10 دلیل برای اینکه ویدیو را در هاست آپلود نکنیم

طراحی سایت

..10 دلیل برای اینکه ویدیو را در هاست آپلود نکنیم..
طراحی سایت

10 دلیل برای اینکه ویدیو را در هاست آپلود نکنیم

قرار دادن ویدیو در سایت کمک می کند، محتوای متفاوتی در صفحه خود داشته باشید ولی اینکه از چه طریقی این کار را انجام بدهید اهمیت زیادی دارد. در این مقاله 10 دلیل مهم را بیان کردیم که نباید آپلود ویدیو در هاست انجام شود. همچنین در ادامه پنج سرویسی رایگانی را خواهیم داشت که به شما اجازه می دهد ویدیو خود را با نام برند خودتان در سایت قرار دهید. پس با ما همراه باشید.

1. پهنای باند سرور را محدود می کند

ویدئو های آپلودی که حجم بالایی داشته باشند یا با کیفیت بالایی (مثلا کیفیتHD ) آپلود شوند، به راحتی به حجم 100مگابایت می رسند. حالا تصور کنید وقتی ده ها نفر سعی کنند همزمان همان فیلم را تماشا کنند، چه اتفاقی می افتد.

ارائه دهندگان هاستینگ همیشه پهنای باند و منابع مشخصی را برای هر سرور در شبکه اختصاص می دهد، براساس میانگین میزان ترافیک تعداد باری که ویدئو در روز مشاهده می شود می تواند از پهنای باند شما کم کند. مثلا اگر یک فیلم 50 مگابایت حجم دارد و در هر روز 10 نفر آن را مشاهده کنند 1500 گیابایت فقط پهنای باند ماهانه برای آپلود این ویدئو نیاز خواهید داشت.

در خواست های زیاد از سرور بخصوص برای فایل های بزرگ می تواند از میزان پهنای باند شما عبور کند، سایت شما و هر سایت دیگری که در همان سرور هستند را آهسته یا از اجرا متوقف کند.

2. محدودیت برای اندازه فایل ها و فضای ذخیره سازی دارد

فایل های آپلود شده درهاست حداکثر می تواند تا50مگابایت حجم داشته باشند که اجازه چند دقیقه بیشتر آپلود ویدئو ها را نمی دهد و محدودیت در فایل های شما ایجاد می کند.

علاوه بر این ممکن است فایل های رسانه ای بزرگ شرایط هاستینگ را رد کند، حتی باعث شود، حساب هاستینگ شما منقضی کند. حالا فرض کنید بارها و بارها فایل های ویدئویی خود را در سرور بارگذاری کنید، درنهایت از فضای ذخیره سازی (storage space) عبور کنید.

زمانی که فضای دیسک را فایل های ویدیویی اشغال می کند باعث می شود، داده هایی که به فضای دیسک بیشتری نیاز دارند، زمان اجرای طولانی تری پیدا کنند و نمایش بخش هایی از سایت را به تعویق بندازند.

3. بارگذاری آهسته می شود و ویدئوها فریز می شوند

اگر فایل ویدئویی در یک سرور با محدودیت پنهای باند مواجه باشد ، کاربران مکث های غیرمنتظره ای هنگام تماشای ویدئو خود می بینند که به اصطلاح می گوییم ویدئو فریز شده است. این اتفاق برای مخاطبان بسیار آزاردهندست، تجربه کاربری ومحبوبیت برند را به خطر می اندازد و اعتبار کسب وکار را کم می کند.

در نهایت اگر اینترنت کاربران ضعیف باشد، آپلود فایل کندتر می شود ونمایش ویدئو را ضعیف تر می کند.

4. هیچ فرمت استانداردی برای ویدیو در وب وجود ندارد

در نسخه HTML5 دقیقا مشخص نیست که مرورگرها از چه فرمت هایی پشتبانی می کنند. مثلا مرورگر فایرفاکس فرمت های Ogg یا WebM را پخش می کند یا کروم تمام قالب های اصلی ویدیو را نمایش می دهد و اگر بخواهید در همه مرورگرها ویدیوی شما اجرا شود از فرمت های.ogg ، mp4 ،  .webmاستفاده کنید.

حال ارائه دهندگان هاست میزانی پهنای باند که به شما می دهند امکان انتخاب فرمت های مختلف را از شما محدود می کند. پس نیاز به برنامه ای با امکانات بیشتر پیدا می کنید.

5. امکان تبدیل ویدیوها در دستگاه های مختلف انجام نمی شود

به احتمال زیاد اکثر بازیدکنندگان فیلم های بر روی لپ تاپ را با سرعت بالاتری مشاهده می کنند و شما نیز کیفیت HD برای ویدئو خود قرار می دهید.

