16 ابزار مفید برای طراحان UI و UX

طراحی سایت

..16 ابزار مفید برای طراحان UI و UX..
16 ابزار مفید برای طراحان UI و UX
طراحی سایت

16 ابزار مفید برای طراحان UI و UX

UI و UX دو جنبه مجزا از طراحی وب سایت هستند، با این حال با هم کار می کنند. در حالی که UI بر رابط کاربری طراحی شما و نحوه تعامل کاربر با آن متمرکز است، UX بر تجربه کاربران در استفاده از محصول یا خدمات شما تأکید می کند.

ابزارهای UI آنچه را برای طراحی دقیق wireframe و سیستم Hi-Fi، قالب و نمونه های اولیه و ارائه محصولات با حداقل کاربر هستند نیاز هستند ارائه میدهند. آنها نمایانگر عناصر اساسی یک طرح هستند و قابلیت های آن را بهم می رسانند.

ابزارهای UX بر کاربر و نحوه تجربه محتوا تمرکز می کنند. این ابزارها می توانند به ساختار معماری اطلاعات و همچنین نحوه عبور شخصی از طریق تجربه کمک کنند. از آنجایی که این مفهوم مفهومی تر است، ابزارهای UX با هدف کمک به یک طراح عکس بزرگتر از چگونگی تأثیرگذاری محتوا و سازمان بر تجربه را ترسیم می کنند.

ما قصد داریم امروز در وب پن تست نگاهی به برخی از ابزارهای UI و UX بیندازیم که شاید برای روند طراحی وب شما مفید باشند. 

برخی از این ابزارها دارای ویژگی هایی هستند که هم در UX و هم در UI کار می کنند، اما به خاطر تجربه کاربری شخصی شما، ما این لیست را به دو دسته تقسیم کرده ایم و در آن 16 ابزار مفید برای طراحان UI  و UX را معرفی کرده ایم، در ادامه با ما همراه باشید. 

16 ابزار مفید برای طراحان UI و UX

1. ابزار Sketch

اگر تجربه طراحی UI را دارید، پس حتما از Sketch شنیده اید. و دلایل بسیار زیادی وجود دارد که چرا این یکی از ابزارهای طراحی است که بسیار محبوب بوده و مورد احترام واقع می شود.

این ابزار قادر به ایجاد تغییرات جهانی، هم از طریق نمادها، هم سبک های لایه ای و هم متن های متناسب با ویژگی های تغییر اندازه و تراز صاف آن، به طراحان این امکان را می دهد تا برای تهیه نمونه های اولیه سازگار، وقت خود را صرفه جویی کنند. آنچه کسل کننده است را از بین ببرید و به طراحان اجازه دهید وارد شوند و طراحی های زیبا ایجاد کنید.

ابزار Sketch

2. ابزار استودیو InVision

InVision مجموعه کاملی از برنامه ها، به کلیه ابزارهای طراحی UI مورد نیاز برای ایجاد نمونه های کاملاً عملی و کاربردی با عناصر و انیمیشن های پویا، به طراحان می دهد.

در کنار این ابزارهای طراحی UI با کاربرد آسان ، آنها همچنین ارتباطات را آسان می کنند - با ویژگی های همکاری که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کار خود را در هنگام طراحی به اشتراک بگذارند، بازخورد دریافت کنند و در هر مرحله تغییرات مستند ایجاد کنند. جنبه مفید دیگر InVision تخته سفید دیجیتال است که به اعضای تیم اجازه می دهد تا ایده های خود را گسترش دهند، تعامل برقرار کنند و قبل از حرکت به جلو، مهمترین سیستم خروج را دریافت کنند. 

