۴ روش برای بهبود فرآیند ورود (Login) کاربران به طراحی سایت

طراحی سایت

..۴ روش برای بهبود فرآیند ورود (Login) کاربران به طراحی سایت..
طراحی سایت

۴ روش برای بهبود فرآیند ورود (Login) کاربران به طراحی سایت

نشان دادن علاقه بسیار زیاد کاربران به دنیای ناملموس اینترنت و مخصوصا طراحی سایت ، عاملی اساسی در روی آوردن کسب و کارهای مختلف به تجارت الکترونیک بشمار می رود.کاربران به منظور خرید، یافتن اطلاعات مورد نظر، ارتباط با دیگران، اطلاع از وضعیت هوا و… تمامی کارهای روزمره کم کم به سمت شعب مجازی موجود برای رفع این نیازها روی می‌آورند، پس اگر به تجارت و کسب سود بیشتر اهمیت می دهید، بهتر است تا زودتر دست به کار شده و افراد بیشتری ابتدا به عنوان بازدیدکننده و سپس یه عنوان کاربر سایت جذب نمایید.

فراهم نمودن بستری مناسب برای ورود کاربران به وب سایت

یک وب سایت بدون بازدیدکننده و کاربر تقریبا بی معنی است! وب سایت شما چه از نوع خبری، شرکتی، فروشگاهی و… نیاز دارد تا در میان میلیون ها وب سایت موجود در دنیای وب به چشم بیاید، وگرنه به جز انداختن هزینه طراحی، خرید دامنه و تهیه هاست، ثمره دیگری برایتان نخواهد داشت.
در این باره و روش های جذب کاربر مقالات زیادی منتشر کرده ایم که به عنوان نمونه می توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

روش های جلب توجه کاربر به سمت طراحی سایت

چگونه جذب کاربر برای طراحی سایت از اینستاگرام داشته باشیم؟

اما قدم بعدی به حفظ و ابقا کاربر با دادن امکانات خوب و کاربردی تعلق دارد.از جمله این موارد که شاید در نظر کوچک و کم اهمیت اما بسیار مهم است، باید به فرآیند ورود کاربران به طراحی وب سایت اشاره کرد.اگر کاربران درب مناسبی به وب سایت شما پیدا نکنند، هرگز بدان ورود پیدا نخواهند کرد.

آن را در محلی قابل دید قرار دهید

بسیار عجیب است که چرا برخی وب سایت‌ها، مخصوصا فروشگاهی که نیاز مبرمی نسبت به لاگین کاربران برای دادن خدمات دارند، فرم ورود به طراحی سایت را در یک یک منو کشویی (دراپ دان منو) و یا محلی دیگر که حس خاصی ایجاد نمی کند قرار می‌دهند.دو مشکل در این رابطه وجود دارد.

website login page

website login page
نخست اینکه کاربران دلیلی برای صرف زمان به منظور یافتن بدیهی ترین قسمت یک وب سایت پیدا نکرده و فرض می کنند که در طراحی وب سایت به طور کل چنین قسمتی تعبیه نشده است.
دوم بسیاری از نرم افزارهای مدیریت پسورد حتی ابزار پیشفرض مرورگر با این قسمت ها سازگاری خوبی نداشته و کاربر را مجبور به وارد کردن هرباره پسورد خود می‌کنند، حال آنکه کاربران اغلب بعد از اولین ورود به وب سایتی مشخص توسط سیستم کامپیوتری یا گوشی هوشمند خود ، برای آسودگی ورود در دفعات بعدی اجازه ذخیره پسورد خود را به آن می‌دهند.

اجتماعی و اجتماع دوست باشید

در این مورد باید به فضای رقابتی ایجاد شده اشاره کرد.رفته رفته در طراحی وب سایت‌های زیادی قابلیت ورود از طریق حساب‌های کاربری شبکه های اجتماعی ایجاد می شود که همین امر نه لزوم، بله فایده استفاده از این روش را افزایش می‌دهد.در نظر داشته باشید اگرچه نگرانی های امنیتی زیادی در این رابطه وجود دارند ، با این حال می توان آن را به عنوان یک آپشن در کنار لاگین عادی وب سایت قرار داد.

website login page

website login page
از دیدگاه طراحی نیز این موضوع بسیار به شما کمک می کند.با استفاده از ورود به سایت توسط حساب کاربری در شبکه های اجتماعی ، علاوه بر دسترسی به اطلاعات پایه ای کاربران، قادر خواهید بود تا با حذف فرآیند ثبت نام، کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنید.
کاربران معمولا برای پر کردن فرم های این چنینی تنبلی به خرج می دهند.

به ایمیل اجازه خودنمایی دهید

با وجود محبوبیت شبکه های اجتماعی هنوز بسیاری وجود دارند که عضو هیچکدام از این‌ها نبوده و بنابر دلایل شخصی علاقه ای نیز برای پیوست به آن ها ندارند.از طرف دیگر عده بی‌شماری نیز یافت می‌شوند که دوست ندارند تا اطلاعات حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی را نزد شما قرار دهند.

اما هر کاربر استفاده کننده از اینترنت با احتمال بسیار قوی و زیاد حداقل یک حساب کاربری در سرویس دهندگان ایمیلی دارد.از طرفی حساب ایمیل اطلاعات زیادی از کاربر ندارد تا شخصی از بابت عمومی شدن آن‌ها ابراز نگرانی کند.
مزیت دیگر استفاده از آدرس ایمیل به عنوان نام کاربری در این است که کاربر مجبور نیس تا نام کاربری خود در وب سایت های مختلف را به یاد بسپرد، چون آدرس ایمیل خود را بهتر از هر نامی دیگر در دنیای اینترنت ازبر شده است.

البته ، مطمئن شوید تا کارهایی احمقانه از قبیل درخواست از کاربر برای اولین لاگین توسط یوزر و پسورد ایمیل نداشته باشید، چون کاربر را به فکر واداشته و از وب سایت خود با سرعتی تصور نشدنی فراری می دهید.

فراموشی ، اشتباهی نابخشودنی نیست

هرچه یک کاربر باهوشتر و فعال تر در دنیای مجازی باشد، احتمال فراموش شدن پسورد توسط وی به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد، اما این اشتباهی نابخشودنی نبوده و نباید کاربر(ان) را بخاطر آن مجازات کنید.پس همواره لینکی برای دریافت رمز عبور فراموش شده درست در کنار فیلدهای ورود نام کاربری و پسورد قرار دهید تا بدین ترتیب کاربر در کسری از ثانیه قادر باشد تا پسورد خود را دریافت کند.

website login page

website login page
البته به دفعات این سیستم خود را چک کرده تا از صحت کارکرد آن با خبر شوید، وگرنه کاربران رهگذر وب سایت شما را برای همیش بدرود گفته و کاربران قدیمی و وفادار نیز به ساخت چدباره حساب کاربری مجبور می شوند که در نتیجه دیتابیس شما مملو از کاربران فیک، دروغین و تکراری خواهد شد.

5/5 (1 نظر)

امتیاز دهی کاربران
( رای)

230
2021-02-21 07:26:43
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

24016
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

10255
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

9514
27 آذر 1398