همچنین نیاز دارید تا کاربران تلفن همراه این نسخه را با کیفیت پایین تری (برای سرعت بیشتر و نمایش بهتر) دریافت کنند. حال برای اطمینان از اینکه ویدیو به خوبی مشاهده شود باید در همه مرورگرها و دستگاه ها ویدئوی اختصاصی ایجاد کنید. در غیر این صورت وب سایت شما نمی داند کدام فایل از ویدئو را برای هر کاربری (در دستگاه های متفاوت) نمایش دهد.

6. اتلاف وقت پخش کننده های ویدیو وردپرس

پخش کننده های ویدئو که در وب سایت ها نصب می شوند، به طور خودکار تشخیص می دهندکدام نسخه از ویدئو برای درخواست کننده مناسب است وسپس نسخه مناسب را به آن شخص تحویل می دهد.

با وجود ده ها پخش کننده ویدئو با سرعت مناسب بنظر می آید آپلود فایل در هاست اشتباه بزرگی است. با اینکه وردپرس یک پخش کننده داخلی دارد که حتی نیاز به یک افزونه ویدئویی را نیز برطرف می کند ولی کمی زمان بیشتری را برای آپلود ویدئو ها نیاز دارد.

7. استفاده از کدهای دست و پا گیر

برای افزونه های شخص ثالث یا قابلیت های ویدئویی داخلی وردپرس باید قطعه کد کوتاهی را قرار دهید تا به پخش کننده ویدئو بگویید که چه فرمتی را ایجاد کند. کد زیر نمونه ای برای پخش ویدئو در سایت است:

<video poster="movie.jpg" controls> <source src="movie.webm" type='video/webm; codecs="vp8.0, vorbis"'/> <source src="movie.ogg" type='video/ogg; codecs="theora, vorbis"'/> <source src="movie.mp4" type='video/mp4; codecs="avc1.4D401E, mp4a.40.2"'/> <p>This is fallback content</p> </video>

حتی با وجود پشتبانی داخلی فیلم ها در وردپرس باز هم نیاز به ساخت کد کوتاه زیر دارید :

[video width="960" height="540" mp4="movie.mp4" ogv="movie.ogv" webm="movie.webm"]

بعد از اینکه این کد را نیز در سایت خود قرار دادید باید همه فایل های ویدئویی را در سرور بارگذاری کنید و یک پخش کننده ویدئو نصب کنید تا بتواند تمام موارد پخش را کنترل کند.

8. کیفیت در هر مرورگری متفاوت است

در موارد پیش گفتیم هر مرورگری قابلیت پخش برخی از فرمت ها را دارد. اگر بخواهید فرمت های مختلفی را از ویدئو خود داشته باشید. باید ده ها برنامه ویدئوی را در سیستم خود نصب کنید که تازه هر کدام از این برنامه ها فرآیند تبدیل ویدئو ها را به روشی کمی متفاوت انجام می دهد و در نتیجه کیفیت ویدئو ها با هم تفاوت خواهند شد.

از طرفی ممکن است مرورگرها وضعیت پخش را بدتر کند یا حتی اگر دقیقا همان ویدئو را در مرورگر دیگری باز کنید، خوب نباشد. حتی اگر ساعت های بی شماری را صرف آزمایش در مورد تنظیمات در نرم افزار تبدیل بگذارید هیچ وقت نمی توانید 100 درصد نتیجه دلخواه را بگیرید.

اینجاست که احساس می کنید، نیاز به برنامه ای دارید که بتواند قالب های مختلفی را با امکانات بیشتری ارائه کند.

9. از دست دادن ترافیک و بازدید

آپارات محبوب ترین پلتفرم میزبانی ویدئو در ایران است، اولین جایی که افراد زیادی برای جستجوی موضوعی اول یوتیوب را چک می کنند وربات های گوگل رتبه خوبی در نتایج جستجو به آن ها می دهد.

وقتی در آپارات ویدئوی خود را آپلود می کنید، می توانید محبوبیت را از طریق آنها بدست آورید. همچنین امکان اشتراک گذاری به افراد دیگر را افزایش دهید و دسترسی به ویدئو های خود را به شدت بالا ببرید.

حال اگر ویدئو ها در هاست آپلود شوند میزان اشتراک گذاری کاهش پیدا می کند و ترافیک محدودتری خواهد داشت. اگر کسب وکاری تمایل ندارد در آپارات فیلم خود را آپلود کنند، می تواند از سرویس دهندگان دیگری که نام برند آنها را حفظ می کند استفاده کنند که در بخش دوم این مقاله به معرفی محبوب ترین آنها پرداختیم.

10. امنیت پخش ویدئو کمتر می شود

اگر در سایتی ویدئوی محافظت شده را اجرا می کنید، باید مطمئن باشید که ویدئو شما توسط افراد که به طور غیرقانونی در سایت های اشتراک گذاری توزیع می کنند، دوباره آپلود نشود.

80
15 تیر 1399
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

22279
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

7636
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

6531
27 آذر 1398