ابزار استودیو InVision

3. ابزار Axure

عملکرد Axure در نمونه سازی و پیگیری جریان کار است. Axure بسیاری از ویژگی های دیگر نمونه های محبوب و ابزار طراحی UI را ارائه می دهد. این امکان را به شما می دهد تا قابلیت ها را آزمایش کنید و همه را برای دستیابی راحت به توسعه دهندگان در کنار هم قرار دهید. این ویژگی همراه با تأکید بر ارتباطات، اطمینان حاصل می کند که همه شرکت کنندگان در پروژه با پیشرفت و تغییرات در زمان واقعی به روز نگه داشته می شوند، و Axure را به انتخابی مناسب برای طراحی رابط کاربری تبدیل می کند.

ابزار Axure

4. ابزار Craft

Craft، یک افزونه InVision، با عملکردی که می توانید در Photoshop یا Sketch انجام دهید، با یک ویژگی همگام سازی، کارهایی را انجام می دهد که به روز می شوند. در کنار این ویژگی صرفه جویی در زمان، کرافت همه چیز مورد نیاز برای نمونه سازی و همکاری را ارائه می دهد. تغییرات در یک ظاهر طراحی، ویرایش ها و سایر ترفندها در صفحه نمایش به روز می شود تا همه از همان نسخه یک پروژه به آن مراجعه کرده و کار کنند.

ابزار Craft

5. ابزار Proto.io

به گفته خود Proto.io، استفاده از نرم افزار طراحی UI آنها منجر به "نمونه های اولیه می شود." Proto.io آنچه را که شما برای ایجاد، سازماندهی، ادغام و آزمایش دقیق مدل های مورد نیاز احتیاج دارید، به شما ارائه میدهد. همچنین با ارتقاء ارتباط بین اعضای تیم از طریق بازخورد و بازخورد ویدئویی و همچنین ادغام با برخی از بهترین محصولات تست مانند Lookback ، Userlytics و معتبر، فرایند همکاری را ساده می کند.

ابزار Proto.io

6. ابزار Adobe XD

Adobe XD ابزار مبتنی بر بردار را برای نمونه سازی و نمونه سازی اولیه با رابط آشنایی برای هر کسی که از سایر محصولات Adobe استفاده کرده است، ارائه می دهد. این، به همراه همکاری در زمان واقعی، باعث می شود که بسیاری از طراحان UI به این موضوع توجه پیدا کنند.

Adobe XD ابزارهای پیچیده بسیاری برای طراحان رابط کاربری دارد، اما همچنین به آنچه طراحان برای ایجاد تعامل و سایر عناصر پویا برای یکپارچه سازی در نمونه های اولیه یا مدل ها نیاز دارند نیز مجهز است. این یکی از سیستم عامل های نادر طراحی است که می تواند رشته های مختلفی را با هم ترکیب کند، بدون اینکه چیزی را از دست بدهد.

ابزار Adobe XD

7. ابزار Marvel

این که مدتی شما یک طراح UI بوده اید یا تازه وارد این سمت شده اید، پلتفرم طراحی Marvel کار را برای شما آسان می کند. مارول همچنین از ویژگی هایی به نام Handoff بهره می برد که به کلیه سبک های HTML و CSSمورد نیاز برای شروع ساخت، به توسعه دهندگان ارائه می دهد.

ابزار Marvel

8. ابزار Figma

Figma به طراحان اجازه می دهد نمونه های اولیه و نمونه های اولیه پویا ایجاد کنند ، آنها را برای قابلیت استفاده آزمایش کرده و همه پیشرفت ها را همزمان کنند. فیگما به چندین نفر امکان می دهد روی یک پروژه بطور همزمان کار کنند، دقیقاً مانند Google Docs، به شما امکان می دهد ببینید چه کسی آن را برای همکاری در زمان واقعی باز کرده است. خواهید دید که چه کسی کار می کند و چه کاری انجام می دهد. این سیستم همچنین مبتنی بر مرورگر است و آن را فوراً در دسترس همه قرار می دهد. و به عنوان یک امتیاز اضافی، برای استفاده فردی رایگان است، بنابراین می توانید آن را چک کنید و با نحوه کار آن آشنا شوید

ابزار Figma

9. ابزار Framer X

Framer X از زمان آغاز به کار خود به عنوان یک برنامه اولیه نمونه سازی از کد تکامل یافته است. امروزه این نرم افزار میزبان ابزارهای UI برای ساخت نمونه های اولیه کاربردی و آزمایش قابلیت استفاده است. توانایی کار با React باعث می شود تا برای طراحان UI که دوست دارند در رده جدیدترین نوآوری های طراحی وب بمانند، ایده آل باشد.

