۹ اشتباه بازاریابی محتوا که به برند شما آسیب می رسانند

سئو

..۹ اشتباه بازاریابی محتوا که به برند شما آسیب می رسانند..
سئو

۹ اشتباه بازاریابی محتوا که به برند شما آسیب می رسانند

این درست است که محتوا در بیزینس های امروز حرف اول را می زند، اما آیا هر محتوایی می تواند باعث رشد کسب و کار شما شود؟

آیا استراتژی های بازاریابی محتوایی کمپانی شما در حال ایجاد کردن ارزش برای مصرف کنندگان هستند یا آن ها را بیشتر از خود می رانند؟ ما از تیم بازاریابان محتوای خود پرسیدیم که بزرگترین اشتباهات آن ها که واقعاً تلاش آن ها را بیهوده کرد را نام ببرند، اشتباهاتی که باعث به وجود آمدن راهنمای استراتژی کارهایی که  نباید وقتی می خواهیم محتوا تولید کنیم آن ها را انجام دهیم.

۹ اشتباه بازاریابی محتوا که باید از آن ها اجتناب کرد

اشتباه ۱: تیترهای غیر جذاب

کربی میرز از اعضای تیم محتوای SmarterCX در این باره می گوید: ” فقط بخاطر این که قبول کرده ام تا در یک بازه زمانی معین پیام های شما را دریافت کنم، به این معنی نیست که زمان و یا میل لازم برای خواندن تمام چیزهایی که می فرستید دارم. معذرت می خواهم. در نتیجه، یک تیتر با عنوان ” خبرنامه ژانویه 2020 ” به احتمال زیادی کلیکی را در پی نخواهد داشت مگر این که من عاشق سازمان شما باشم. اگرچه شما می توانید به من کمک کنید و با قرار دادن تیترهای جذاب تر من را تحریک کنید و همچنین، خواهش می کنم از افعال فعال استفاده کنید. “

اشتباه ۲: ترجیح دادن کمیت به کیفیت

اریک ماتس، یکی دیگر از اعضای تیم محتوای  SmarterCX در این باره می گوید: ” به عنوان یک متخصص بازاریابی محتوایی و سئو، بزرگترین اشتباه آزاردهنده برای من این است که بسیاری از مدیران و صاحبان برندها تصور می کنند که ایجاد محتوای موفق بیشتر از کیفیت به کمیت بستگی دارد، همچنین علاوه بر این مورد کمبود درک صحیح از المان هایی که باعث ایجاد یک پست بلاگی می شوند که در موقعیت های بالای نتایج جستجو قرار می گیرند، نیز بسیار آزاردهنده است.

ایجاد محتوای موفق بیشتر از کیفیت به کمیت بستگی دارد

زمانی که آسیاب محتوا روی کار بودند، بسیاری از مردم از این استراتژی برای بلاگ های خود استفاده کردند، و فکر می کردند که این کار همان بازاریابی محتوایی است. در حالی که گوگل و دیگر موتورهای جستجو در امر درک تفاوت های URLهای با کیفیت و محتوای باریک روز به روز قدرتمندتر می شوند، کمپانی هایی که این راهبرد قدیمی را دنبال کردند در حال حاضر و به حق، در حال از دست دادن میزان خیلی بالایی از ترافیک ارگانیک هستند. ”

اشتباه ۳: به دنبال بردهای سریع بودن یا دستاوردهای طولانی مدت

ریتیکا پیوری، یکی از اعضای تیم محتوای SmarterCX درباره این اشتباه می گوید: ” بزرگترین و تنها موضوعی که من را در بازاریابی محتوایی آزار می دهد، زمانی است که کمپانی ها بجای این که به دنبال دستاوردهای طولانی مدت باشند، در جستجوی بردهای سریع هستند. ما باید با مخاطبان درست رفتار کنیم، و حتی مردمی که می خواهیم به آن ها دسترسی پیدا کنیم، رفتاری که در شان مردم است نه رفتاری که با ماشین ها انجام می شود.

یکی از پیشنهاداتی که برای تیم های محتوایی در سال 2020 دارم این است که کمی سرعت خود را کم کنند و بیشتر از کمیت برروی کیفیت تمرکز کنند. در اکوسیستم دیجیتال، به نظر می آید که فشار زیادی برای بزرگنمایی رشد و سرعت ماوراالطبیعی وجود دارد، برای راه اندازی کمپین ها با هدف راه اندازی کمپین فقط.

“باید دائماً به خودمان یادآوری کنیم که ما برای مردم می نویسیم، نه موتورهای جستجو، کمپین ها و روبات ها. “

۴ هدف بازاریابی محتوایی که برای بیزینس اهمیت دارد

بازاریابی محتوایی بزرگترین نقش را در بیزینس ها ایفا می کند

اشتباه ۴: وقتی بدون اجازه از ایمیل مخاطب برای استفاده در بخش های دیگر استفاده می شود

تیموتی وودز، یکی از اعضای تیم محتوای SmarterCX در مورد این مشکل می گوید: ” به عنوان یک مشتری، وقتی من چیزی را دانلود می کنم و از ایمیل من در بخش های دیگر کمپانی استفاده می شود بسیار آزاردهنده است. من اخیراً چیزی را از IG دانلود کردم و ایمیل باران شدم! من عضویت خود را لغو کردم اما محصولات دیگر از همان گروه همچنان به فرستادن ایمیل به من ادامه دادند. به نظر من همه باید مشخص کنند که از آدرس برای چه منظور و توسط چه کسانی استفاده می شود. ”

