوت های قابل توجهی جایگزین گوگل فید شده است. بنابر آنچه تا بدین جا گفته شد، گوگل دیسکاور یکی از الگوریتم های بهینه سازی محتوا در موتور جستجوی گوگل است که وظیفه آن کشف موضوعات مورد علاقه شما و آسان سازی دسترسی به آن ها می باشد. در حقیقت این الگوریتم با در نظر گرفتن آنچه کاربران از گوگل درخواست می کنند، پیشنهاداتی مناسب برای آن ها در نظر گرفته و به نمایش می گذارد. بدین ترتیب کاربران تنها با یک کلیک می توانند به منبع اصلی مطالب مورد نظر خود دست پیدا کرده و از آن ها استفاده نمایند.
آیا هنوز هم به درک درستی از تعریف گوگل دیسکاور دست نیافته اید؟ آیا نیازمند تعریفی ساده تر از این قابلیت هستید؟! ساده تر از این که بگوییم این قابلیت در حقیقت همان جستجو در موتور گوگل بدون نیاز به سرچ کردن می باشد!

تلفن های همراه اندروید مورد استفاده در دنیای امروز امکان دستیابی به رفتارهای کاربران، سلایق و علایق آن ها، تاریخچه جستجو، موقعیت های مکانی و… را برای گوگل فراهم ساخته و موجب شده است که این موتور جستجو به ارائه پیشنهادات مفیدی به کاربران مذکور در همین راستا بدون نیاز آن ها به سرچ کردن بپردازد. گفتنی است که توجه ویژه به این موضوع در کنار دیگر تکنیک های سئو سایت می تواند سایت ها را در رسیدن به اهداف سئو خود یاری نماید.

معرفی گوگل دیسکاور

آنچه در این مقاله خواهید آموخت

معرفی مطالب جدید نسبت به علایق فردی کاربران، یکی از مهم ترین وظایف گوگل دیسکاور

معرفی مطالب جدید در رابطه با سلایق و علایق کاربران یکی از مهم ترین وظایف گوگل دیسکاور می باشد. گاهی گوگل دیسکاور به ارائه پیشنهاداتی با موضوعات گوناگون به شما پرداخته و در قسمت عناوین این مطالب نیز دلیل پیشنهاد آن ها به شما را اعلام می کند. برای مثال اگر شما چند وقت پیش بیوگرافی خواننده مورد علاقه خود را در گوگل جستجو کرده باشید، ممکن است گوگل در آینده اطلاعات جدیدی را در همین رابطه به شما پیشنهاد کند. در چنین موقعیتی کافیست شما بر روی موضوع مورد نظر کلیک کرده تا اطلاعات بیشتر در اختیارتان قرار بگیرد.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید، روی گزینه follow کلیک کنید!

هنگامی که گوگل دیسکاور مطلبی را به شما پیشنهاد می دهد، در مجاورت موضوع پیشنهادی با گزینه follow مواجه خواهید شد. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات و مطالب بیشتر در رابطه با آن موضوع هستید، می توانید با کلیک روی این گزینه به گوگل اجازه معرفی مطالب بیشتر و جامع تر را بدهید.

بهینه سازی محتوا با استفاده از گوگل دیسکاور

جالب است بدانید که گوگل دیسکاور ویژگی جدیدی نیست. اما به عنوان رویکرد ترافیک بدون نیاز به جستجو توانست نشانگر آغاز دورانی جدید در سئو سایت های گوناگون باشد. این قابلیت چند زبانه می تواند انواع مختلف محتوا نظیر اخبار، مقالات، ویدئوها، تبلیغات و… را در اختیار کاربران قرار دهد. سایت های گوناگون با استفاده از این قابلیت می توانند به بهینه سازی محتواهای خود بپردازند.

محتوای دیسکاور بر اساس محتوایی که به نظر گوگل برای کاربر جالب تر می باشد، توسط الگوریتم دیسکاور رتبه بندی می گردد. بی شک بالا بودن تطابق میان محتواهای موجود و علایق به دست آمده از کاربر به بالا بودن رتبه محتوا کمک چشمگیری خواهد کرد.