Framer X همچنین افزونه های متنوعی را در فروشگاه خود ارائه می دهد و به طراحان UI امکاناتی همچون کیت های UI را برای یکپارچه سازی کانال های رسانه های اجتماعی مانند اسنپ چت و توییتر، افرادی برای تعبیه انواع رسانه ها، شبکه ها و سایر مؤلفه های مفید ارائه می دهد که به راحتی می توانند یکپارچه شوند.

ابزار Framer X

10. ابزار استودیوی Origami

استودیوی اوریگامی با داشتن شجره نامه فیس بوک (که توسط طراحان فیس بوک ساخته شده است) پیچیدگی بیشتری از چیزی مانند InVison یا Sketch دارد - که برای مبتدیان در طراحی کمی ساده تر است. برای کسانی که به عنوان بخشی از سیستم طراحی خود به یک ابزار نمونه سازی پیشرفته تر نیاز دارند، استودیوی اوریگامی پیشنهادات زیادی دارد.

این پلت فرم ابزارهایی دارد که برای ساخت نمونه های اولیه کامل از طریق یک ویرایشگر پچ پیشرفته استفاده می کنید و به طراحان این امکان را می دهد تا از قابلیت های پیشرفته استفاده کنند. نمونه های اولیه در نهایت مانند یک برنامه یا صفحه وب واقعی به نظر می رسند و کار می کنند.

استودیوی اوریگامی همچنین با Sketch به خوبی ادغام شده است. اگر به صورت موازی با Sketch کار می کنید، به شما امکان می دهد لایه ها را وارد کنید، مستقیم و بدون هیچ مشکلی آنها را کپی و پیست کنید.

ابزار استودیوی Origami

11. ابزار Webflow

شما می خواهید روند طراحی سایت را سرعت بخشید، درست است؟

Webflow به شما قدرت طراحی میدهد بدون اینکه به دانستن HTML یا CSS لازم باشد. با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن و رابط بصری، Webflow به شما در خلاقیت آزادی می دهد تا هر آنچه را تصور می کنید بسازید. هنگام استفاده از Webflow برای ساخت نمونه اولیه، یک یک وب سایت واقعی به شما می دهد و کد دقیق HTML و CSS را تولید می کند که باعث صرفه جویی در زمان می شود. شما به جای استفاده از آنچه در نمونه اولیه ساخته شده و پروژه ای را از آن ساخته اید، در حال حاضر آنچه را که می خواهید به یک توسعه دهنده بدهید، دارید.

ابزار Webflow

12. ابزار FlowMapp

هنگام توسعه دادن تجربه کاربری یا همان UX، طراحان باید به ساختار، جریان و نقشه های مربوطه توجه کنند که همه این ها در پایه و اساس طراحی UX قرار دارند. 

در جاهایی که بسیاری از ابزارهای موجود در آنجا سعی می کنند UI و UX را با هم در یک سیستم عامل ترکیب کنند، FlowMapp خود را به رشته طراحی UX اختصاص می دهد. ایجاد جریان کاربر و ایجاد نقشه های بصری برای UX ضروری است و اینها ستونهای برنامه طراحی UX FlowMapp هستند.

