Breadcrumbs در سرچ کنسول چیست ؟ + معنی بردکرامب

سئو

..Breadcrumbs در سرچ کنسول چیست ؟ + معنی بردکرامب..
سئو

Breadcrumbs در سرچ کنسول چیست ؟ + معنی بردکرامب

گوگل اخیرا گزارش (بردکرامب) Breadcrumbs  را در سرچ کنسول اضافه کرده است .این گزارش ساختاری جدید به وب مسترها اجازه می دهد که از طریق آن خیلی سریع متوجه شوند که ایا مسیریابی صفحات به درستی کار می کند یا خطایی وجود دارد .

گزارش Breadcrumbs در زیر قسمت Enhancements سرچ کنسول قرار دارد و مانند سایر گزارش های سرچ کنسول ، داده های مفیدی درباره عملکرد سایت در اختیار ما قرار می دهد .

هر زمان سرچ کنسول گوگل متوجه خطایی  در مسیریابی صفحات شود ، قسمتی از مسیر که گم شده است را شناسایی می کند و شما می توانید این خطا را به سرعت و به شکل کارآمدی حل کنید.

گزارش Breadcrumbs چیست ؟

Breadcrumbs به معنی ردپای یک پیج در صفحه است .به عبارت دیگر ، تمام صفحاتی که کاربر در سایت شما طی کرده است تا به صفحه موردنظرش در سایت تان برسد ، در Breadcrumbs قابل مشاهده است .

شاید کاربر از مسیرهای متفاوتی به صفحه موردنظرش رسیده باشد ، تمامی این مسیرها بردکرامب های متفاوت یک صفحه هستند .

 

چرا Breadcrumbs از اهمیت ویژه ای برخوردار است ؟

سرچ کنسول گوگل از گزارش Breadcrumbs برای دسته بندی اطلاعات صفحه در نتایج جستجو استفاده می کند .به عبارت دیگر ، گوگل با بررسی Breadcrumbs ها متوجه پیکربندی سایت تان می شود .

در بیشتر موارد ، گوگل  Breadcrumbs  سایت را در نتایج جستجو نشان می دهد (پیش از این ، گوگل در قسمت های جستجو ، آدرس کامل سایت را نشان می داد). بنابراین برای اینکه Breadcrumbsهای سایت تان در نتایج جستجو نشان داده شوند ، باید مسیریابی های معتبر و صحیحی داشته باشید .

توجه داشته باشید که نشانه گذاری نامعتبر ممکن است به عدم نمایش صحیح اطلاعات صفحه وب سایت تان در نتایج جستجو منجر شود .همچنین ، کاربران از اینکه در سایت تان گم شوند ، لذت نی برند .پس با Breadcrumbs صحیح ، تلاش کنید تجربه کاربری خود را بهبود بخشید .

انواع Breadcrumbs

به شیوه های مختلفی می توان از Breadcrumbs استفاده کرد.:

Breadcrumbs سلسله مراتبی

این ساختار بسیار ساده است . در این ساختار ، کاربر با دنبال کردن Breadcrumbs به صفحه اصلی سایت تان هدایت می شود .

Breadcrumbs بر پایه خصوصیات

این ساختار بیشتر در سایت های فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. و ·  Breadcrumbs برای جداسازی محصولات موجود در سایت بکار برده می شود .

Breadcrumbs بر اساس تاریخچه

این ساختار بر پایه تاریخچه مسیرها تعیین می شود . در این حالت ، تمام مسیرهایی که کاربر از زمان ورود به سایت پیموده است ، درج می شود و او می تواند به مراحل قبلی برگردد .

 

Breadcrumbs یکی از فوق العاده ترین گزارش های سرچ کنسول گوگل است .با این گزارش ، شما می توانید با روش های مختلف ، متوجه موقعیت کاربران در بدنه سایت تان شوید.

درحقیقت با گزارش Breadcrumbs ، شما می توانید مسیرهای دسترسی و خروج کاربر را به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کنید . به این ترتیب ، کاربر نه تنها در سایت تان گم نمی شود ، بلکه به او کمک می شود تا قسمت های مورد نظر خود در سایت را سریعتر بازدید کند . این نرخ پرش سایت تان را بطرز قابل توجهی کاهش می دهد .

گوگل از سایت هایی که تجربه کاربری خوبی در اختیار کاربران قرار می دهد ،استقبال می کند .

منبع : seorooz  |  
451
2020-08-15 15:24:34
..نظرات..
..مقالات پربازدید..
طراحی سایت

آموزش قرعه کشی در اینستاگرام

  آموزش قرعه کشی در اینستاگرام   با سلام خدمت دوستان و کاربران گرامی . امروز با آموزش قرعه کشی در اینستاگرام برای کسانی که علاقه به ایجاد کمپین های تبلیغاتی دارند در خدمت شما هستیم . بحث قرعه کشی در اینستاگرام با توجه به فراگیر شدن این شبکه اجتماعی که البته امروزه زیرمجموعه فیسبوک مطرح میشود ، زیاد شده است . البته این احتمال وج...

23129
24 فروردین 1398
سئو

چگونه ویدیو کلاس های آنلاین (وبینار) را ضبط کنیم؟| آموزش ۳ روش

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چطور و با چه ابزارهایی می توانید کلاس های آنلاین و یا ویدیوهای آموزشی خودتان را ضبط کنید. امروز که حال و روز جهان خوب نیست، حضور مردم در کنار هم کمرنگ تر شده و فاصله ها از هر زمان دیگری بیشتر شده است. این شرایط به ما فهماند تا چه حد زندگی انسان مدرن وابسته به اینترنت است. این روز ها که همه ی ما مجبور به ماندن در...

9020
08 اردیبهشت 1399
طراحی سایت

bit.ly چیست ؟

بیتلی یا bitly یکی از شناخته‌شده‌ترین سرویس‌های کوتاه کننده لینک است. این سایت با نشانی https://bit.ly در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد. یک کوتاه کننده‌ی لینک وظیفه دارد تا لینک‌های مورد نظر کاربران را به شکل کوتاه و قابل خواندن و نوشتن تبدیل کند. این سرویس در هر ماه حدود ۶۰۰ میلیون لینک کاربران را کوتاه می‌کند. علت استفاده از...

7717
27 آذر 1398