نکاتی که در ادامه بیان می شوند، به سایت های مختلف این امکان را می دهند که محتواهایشان در میان محتواهای دیسکاور قرار بگیرد:

تولید محتوای مفید و مورد علاقه کاربران

از نظر گوگل تولید محتوای سایت ها به منظور بهینه سازی با استفاده از گوگل دیسکاور باید به گونه ای باشد که خوانندگان از آن لذت برده و برایشان مفید واقع گردد. بدین منظور این موتور جستجوی پر هیاهو از صاحبان سایت می خواهد که با تبعیت از دستورالعمل های گوگل وبمستر از ایندکس صحیح صفحات سایت خود و دسترسی راحت و ساده کاربران به آن ها اطمینان پیدا کنند.

یکی از عالی ترین راه ها ایجاد محتواهای گوناگون در مورد یک موضوع خاص و لینک سازی داخلی و برقراری ارتباط میان صفحات می باشد. این کار زمینه ای را فراهم می سازد که کاربر در صورت رفتن به نخستین صفحه به مشاهده سایر صفحات سایت نیز بپردازد.

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی تصاویر یکی دیگر از راه های بهینه سازی محتوا با به کارگیری گوگل دیسکاور می باشد. به گفته گوگل افزودن تصاویر مناسب و دارای کیفیت بالا به محتوای مورد استفاده در سایت تاثیر بسیار زیادی بر سئو سایت خواهد داشت.
بدین منظور سعی کنید:

  • تصاویر مورد استفاده را فشرده سازی کنید.
  • نام فایل انتخابی را مناسب با تصویر مورد نظر انتخاب کنید.
  • برای تصویر متن جایگزین در نظر بگیرید.
  • در توصیف تصویر کپشنی توصیفی ذکر کنید.

تولید ویدئو

جالب است بدانید که گوگل دیسکاور تا حد زیادی بر عناصر تصویری تکیه می کند. هدف گوگل دیسکاور از این موضوع این است که کاربران را در محتواهای مورد نظر آن ها غرق نماید!

امروزه مشاهده آنلاین ویدئوها و تصاویر به طور قابل توجهی در حال افزایش است. همین امر موجب شده است که الگوریتم گوگل دیسکاور نیز علاقه خاصی به این موضوع متداول نشان داده و از محتواهای ویدئویی حمایت کند. توجه داشته باشید که تاکید این الگوریتم غالبا بر ویدئو و ترکیبی از محتواهای همیشه سبز و به روز می باشد.

نمایش گوگل دیسکاور در موبایل

ایجاد محتوای ترکیبی از محتوای جدید و همیشه سبز

بنا به اعلام گوگل، گوگل دیسکاور غالبا ترکیبی از محتواهای جدید و محتواهای همیشه سبز را در اختیار کاربران قرار می دهد. شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که منظور از محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز محتوایی است که تا مدت های طولانی قدیمی نشده و مفهوم خود را حفظ می کند. بنابراین گوگل زمینه ای را فراهم می سازد که کاربران ضمن دنبال کردن مطالب فعلی، از فیلم ها و عکس های همیشه سبز نیز بهره مند گردند.

این نکته مهم را هم مد نظر داشته باشید که ترکیب این دو نوع محتوا می تواند قدرت برند شما را تا حد قابل توجهی تقویت کند.

بهینه سازی سایت برای تلفن همراه

مطمئن شوید که محتواهای مورد نظر را در سایتی منتشر می کنید که تلفن های هوشمند امروزی قابلیت نمایش آن را دارند. در صورت انتشار محتوای سایت شما در گوگل دیسکاور عده زیادی از کاربران با استفاده از تلفن همراه به بازدید از آن اقدام می کنند. در صورتی که محتوای مورد نظر با گوشی های موبایل سازگاری نداشته باشد، کاربر بلافاصله نسبت به خروج از صفحه اقدام می کند.

بهینه سازی سایت به منظور قابل نمایش بودن در تلفن های همراه ضمن بهبود رتبه و افزایش اعتبار شما، زمینه ای را فراهم می سازد که سایت مورد نظر برای افرادی که از طریق گوگل دیسکاور اقدام به بازدید از آن نموده اند، جذاب باشد. این موضوع اهمیت سئو موبایل را نشان می دهد!

مجموعه پیام آوا ردازش  با داشتن چندین نمونه کار موفق در زمینه سئو سایت فروشگاهی و شرکتی آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد. جهت مشاوره و استعلام قیمت سئو سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

189
2021-04-21 10:44:11
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24257
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10574
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

10027
27 آذر 1398