ابزار FlowMapp

13. ابزار VisualSitemaps

VisualSitemaps در تولید نقشه برداری تخصص دارد. خوب است که ابزاری که بطور خاص برای این کار طراحی شده باشد، داشته باشید. این ابزار دارای اتوماسیون کامل ، امکان عبور از طریق وب سایت های محافظت شده با رمز عبور است که هنوز فعال نیستند و امکان وارد کردن به Sketch وجود دارد.  VisualSitemaps روند ایجاد نقشه های بصری را می گیرد و آن را برای طراحان UX، توسعه دهندگان و هر کس دیگری که باید در روند ایجاد شرکت کند، بارگذاری می کند.

ابزار VisualSitemaps

14. ابزار Treejack

اجزای بصری یک طراحی مهم است، اما بدون محتوای عالی، چیزی جز کشتی خالی نیست.  داشتن محتوای با کیفیت کافی نیست - باید با یک جریان و ساختاری ترتیب داده شود که دسترسی به آن را به حداکثر برساند. اینجاست که معماری اطلاعات وارد می شود.

Treejack در معماری اطلاعات تخصص دارد. به شما امکان می دهد ساختار درختی یک وب سایت را با کاربران واقعی آزمایش کنید. سپس نتایج به دست آمده را نشان می دهد که مسیر کاربر و پیمایش کاربر را از طریق محتوا نشان می دهد و اطلاعات ارزشمندی را ارائه می دهد که می تواند برای تغییر و اصلاح سازماندهی محتوا مورد استفاده قرار گیرد.

ابزار Treejack

15. ابزار Wireframe.cc

لازم نیست که وایرفریم ها پیچیده باشند و ساده نگه داشتن آن ها به آنها اجازه میدهد تا به روش ساده و مستقیمی در نحوه ساخت یک پروژه ارتباط برقرار کنند. Wireframe.cc ابزارهای وایرفریم خود را روی مینیمالیسم متمرکز می کند. محدود کردن عمدی پالت رنگی و استفاده از عناصر مستطیل ساده، به همراه یک رابط کاربری ساده، به طراحان UX اجازه می دهد تا یک ورد فریم با اطمینان کم را در یک لحظه بسازند. همچنین یک نسخه ی نمایشی در مرورگر وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید تا نحوه عملکرد آن را ببینید.

ابزار Wireframe.cc

16. ابزار Optimal Workshop

در رابطه با یک پلتفرم طراحی UX، کارگاه Optimal تمام آنچه را برای تجزیه و تحلیل قابلیت استفاده، کشف کردن معماری اطلاعات و آزمایش و ارزیابی یک پروژه نیاز است، ارائه میدهد.

ابزار Optimal Workshop در ارائه بینش و ارائه داده های عمیق در مورد کاربران و نحوه تعامل آنها با یک طرح برجسته است. این پلت فرم با دقت UX آزمایش های درختی را با Treejack ارائه می دهد، که ما فقط در مورد آنها صحبت کرده ایم، ابتدا تست های کلیک را با Chalkmark، نظرسنجی های آنلاین و Reframer انجام دهید تا تحقیقات کیفی انجام شود. گروه بندی این گروه ها در کنار یکدیگر ابزارهایی را ایجاد می کند که برای هر طراح UX می تواند مفید باشد.

ابزار Optimal Workshop

34
18 دی 1398
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
آموزش قرعه کشی در اینستاگرام
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

 آموزش قرعه کشی در اینستاگرام با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

10761
24 فروردین 1398
bit.ly چیست ؟
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند.علت استفاده از...

1054
27 آذر 1398
آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)
برنامه نویسی

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)

آموزش کار با افزونه دکان (چند فروشندگی)افزونه دکان در طراحی سایت فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی سایت در این مورد به گونه ای است که در یک وب سایت، چندین فروشنده امکان قرار دادن و فروش محصولات خود را، در پنل های جداگانه دارند.برای عضویت و قرار دادن محصولات در آن ابتدا وارد وب سایت مورد نظر که با افزونه دکان ایجاد شده است، شوید....

868
04 دی 1397