اشتباه ۵: تولید محتوا فقط با هدف تولید کردن آن

ارین اولیلا در این باره می گوید: ” به عنوان یک بازاریاب، بزرگترین اشتباه آزاردهنده برای من استخدام کردن فقط با هدف تولید محتواست، نه استراتژی. هربار مشتری های جدید به سراغ من می آیند و از من می پرسند که برای شان بررسی کنم و ببینم که چرا محتوای کنونی آن ها منجر به افزایش تبدیل مشتری نمی شود. بعضی وقت ها هم مشتریان به سراغ من می آیند و به دنبال نویسندگانی هستند که بتوانند در موضوعاتی که خودشان تعیین کرده اند توانا باشند. ( موضوعاتی که مخاطبان آن ها شاید به آن ها علاقه مند نباشند ) این کار مانند پرت کردن اسپاگتی به سمت دیوار است برای این که ببینیم آیا به دیوار می چسبد یا خیر.

یک استراتژی تولید محتوا است که با برنامه ریزی درست مخاطبان را جذب می کند

تولید محتوا صرفاً با هدف تولید آن هیچ منفعتی برای هیچ بیزینسی ندارد. یک استراتژی به خوبی برنامه ریزی شده چیزی است که مخاطبان را جذب کرده و آن ها را به مشتری تبدیل می کند. ”

اشتباه ۶: ارسال ایمیل های مختلف به دنبال کننده مبنی بر یادآوری خواندن ایمیل های قبلی

بنجامین هانتینگ در این باره می گوید: ” به عنوان یک روزنامه نگار، هزاران ایمیل از بازاریابان که معمولاً در مورد موضوعاتی هستند که من پوشش نمی دهم، دریافت می کنم. بیشتر آن ها را به سادگی نادیده می گیرم، اما زمان هایی که یک ایمیل دیگر با مضمون ” پیام من را دیدی؟ ” یا ” فقط می خواستم احوالت را بپرسم ” دریافت می کنم، که در واقع ایمیل هایی هستند که مرتبط با آن هایی می باشند که نادیده گرفتم، تنها دریافت یکی از این ها به اندازه کافی بد است. اما دو یا سه عدد از آن ها نشان می دهد که شما نمی دانید که در حال سخنرانی برای چه کسی هستید، زمان کافی برای تحقیق در بازار خود را صرف نکرده اید، و ضمانت می کند که آدرس ایمیل شما به لیست اسپم های من افزوده خواهد شد. ”

اشتباه ۷: بازاریابی محتوا به عنوان تبلیغات

دنیل تی در این باره توضیح می دهد: ” مشتریان زیادی به سراغ من می آیند که یک هفته یا یک ماه است استراتژی محتوای جدیدی را پیاده سازی کرده اند و از من می پرسند که چرا اعداد آنها به اندازه کافی به سمت بالا حرکت نمی کنند. من دیگر یادم نمی آید که چندبار لازم بوده که توضیح دهم که بازاریابی محتوایی یک بازی طولانیست که تنها در طولانی مدت جایزه خود را به شما می دهد، و این کار نیز تنها در صورت تلاش چند ماهه و مستمر در زمینه منتشر کردن محتوا و ایجاد اعتماد در برندتان امکان پذیر است. بازاریابی محتوایی تبلیغات نیست! “

۱۰ نکته کپی رایتینگ برای افزایش خلاقیت شما

کپی رایتینگ (Copywriting) به معنای استفاده از کلمات برای جذب مخاطبین و فروش بیشتر است

اشتباه ۸: تلاش برای فریب دادن مخاطب با استفاده از تیتر

جودی وارنر در این باره توضیح می دهد: ” بزرگترین موضوع آزاردهنده بازاریابی محتوایی برای من زمانی است که یک کمپانی با ایمیل های خود تلاش می کند تا من را به این فکر وادار کند که آن ها شخصی سازی شده هستند و یا حتی آن ها یک پاسخگویی به ایمیل من با افزودن Re: در اول تیتر می باشد. این کار اصلاً هوشمندانه نیست، و زمانی که من از استراتژی شما با خبر شوم، باعث می شود که دیگر نخواهم ایمیل های شما را بخوانم. ”

اشتباه ۹: امر کردن به مشتری برای انجام دادن کاری

میا مک فرسون مدیر تیم محتوای SmarterCX در این باره می گوید: ” بزرگترین موضوع آزاردهنده در بازاریابی محتوایی برای من  استفاده از فرمان ها و اصطلاحاتی مانند ” کمپانی های امروز باید … ” و یا ” برای پیشرفت کردن شما باید … ” استفاده می کنند. من پیغام های این چنینی را دیده ام که توسط تمامی کمپانی های تکنولوژی که با آن ها کار کرده ام استفاده می شود و این موضوع من را دیوانه می کند!

جمع بندی

به عنوان بازاریابان محتوایی، ما به مخاطبان خود نمی گوییم که چه کاری انجام دهند. ما به آنها اطلاعات لازم را می دهیم که یک تصمیم آگاهانه بگیرند. هنگامی که درس های خود را از بخش های مورد علاقه مان در ادبیات، فیلم ها و … دریافت می کنیم و بجای این که بگوییم، نشان می دهیم، ما خود را متمایز می کنیم و در بالای بازاریابی محتوای معمولی قرار می گیریم. “

لطفا امتیاز دهید
[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

141
25 فروردین 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

20284
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

6570
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

5654
27 آذر 1398